رویداد ایران
hamburger menu
search

آشنایی با فواید و عوارض خوردن پسته

1401/10/18 , 13:34
پسته برای بدن انسان خواص و فواید بسیار زیادی دارد اما باید از مصرف زیاد  آن هم پرهیز کرد زیرا پسته برای برخی از افراد خوب نیست و باید از خوردن پسته پرهیز کنند.

آشنایی با دیابت بی‌مزه

1401/08/26 , 12:10
دیابت بی‌مزه یک بیماری کمیاب و نادر است که وقتی مایعات در بدن فردی تعادل ندارند، ایجاد می‌شود. نوعی اختلال است که در بدن به وجود آمده یا مادرزادی در بدن وجود داشته است.

معمولی‌بودن به معنای دست کشیدن از تلاش برای موفقیت نیست

1401/08/9 , 16:21
تلاش در خودشناسی و رشد آگاهی افراد نسبت به خود و جامعه، در کنار پیشرفت و گسترش علم روانشناسی باعث شده تا موضوعاتی چون یک انسان معمولی‌بودن در برابر کمال‌گرایی و آسیب‌های آن در دهه‌های اخیر مورد توجه قرار گیرد. یک انسان معمولی کیست؟ آیا معمولی‌بودن خوب است؟ اگر بخواهیم معمولی باشیم باید دست از موفقیت‌ها و اهداف بزرگ‌تر در زندگی بکشیم؟ و پرسش‌هایی از این دست را دکتر ندا ملت، روانشناس در این گفتگو پاسخ می‌دهد.

فواید، خواص و ضررهای خرمالو چیست؟

1401/06/14 , 13:45
خرمالو، میوه ای شیرین فصل پاییز است که برای کبد،کرونا، دیابت و مردان مفید است. در ادامه با ارزش غذایی خرمالو، طبع و مصلح آن و منع مصرف خرمالو آشنا می شوید.

برای «آبله میمونی» آماده باشیم، اما نگرانی ایجاد نکنیم

1401/05/8 , 06:44
یک اپیدمیولوژیست ضمن تشریح راه‌های انتقال و علائم آبله میمونی، گفت: سازمان جهانی بهداشت برای آبله میمونی سطح هشدار را مطرح کرده، به ویژه برای کشورهایی که تعاملات زیادی با آفریقا دارند. ما هم باید هوشیار بوده و آمادگی داشته باشیم، اما نگرانی عمومی ایجاد نکنیم.

خیارشور؛ خواص، مضرات، طبع و نگهداری آن

1401/04/31 , 21:09
خیارشور چاشنی بسیار محبوبی است. اطلاعاتی از خواص خیارشور، مضرات خیارشور، طبع خیارشور و و مصلح آن، ارزش غذایی و تاریخچه خیارشور را در ادامه برایتان آورده ایم.

برای «دُز یادآور» از کدام واکسن‌های کرونا تزریق کنیم؟

1401/04/21 , 06:34
رییس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم تزریق دز یادآور واکسن کرونا در تمام افراد گروه سنی بالای ۱۸ سال که شش ماه از زمان تزریق دز قبلی‌شان گذشته است، گفت: اینکه پلتفرم یا نوع واکسن تزریقی در دز یادآور چه چیزی باشد، نباید سبب تاخیر یا تعلل در انجام واکسیناسیون دز یادآور شود و همچنان بهترین واکسن، در دسترس‌ترین واکسن است.