رویداد ایران
hamburger menu
search

یک پلنگ در فیروزکوه تلف شد

1398/12/12 , 10:25

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه از تلف شدن یک پلنگ در مناطق تحت مدیریت این شهرستان بر اثر برخورد با قطار خبر داد.

مدارس 4 شهرستان تهران فردا تعطیل شد

1397/11/22 , 21:59
طبق اعلام اداره کل آموزش‌و‌پرورش شهرستان‌های استان تهران، به دلیل بارش برف، برودت هوا و یخبندان معابر فردا "سه شنبه 23 بهمن ماه 1397" تمام مدارس آموزش‌وپرورش فیروزکوه، دماوند و رودهن در دو نوبت صبح و عصر در تمام مقاطع تعطیل است.
همچنین مدارس ابتدایی، متوسطه اول پیش‌دبستانی پردیس نیز فردا تعطیل است.

تهران| مصائب سرما در پشتکوه

1397/11/9 , 15:02
دهستان «پشتکوه» با ۲۸ روستا در قسمت جنوبی بخش مرکزی شهرستان فیروزکوه و شمال شرقی این شهرستان واقع‌شده است و بیش از ۵ هزار نفر جمعیت دارد. مردم این دهستان مشکلات متعددی دارند. یکی از اهالی این روستا گفت: گاز نداریم و تهیه نفت نیز بسیار دشوار است، اگر هم بتوانیم نفت پیدا کنیم باید لیتری ۲۰۰ الی ۲۵۰ تومان بابت آن پول بدهیم و ۲۰۰ تومان هم بابت کرایه حمل نفت به روستا بپردازیم. او گفت: در حال حاضر اصلی‌ترین نیاز مردم این دهستان گاز است. یکی دیگر از اهالی روستا نیز گفت: برای حمل ۵۰۰ لیتر نفت باید ۸۰ الی ۱۰۰ هزار تومان کرایه بدهیم، برای خرید نفت نیز باید ۷۵۰ هزار تومان پول بدهیم تا نهایتا ۲ الی ۲.۵ ماه گرمایش منزل را تأمین کنیم، متأسفانه کسی به فکر ما نیست و نماینده مجلس در زمان رأی‌گیری به مردم روستا وعده داد که اولین کاری که برای روستاییان می‌کند، گاز روستا است، اما بعد از انتخابات خبری نشد.

مازندران| استفاده از کاروانسرای تاریخی به عنوان پارکینگ

1397/10/16 , 14:15

کاروانسرای تاریخی گدوک یا شاه عباسی با 400 سال قدمت، متعلق به دوره صفویه است. این کاروانسرا اکنون در اختیار اداره کل راهداری استان مازندران قرار دارد و از آن به عنوان پارکینگ ماشین آلات راهسازی نظیر بلدوزر و گریدر که مسئولیت باز نگه داشتن جاده فیروزکوه - مازندران را در مواقع زمستان و کولاک برف و باران برعهده دارند، بهره برداری می شود.

تهران| فیروزکوه، قطب گلیم بافی تهران

1397/10/11 , 11:58
هنر گلیم بافی یکی از زیباترین و اصیل‌ترین هنر‌های دستی ایران است که در فیروزکوه جایگاه ویژه‌ای دارد، به گونه‌ای که این شهرستان را به قطب گلیم بافی استان تهران تبدیل کرده است.

تهران| دود مناقشه در چشم کاروان‌سرا

1397/09/21 , 15:54

کاروانسرای گدوک در منطقه گدوک جاده فیروزکوه قرار دارد. این بنا با شماره ثبت ۲۷۹۵ در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۷۹ در آثار ملی ایران به ثبت رسیده است اما سال‌های سال است که بر سر مالکیت این کاروانسرا در بین دو شهرستان سوادکوه و فیروزکوه مناقشه‌ وجود دارد و در این میان کاروانسرا قربانی اختلاف‌نظرها شده است.


تهران| سایه بی‌مهری بر مسکن مهر

1397/08/5 , 15:26

ساکنان مسکن مهر «غرقاب دره» فیروزکوه گلایه‌های بسیاری دارند از مشکلات آسانسور گرفته تا خانه‌های بی‌کیفیت و تجهیزات خراب که تحویلشان داده‌اند اما آنچه آن را ابتدا به‌عنوان مشکل خود بیان می‌کنند، گل‌ولای کوچه‌ها و گرفتاری‌های تردد در معابر است.


تهران| خصوصی سازی بین دو راهی دو دولت

1397/04/9 , 15:23
نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس گفت: تیم اجرا کننده اصل ۴۴ قانون و خصوصی‌سازی متاسفانه میان دو تفکر دوره قبل و کنونی گیر کرده‌اند یعنی دولت گذشته در اجرای این اصل برخلاف این دولت بسیار سریع حرکت می‌کرد .