رویداد ایران
hamburger menu
search

آموزش روش خلاقانه برای آموزش چپ و راست به کودکان

1401/03/9 , 14:27
در سنین 5-6 سالگی یکی از دغدغه های والدین آموزش چپ و راست به کودکان است. نمی دانند که چگونه به آن ها آموزش بدهند. در ادامه این مقاله از بیتوته راهکارهایی کارآمد را برای شما آورده ایم که امیدوارم آن ها را انجام بدهید اما این را بدانید که همه چیز به صبر و زمان نیاز دارد.

راهنمای خرید کتاب کنکور آنلاین

1401/01/3 , 17:40
یک کتاب کنکور خوب باید عواملی مانند سطح علمی، نوع نگارش، نویسنده، به روز بودن را داشته باشد. هنگام خرید کتاب کنکور آنلاین به این نکات دقت کنید تا به نتیجه مطلوبی دست بیابید.

وخیم شدن «خشونت علیه زنان» در پاندمی کرونا

1400/12/4 , 11:46
عضو هیات مدیره انجمن جامعه‌شناسی ایران با بیان اینکه پاندمی کووید ۱۹ منجر شد خشونت علیه زنان شرایط وخیم‌تری پیدا کند، از تدوین سند راهنمای پیشگیری و مقابله با آزار جنسی در محیط های علمی برای زنان توسط این انجمن خبر داد.

شناسایی ۲۵۵۶ کودک کار و خیابان در پایتخت/ارجاع حدود ۴۰۰ کودک به مراکز نگهداری بهزیستی

1400/12/3 , 07:14
سرپرست بهزیستی استان تهران از شناسایی و جذب ۲۵۵۶ کودک کار و خیابان در سطح استان طی ۹ ماهه سال جاری خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۸۳ کودک در مراکز نگهداری سازمان اسکان داده شدند و ۲۱۷۳ کودک نیز در مراکز روزانه از خدمات حمایتی، آموزشی و بازتوانی به منظور حذف کار کودک، برخوردار شده‌اند.

مردان تمایلی به صحبت درباره «سلامت روان» خود ندارند/ سلامت روان رو به «افول» پدران

1400/12/1 , 10:14
رئیس انجمن روانشناسی تربیتی ایران، نگرانی نسبت به غربالگری سلامت روان مردان را امری جهانی دانست و با تاکید بر اینکه باید به طور جدی‌تری به سلامت روان مردان بپردازیم، گفت: بسیاری از مردان احساسات خود را سرکوب کرده و تمایلی به صحبت درباره سلامت روان خود به صورت آشکارا ندارند. این در حالی است که به طور خاص مردان و پدران امروزی برای سلامت­ روان خود نیاز به کمک بیشتری دارند.

روش پخت قطاب + فیلم

1400/11/28 , 10:09
یک کارشناس آشپزی، در برنامه‌ای تلویزیونی روش تهیه قطاب یزد و کرمان را آموزش داد.

جلسات «صوری» مشاوره‌های طلاق !

1400/11/27 , 07:12
«طلاق توافقی نباید به سهولت انجام شود، نباید مشاوره به سمت جدایی باشد، بلکه مشاوران باید مشکل را حل کنند» اینها تاکیدات رئیس جمهوری پیرامون کیفیت مشاوره‌های پیش از طلاق توافقی است. اگرچه دادگاه پیش از صدور رای طلاق توافقی با هدف افزایش بازگشت به زندگی مشترک و به اجبار تمام زوجین خواهان طلاق توافقی را مکلف به شرکت در این جلسات مشاوره می کند اما کیفیت و تاثیر خدمات مشاوره که یا از سوی مرکز امور مشاوران وابسته به قوه قضاییه و یا مراکز تحت نظر سازمان بهزیستی ارائه می شوند، همچنان مورد سوال است.

پرداخت ماهانه غرامت «مرخصی زایمان»/«حق انتخاب» برای واریز ماهانه یا یکجای غرامت

1400/11/27 , 07:11
مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه آیا واریز ماهانه یا یک جای غرامت مرخصی زایمان "اختیاری" است یا به یک رویه واحد برای همه بیمه شدگان تبدیل شده است؟ اظهار کرد: بیمه شدگان مشمول ما، حق انتخاب دارند. ولی عموما به سمت دریافت ماهانه رفته و استقبال کرده‌اند.

۲۰۰ هزار راننده پشت نوبت «بیمه»/ آغاز پالایش بیمه‌ای رانندگان تاکسی

1400/11/19 , 07:25
معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی از وجود حدود ۲۰۰ هزار پشت نوبتی برای پوشش بیمه‌ای رانندگان درون‌شهری و برون‌شهری خبر داد و گفت: پالایش بیمه رانندگان تاکسی با کمک سازمان تاکسیرانی و غیره در حال انجام است. به ازای حذف هریک نفر ، یک راننده واقعی را تحت پوشش قرار می دهیم.

شروط «ترخیص» فرزندان تحت سرپرستی بهزیستی چیست؟

1400/11/16 , 07:24
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان بهزیستی کشور ملاک استقلال(ترخیص) فرزندان بهزیستی از مراکز نگهداری را «توانمندی» نوجوانان تحت سرپرستی و «اطمینان از وضعیت مطلوب آنان پس از استقلال» دانست و درخصوص حمایت‌های مالی این فرزندان بعد از ترخیص به ارائه توضیحاتی پرداخت.

«خودرو» و «خط موبایل» شوهر برای وصول «مهریه» توقیف می‌شود؟

1400/11/14 , 07:22
مطابق با قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی، زن با استناد به اینکه خواهان وصول مهریه خود است قادر به توقیف تمام اموال و دارایی شوهر اعم از منزل مسکونی، خط تلفن و اثاثیه زندگی (اموالی در حد عرف، نیاز و شان مرد) نیست و قانون برای پشتیبانی از بدهکاران مالی از جمله مردان بدهکار مهریه، استثنائاتی را برای اموال قابل توقیف قرار داده و امکان توقیف برخی اموال نظیر خودرو را به صورت مشروط فراهم کرده است.

چرا سنِ "مادری" در میان زنان ایرانی افزایش یافته است؟!

1400/11/2 , 09:50

چرا با وجود گرایش اکثریت بی‌چون‌ و چرای زنان ایرانی به فرزندآوری، میانگین سن مادری در دهه ۹۰، ۱.۱ سال افزایش یافته است! به‌ نحوی‌که در ۱۸ درصد همه ولادت‌ها و در ۱۲ درصد ولادت‌های بار نخست سال ۱۳۹۹، سن مادر بیش از ۳۵ سال بوده است!