رویداد ایران
hamburger menu
search

خطر ریزگرد گاوخونی برای تهران

1401/01/20 , 04:25
لجن موجود در گاوخونی با وجود فلزات سنگین و پساب‌های گوناگون اکنون در حال خشک‌شدن و تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین منابع ریزگرد سمی داخلی است. شعاع پراکنده شدن این ریزگردها 600 کیلومتر برآورد می‌شود که بسیاری استان‌های اطراف از جمله تهران را تهدید خواهد خواهد کرد.

کوچه ۲۰۰ ساله تهران

1400/12/7 , 11:18
کوچه مروی با قدمتی ۲۰۰ ساله از قدیمی‌ترین معابر شهر تهران و از کوچه‌های تاریخی خیابان ناصرخسرو به شمار می‌رود. نام کوچه از مالک قدیمی املاک این منطقه گرفته شده است. محمد حسن خان مروی از خوانین قاجار و حاکم مرو در دوره فتحعلی شاه بود که املاک زیادی را در غرب عودلاجان خریداری کرد که امروز محدوده کوچه مروی است. او مسجد و مدرسه‌ای را با نام مسجد مروی بنا و باغی در کنار آن وقف کرد که بعد‌ها دبیرستان مروی در آن احداث شد. در گذشته مهاجران عرب و ایرانی‌هایی که قبلاً ساکن عراق بودند و در بازارچه مروی به تجارت می‌پرداختند. به همین دلیل جلوه‌های فرهنگ و زندگی عربی را هم می‌توان در این کوچه و اطراف آن مشاهده کرد.

فهرست خانه‌های بالای ۵ میلیارد در تهران

1400/12/4 , 07:09
بررسی فایل‌های موجود در بازار مسکن که قیمت پیشنهادی آنها حول و حوش پنج میلیارد تومان به بالا است، نشان‌دهنده این است که بسیاری از آپارتمان‌های مذکور از گروه «لوکس‌متراژ» هستند.

(ویدئو) کافه گربه تهران؛ خانه‌ای برای گربه دوستان

1400/11/30 , 08:10
موزه و کافه گربه در تهران در خانه‌ای قدیمی در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد و بیش از ۳۰ گربه را در خود جای داده است که پذیرای بازدیدکنندگان خود هستند. مقوله کافه و گربه چند سالی است که در کشور‌های مختلف باب شده است. به آنجا می‌روید و همراه با چای و قهوه با گربه‌های جمع هم بازی می‌کنید.

اجاره‌بهای آپارتمان‌های استخردار در تهران و دیگر شهرها

1400/11/27 , 18:45
اجاره آپارتمان‌های استخردار در محله‌های گران‌قیمت تهران می‌تواند برای هر شب حدود چهار تا پنج میلیون تومان هزینه داشته باشد. رقمی که از کف حقوق کارگری در امسال فراتر می‌رود و بابت خانه‌هایی پرداخت می‌شود که علاوه بر استخر، سونا، جکوزی، نگهبان مقیم ساختمان، ویدئوپروژکتور، دوربین مدار بسته و ... دارند. تا اینجا درباره آپارتمان‌های لوکس بالای شهر که غالبا در محله‌های گران‌قیمت الهیه، کامرانیه و نیاوران واقع شده‌اند، صحبت کردیم اما چنین واحدیهایی با اجاره‌بهای کمتر در سایر مناطق پایتخت دیده می‌شوند و پای این دست آگهی‌ها به شهر‌های دیگر هم باز شده است.

مظنه املاک کلنگی در پایتخت

1400/11/24 , 09:13
بررسی‌های میدانی از آخرین و‌ضعیت بازار معاملات خرید‌وفروش واحد‌های مسکونی در تهران نشان می‌دهد در روز‌های اخیر نوعی انعطاف قیمتی در بازار این واحد‌ها از سوی مالکان اعمال شده است.

اجاره‌بها آپارتمان‌های محبوب و نوساز در گران‌ترین منطقه تهران

1400/11/21 , 10:12
قیمت مسکن در تهران براساس پارامتر‌های رسمی منتشر می‌شود، اما داستان اجاره‌بها متفاوت است. در گزارش‌های بلندبالای ماهانه بانک مرکزی از تحولات مسکن تهران فقط در یک بخش یا بهتر است بگوییم در یک نمودار به موضوع اجاره‌نشینی پرداخته و در آن شاخص اجاره‌بهای پایتخت نسبت به ماه‌های گذشته بررسی می‌شود. یعنی برای بررسی دقیق چند و چون مظنه اجاره‌بها در تهران راهی جز مراجعه به پلتفرم‌های مسکن و آگهی‌های آنلاین نیست. در این مطلب طبق آمار‌های رسمی خانه‌های ۶۰ تا ۷۰ متر را به‌عنوان محبوب‌ترین خانه‌های پایتخت ملاک قرار دادیم و می‌خواهیم ببنیم مورد‌های یکخوابه و دو خوابه در گران‌ترین نقطه تهران –منطقه یک- با چه رقم‌هایی اجاره داده می‌شوند.

آپارتمان‌های ۷۰ تا ۸۰ متری پایتخت چند؟

1400/11/12 , 09:14
بررسی‌ها نشان می‌دهد در بازار مسکن برای خرید آپارتمان‌های ۷۰ تا ۸۰ متری نوساز تا ۱۶ سال باید بودجه‌ای بین حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تا ۷.۵ میلیارد تومان در نظر بگیرید.

آخرین قیمت مسکن در تهران

1400/11/9 , 08:40

بازار معاملات خرید و فروش مسکن اگرچه در عمده مناطق مصرفی شهر با کمبود عرضه مناسب برای خرید از سوی متقاضیان مصرفی مواجه است اما تحقیقات میدانی نشان‌دهنده افزایش میزان مراجعه به بنگاه‌‌‌های معاملات ملکی است.

پرسه سگ‌های بلاصاحب در بیخ گوش پایتخت/ مسئولان جولان سگ‌ها در باقرشهر را دریابند

1400/11/9 , 07:17

رئیس خدمات شهری شهرداری باقرشهر گفت: سگ‌های بلاصاحب از سایر نقاط تهران جمع‌آوری می‌شود اما هنگام انتقال به مرکز نگه‌داری در محدوده شهری باقرشهر رهاسازی می‌شود اما با واگذاری کار به یک مرکز واحد می توان این معضلات را کاهش داد.

بازار ملتهب اجاره در اغلب مناطق تهران

1400/11/7 , 08:42

بررسی میدانی وضعیت بازار اجاره در میانه زمستان حکایت از آن دارد که موجران اصرار زیادی برای اجاره املاک خود با قیمت‌های پیشنهادی اولیه دارند و انعطاف قیمتی آنها بسیار محدود است.