رویداد ایران
hamburger menu
search

خطر ریزگرد گاوخونی برای تهران

1401/01/20 , 04:25
لجن موجود در گاوخونی با وجود فلزات سنگین و پساب‌های گوناگون اکنون در حال خشک‌شدن و تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین منابع ریزگرد سمی داخلی است. شعاع پراکنده شدن این ریزگردها 600 کیلومتر برآورد می‌شود که بسیاری استان‌های اطراف از جمله تهران را تهدید خواهد خواهد کرد.

تاوان بی‌توجهی به محیط‌زیست

1401/01/18 , 04:17
آنچه به‌عنوان ساخت پتروشیمی میانکاله در این روزها موردتوجه افکار عمومی و فعالان و علاقه‌مندان محیط‌زیست قرار گرفته نه نخستین مورد و نه واپسین تهدید خواهد بود.

(تصاویر) کشف یک «گُل» در مریخ!

1400/12/8 , 13:02
سیاره مریخ همیشه در ذهن ما به عنوان مکانی که می‌تواند به «زمین دوم» بدل شود، بوده برای همین اغلب اخبار مربوط به نشانه‌های حیات در آن برای همه ما جالب توجه بوده است. در جدیدترین خبر‌های منتشر شده از این سیاره، مریخ نورد کنجکاوی اخیراً موفق به ثبت تصویری از سطح آن شده که گونه‌ای شگفت انگیز ساختاری گیاه مانند شبیه به گل را در برابر دیدگان ما قرار می‌دهد.

استفاده از آب سد لتیان و رودخانه جاجرود برای آبیاری دیگر امکان پذیر نیست

1400/12/3 , 07:13
رئیس اداره جنگلداری و جنگلکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ضمن بیان اینکه سالانه منابع آبی محدودتر می‌شوند، اظهار کرد:ما قبلا می‌توانستیم برای آبیاری از سد لتیان و رودخانه جاجرود آب را پمپاژ کنیم اما حالا آب شرب ساکنان تهران در اولویت قرار دارد.

تلاش برای رونق بیشتر بندر شادگان

1400/11/9 , 09:33

 مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: با پرداخت تسهیلات و تخفیف سود بازرگانی به دنبال تسهیل و رونق روند ورود و خروج کالا در بندر تجاری شادگان با محوریت صادرات هستیم.

چشمان محیط‌زیست کشور نگران محیط‌بان کرمانشاهی است

1400/11/5 , 07:25

با قطعی شدن حکم قصاص «برومند نجفی»، تنها با اعمال نظر رئیس قوه قضائیه یا گذشت اولیای دم مقتول می‌توان محیط‌بان کرمانشاهی را به زندگی برگرداند، این روزها چشمان محیط‌زیست کشور نیز نگران محیط‌بان کرمانشاهی است...