رویداد ایران
hamburger menu
search

پرندگان مهاجر میهمان تالاب‌های تهران

1398/09/6 , 16:09

تالاب‌ها و آبگیرهای تهران ازجمله بندعلیخان، قنبرآباد، عشق‌آباد، ماملو و دریاچه چیتگر مقاصد پرندگان مهاجری است که از قسمت‌های شمالی آسیا و اروپا به استان تهران مسافت‌های طولانی را پر زده‌اند. 

تهران| قلعه ایرج غرق در نخاله

1397/10/19 , 16:00

در مورد قلعه ایرج در اوستا آمده است: «چهاردهمین کشور با نزهت که من اهورا مزدا آفریدم وارنای چهارگوش است، زادگاه فریدون، قاتل اژدی هاک». فعالان تاریخی قلعه ایرج را همان وارنای چهارگوش و یا دژ وارنا دانسته‌اند و ارزش این اثر تاریخی بر کسی پوشیده نیست. مردم جنوب تهران سال‌ها است که عظمت بزرگ‌ترین قلعه خشتی ایران را در کمربندی ورامین- پیشوا و روستای «عسگرآباد» می‌بینند، اما این بنای تاریخی باارزش هنوز نتوانسته جایگاه خود را در چرخه گردشگری استان تهران و دشت ورامین باز یابد و تنها کشاورزانی که از این مکان برای کشت استفاده می‌کنند، در آن حضور می‌یابند.

تهران| ورامین رتبه یک فرونشست زمین در جهان

1397/07/3 , 15:29

ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع‌شده است. مشکلات این منطقه آن‌قدر زیاد است که مسئولینش می‌گویند باید ورامین جزو مناطق محروم شناخته شود. مجاورت با پایتخت نه‌تنها از مشکلات ورامین نکاسته بلکه مشکلات اجتماعی و فرهنگی خاصی هم برای آن به وجود آورده و حالا فرونشست زمین هم به بحرانی برای این منطقه مبدل شده است.


رهایی شکارچی خرگوش از قصاص

1397/04/3 , 16:07
شکارچی جوان که در هوا‌خواهی از برادرزاده‌اش دست به شلیک مرگبار زده بود دیروز با حکم قضات دیوان‌عالی کشور از قصاص رهایی یافت.