• زمان انتشار: 1400/09/11 01:18
  • / کد خبر: 100458

در نشست تخصصي مديران بهزيستي در خانه امن زنان خشونت‌ديده عنوان شد:

مددجویان آسیب‌دیده، ناموس بهزیستی هستند

مددجویان آسیب‌دیده، ناموس بهزیستی هستند

مدير كل بهزيستي خراسان رضوي، معاون اجتماعي و مسؤول مراكز آسيب‌ديدگان اين نهاد به اتفاق مدير بهزيستي شهرستان مشهد از خانه امن بازديد و با مددجويان و مسؤولان اين مركز به گفتگو نشستند.

مشهد پایگاه خبری رویداد ایران-خانه امن، مركزي براي نگهداري موقت و توانمندسازي زنان خشونت‌ديده است كه توسط سازمان بهزيستي تأسيس و اداره مي‌شود.

اين مركز كه در مشهد واقع شده در حال حاضر پذيراي 25 زن خشونت ديده است.

مدير كل بهزيستي در بازديد از اين مركز گفت: مددجويان مراكز آسيب‌ديدگان اجتماعي، ناموس بهزيستي هستند و بايد مثل ناموس خودمان از آنها مراقبت و محافظت كنيم.

مسعود فيروزي با بيان اينكه اين عزيزان، امانت‌هاي حاكميت نزد بهزيستي هستند گفت: بايد شرايطي فراهم كنيم كه آنها به توانمندي برسند و نيازهاي عاطفي، فرهنگي، انساني و اجتماعي‌شان تا حد امكانات و مقدوراتي كه داريم برآورده شود.

وي با انتقاد از نگاهي كه در گذشته در خصوص اين گروه وجود داشته گفت: بعضي‌ها فكر مي‌كردند كه اين افراد مخل نظم جامعه، زائد و منشأ مشكلات و بدبختي‌هاي جامعه هستند.

فيروزي گفت: نگاه بهزيستي اين است كه اينها آسيب‌ديده‌ و رنج‌كشيده از يك محيط پر آسيب هستند و بر خلاف نظر قديمي، اينها از جامعه طلبكار هستند و بايد پاسخ مطالبات خود را از جامعه و مسؤولين بگيرند زیرا زخم ناهنجاری های اجتماعی، آنها را مجروح ساخته است.

وي ادامه داد: بنا بر اين ما به آنها بدهكار هستيم و بايد دين خود را نسبت به آسيب‌ديدگان با خدمات خوب، دقيق، كارشناسي و انساني ادا كنيم.

وي با قدرداني از زحمات كارشناسان و پرسنل مراكز توانمندسازي آسيب‌ديدگان اجتماعي گفت: كاركناني كه دلسوزانه و مسؤولانه تلاش مي‌كنند بايد مورد تقدير قرار گيرند و افرادي كه سطح كاري خوبي ندارند بايد توبيخ شوند و ما از هيچ خطا و بدرفتاري با مددجويان گذشت نمي‌كنيم چون آنها عائله و ناموس بهزيستي هستند و ما بايد مثل خانواده و عائله‌ي خودمان با آنها تعامل و رفتار داشته باشيم.

فيروزي با تأكيد بر اينكه در سال جاري ميلياردها تومان صرف بهسازي ساختار امنيتي، ايمني و عمراني مراكز آسيب‌ها شده است گفت: البته كار در اين مراكز شرايط بسيار ويژه‌اي دارد و نيروهاي كارشناسي و تخصصي بيشتري لازم است كه اميدواريم شرايط به گونه‌اي پيش برود كه سطوح تصميم‌گيري كشور، اعتبارات لازم براي بكارگيري نيروهاي بيشتر و تخصصي‌تر را امكان‌پذير سازند.

مدير كل بهزيستي تصريح كرد: ما در هيچ‌كدام از مراكز آسيب‌ديدگان نبايد مددجوياني داشته باشيم كه مدت زيادي بدون پيگيري وضعيت و تغيير در شرايط، پيش ما بمانند و در مراكز رسوب كنند بلكه بايد با پيگيري‌هاي حقوقي، مددكاري، قضايي و خانوادگي، هر طور هست آنها را به ترخيص، بازگشت به خانواده، بازگشت به جامعه و استقلال برسانيم تا شرايط زندگي اجتماعي عادي را بدست آورند.
ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
آمار کرونا کاشان ۳۰ دی؛ بدون فوتی، ۱۰۴ ابتلای جدیددستگاه‌های متولی در صیانت از باغستان سنتی قزوین موفق نبودند‌آخرین وضعیت پرونده محیط‌بان کرمانشاهی/ جلسه صلح و سازش ‌برگزار می‌شودقیمت آپارتمان در تهران؛ ۳۰ دی ۱۴۰۰برنامه مراکز واکسیناسیون کرونا در بابل پنجشنبه ۳۰ دی‌ماه۲۰.۸ درصد افراد بالای ۱۸ سال دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردندبرنامه مراکز واکسیناسیون کرونا در اصفهان پنجشنبه ۳۰ دی‌ماهتوسط مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی برنامه‌های گرامیداشت هفته زن تشریح شدموافقت مقام معظم رهبری با اطلاق شهادت برای آتش‌نشانان حادثه پلاسکوهشدار نارنجی هواشناسی در استان سمنان/ سرما و بارش برف از امشبتزریق واکسن آسترازنکا در گیلان از هفته آیندهتعطیلی ادارات کردستان پنجشنبه 30 دی 1400/ تمام محورهای اصلی استان مسدود شدروستای هیر قزوین منطقه ای چشم نواز با طبیعتی زیباکف بودجه برای اجاره آپارتمان در تهرانوقوع زلزله ۴.۹ریشتری درآران و بیدگل/تیم‌های ارزیاب خسارت اعزام شدگزارش از یک کارآفرینی خاص؛ تجلی زیبایی طبیعت زاگرس ‌با دوخت لباس محلیچالش فرآوری یاقوت کویر در قطب تولید/ فروش فله‌ای و سودهایی که به جیب دلالان می‌رودبا وجود شبکه "شاد" ،در حوزه های آموزشی و پرورشی از پیام رسان های خارجی استفاده نشودبرای ارتقای کشاورزی، توسعه کشت قراردادی در اولویت سازمان جهاد کشاورزی استبقاع متبرکه سنگر و خط مقدم مبارزه فرهنگی با دشمنان است