رویداد ایران
hamburger menu
FastDL sssinstagram
search
رویداد ایران > استان ها > حضور 680 مربی و هزار فراگیر در موسسه کتابدانه قم

حضور 680 مربی و هزار فراگیر در موسسه کتابدانه قم

انتشار
 مدیر یکی از دفاتر موسسه کارآفرینی مدرن کتابدانه در قم با بیان اینکه 680 مربی و هزار فراگیر در این موسسه فعالیت دارند،گفت: هدف این موسسه آموزش تندخوانی جهت افزایش سرانه مطالعه و خواندن کتاب های بیشتر است.

به گزارش خبرنگار رویداد ایران از قم، منیره ایمانی در گفت و گو با خبرنگاران اظهارداشت: موسسه کار آفرینی مدرن کتابدانه از بهمن ماه سال ۹۹ به ریاست استاد بهمن شاه بابایی از اساتید به نام کشوری در حوزه کتابخوانی و دارای ۲۹ اختراع ثبت شده، با ۶۰۰ مربی شروع به کار کرد و هم اکنون در استان های مختلف کشور دفاتر زیادی دارد و شیوه نوینی از تندخوانی و تقویت حافظه را ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۶۸۰ مربی و هزار فراگیر در قم هستند افزود: هدف ما آموزش تندخوانی جهت افزایش سرانه مطالعه، خواندن کتاب های بیشتر، افزایش اعتماد به نفس، تغییر و اصلاح باورهای محدودکننده ذهنی، کارآفرینی، ایجاد شرایط مطلوب مطالعه و در نهایت رفتن به سمت جامعه آرمانی ذهن است.

ایمانی افزود: روش های تدریس در موسسه از کشورهای پیشرفته اخذ و بومی سازی شده و به صورت کاربردی عرضه می شود و بسیاری از معضلات حوزه اجتماعی را برطرف می کند.

وی گفت: همه جوانب از جمله «سرعت، دقت، تمرکز و افزایش حافظه» مدنظر است لذا نخست تندخوانی را به افراد توصیه می شود زیرا مغز سریع ودقیق تر خواهد شد و سپس مراحل بعدی آموزش نظیر افزایش تمرکز و عمل به آنچه فرد آموخته، داده می شود.


 

این مدرس و فعال حوزه کارآفرینی بیان کرد: باتوجه به کمبود وقت و سرانه پایین مطالعه روش هایی آموزش داده می شود که سرمایه گذاری در زمان انجام خواهد شد.
سرعت مطالعه ایرانی ها پایین تر از میانگین جهانی است

وی گفت: میانگین سرعت مطالعه در جهان ۴۰۰ کلمه و سرعت مطالعه ایرانی ها ۱۵۰ تا ۲۵۰ کلمه در یک دقیقه است که نشانگر سرعت پایین مطالعه در کشورما است اما مربیان ما هزار کلمه را در یک دقیقه می خوانند.

 مدیر یکی از دفاتر موسسه کارآفرینی مدرن کتابدانه با تاکید براینکه به هر میزان سرعت ورودی اطلاعات به مغز ما بیشتر باشد خروجی بهتری هم خواهیم داشت، گفت: ما سرعت پیشرفت صنعت در کشورهای توسعه یافته را مشاهده می کنیم غافل از اینکه ریشه پیشرفت آنان در آموزش های اولیه و مطالعه زیاد و کاربردی بوده است.

این استاد تند خوانی و تقویت حافظه ادامه داد: به عنوان مثال یک پژوهشگر در کشور ما ابتدا چند سال جمع آوری اطلاعات را به کندی انجام می دهد و بعد وارد عمل برای تدوین کتاب یا ارائه پژوهش خود می شود درصورتی که با روش های تندخوانی و سرعت عمل می تواند زودتر به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه تندخوانی وسیله ای برای رسیدن به مغز پویاتر است، تاکید کرد: باید با تندخوانی سرعت اطلاعات به مغز افزایش و دقت، تمرکز و حافظه بیشتر شود.

وی تاکید کرد: مغز با فراگیری آموزش ها برای یادگیری های دیگر شرطی سازی می شود و طبقه بندی مطالب در ذهن انجام و مطالب اضافی حذف خواهد شد و حتی کسانی که علاقه ای به مطالعه کتاب ندارند علاقمند به مطالعه و عمل به کتاب می شوند.

ایمانی گفت: بیشتر انسان ها فقط در نیم کره چپ زندگی می کنند و اگر به اندازه کافی و در مقیاس بهتر وبیشتری از ذهن بهره ببرند زندگی بهتری خواهند داشت.

وی ابرازداشت: افرادی که آموزش های لازم را فرامی گیرند می توانند به عنوان همکار ما به فعالیت مشغول شوند و ما از ۱۴ سال تا فوق تخصص پزشکی معلمی به صورت پاره وقت با ما همکاری دارند.

وی گفت: هر شخص با هر میزان سرعت و میزان درکی که دارد در ورودی سنجیده می شود و سه ماه پشتیبانی انجام می شود تا سرعت و دقت وی به سه برابر برسد و تضمین داده می شود که تندخوانی و درک مطلب افراد با شرکت در دوره آموزشی تا سه برابر افزایش می یابد و بیماری شناختی، عدم تمرکز و وسواس فکری درمان می شود.
مدیریت زمان در کتابدانه

مدیر یکی از دفاتر موسسه کتابدانه در قم افزود: با تمرین روی نقاطی از مغز و چشم فراگیران، اعضا را پویا می کنیم تا شخص بتواند با مدیریت زمان از مغز استفاده بهتری داشته باشد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در آموزش وپرورش دانش آموز فقط با متن مواجه می شود و سرعت و دقت و تقویت حافظه آموزشی را فرانمی گیرد و ما با ورود به حوزه آموزش وپرورش می توانیم پازل کتاب و کتاب خوانی را تکمیل کنیم لذا در برخی مدارس قم دوره هایی را برگزار کرده ایم.

وی اظهارداشت: دانش آموزانی که آموزش های لازم را فراگرفته اند تا هزار کلمه در دقیقه خوانش دارند و علاوه بر موفقیت تحصیلی، فرصت این را دارند که کتاب های مورد علاقه و کاربردی و مهارتی را هم مطالعه کنند و با بکارگیری آن در زندگی خود یک زندگی بهتری خواهند داشت.

مدیر یکی از دفاتر کتابدانه درقم گفت: دریک دوره آموزشی تکنیک افزایش حوزه دید جهت تندخوانی، شخصیت سازی برای افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند، انعطاف پذیری، افزایش درک مطلب، درآمدزایی و بهبود زندگی شخصی آموزش داده می شود.

ایمانی اضافه کرد: آموزش های موسسه کتابدانه با کتاب شروع می شود و درنهایت به دقیق ترین و باسرعت ترین شکل، زندگی فرد تغییر می کند و عادت کندخوانی تبدیل به تندخوانی می شود.

وی تصریح کرد: 20 تکنیک کاربردی در ۷۲ آیتم و در ۱۰ جلسه دو ساعته به فراگیر آموزش داده می شود و کلاس ها به صوررت حضوری، آنلاین، خصوصی و نیمه خصوصی است و به همه افرادی که دوره تندخوانی و مربی گری را بگذرانند مدرک فنی وحرفه ای و مدرک وزارت صنعت، معدن و تجارت اعطا می شود.

مدیر یکی از دفاتر موسسه کتابدانه در قم خاطرنشان کرد: علاقمندان از هشت سال به بالا جهت ثبت نام می توانند با شماره ۰۹۹۲۹۹۳۰۹۹۴ تماس بگیرند یا پیامک بفرستند و یا به سایت کتابدانه مراجعه کنند.

امتیاز: 4 (از 1 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود