• زمان انتشار: 1400/07/24 01:37
  • / کد خبر: 93744

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان اصفهان:

سنگ اصفهان می‌تواند چندین برابر نفت درآمد داشته باشد

مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان اصفهان گفت: در صنعت سنگ، استان اصفهان می‌تواند درآمدی چند برابر درآمد نفتی داشه باشد که متأسفانه بسیاری از فعالان این حوزه اتباع خارجی هستند.

آرش اخوان، امروز _ شنبه ۲۴ مهرماه ۱۴۰۰_ در نشست خبری سومین مسابقه آزاد کشوری نماچینی آجر، اظهار کرد: افرادی که مهارت داشته و معمولاً شاغل هستند، بدون محدودیت سنی و جنسیتی، می‌توانند هر ساله در بخش مسابقات آزاد شرکت کنند تا خبرگان مهارتی کشور شناسایی شوند.

برگزاری مسابقات آزاد کشوری نماچینی آجر با حمایت شرکت آجرنماچین

وی افزود: این مسابقات در استان‌های مختلف با حمایت بخش خصوصی برگزار می‌شود. در اصفهان نیز شرکت آجر نماچین که با تکنولوژی روز در زمینه تولید آجر نما فعالیت می‌کند، حامی برگزار کننده مسابقات ملی نماچینی آجر است.

مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان اصفهان گفت: در این مسابقات شاغلانی که در آجر نماچینی فعالیت می‌کنند شناسایی و برای شرکت در مسابقات دعوت می‌شوند، ابتدا چند روز آموزش‌هایی به این افراد داده شده و سپس افراد با یکدیگر رقابت می‌کنند، تیم داوری از آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با مدل امتیاز دهی مسابقات جهانی افراد را ارزیابی می‌کنند.

زمینه اشتغال برای شرکت کنندگان مسابقه نماچینی فراهم می‌شود

اخوان تاکید کرد: در دوره‌های پیشین این مسابقه افراد شرکت کننده و علاقه مند به نمایندگی‌های شرکت نماچین در کشور معرفی شده‌اند، بنابراین این مسابقات در ایجاد اشتغال برای شرکت کنندگان نیز مؤثر است.

با وجود نیاز به نیروی کار شاهد بیکاری در کشور هستیم

وی افزود: بسیاری از مسئولان جامعه اکنون دغدغه اشتغال و بیکاری جوانان را دارند. این در حالی است که صنعتگران همگی نیازمند نیروی کار هستند. بنابراین آموزش‌های تخصصی به افراد، علاوه بر تربیت نیروی کار و تأمین آن برای صنایع، منجر به کاهش بیکاری نیز خواهد شد.

امکان کسب درآمد چند برابری درآمد نفتی از صنعت سنگ

مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان اصفهان گفت: در صنعت سنگ استان اصفهان می‌توان درآمدی چند برابر درآمد نفتی داشت. متأسفانه بسیاری از فعالان این حوزه اتباع خارجی هستند. بسیاری از فعالان صنعتی اصفهان به تراشکار، جوشکار و نیروی متخصص و ماهر نیازمند هستند و حتی اعلام کرده‌اند در صورت تأمین نشدن این نیرو از خارج از کشور دعوت به کار می‌کنند.

اخوان تاکید کرد: در شهرک صنعتی محمودآباد با مشارکت یکی از کارخانجات مجوز آموزشگاه صادر شده و که تا پایان سال تحولی در صنعت سنگ ایجاد خواهد کرد. سازمان فنی و حرفه‌ای آمادگی آموزش در نظام آموزشی سفارش محور را داشته و با همه صنایع وارد همکاری مشترک خواهد شد.

وی تصریح کرد: اتحادیه قطعه سازان اصفهان، آجرنماچین، اتحادیه موبایل اصفهان، اتحادیه خودروهای سبک و سنگین و صنف برق خودرو، صنایع غذایی و رشته‌های مرتبط با کافی شاپ و قهوه، پیرایش زنانه و مردانه، گروه صنعتی انتخاب، فولاد مبارکه، ذوب‌آهن اصفهان و سایر شرکت‌های فولادی از جمله شرکت‌ها و صنوفی هستند که سازمان فنی و حرفه‌ای استان در زمینه آموزش کارکنان و تأمین نیروی جدید با آنها همکاری می‌کنند.

فرهنگ پشت میز نشینی آفتی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور است

مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان اصفهان با انتقاد از فرهنگ پشت میز نشینی، گفت: متأسفانه با وجود درآمدهای بالا در برخی از صنوف، شاهد استقبال افراد از کار نیستیم، بنابراین آموزش فرهنگ مهارت آموزی به طور جدی در دستور کار قرار گرفته است.

اخوان اضافه کرد: فردی که مهارت داشته باشد، هرگز بیکار نمی‌ماند. مسابقات آجرنماچینی نیز بهانه‌ای برای آشنایی افراد با فرصت‌های شغلی و حتی مهارت آموزی در این زمینه است.


ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۵آذر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
حفاظت و حراست از 138 میلیون هکتار اراضی ملی کشور بعهده سازمان جنگلها ست.تشکیل ستاد هفته منابع طبیعی و آبخیزداری در خراسان رضویوقف ۲ هزار جلد مصحف شریف در خراسان رضویجمعیت "قرقاول" در زیستگاه‌های اردبیل ۱۱درصد افزایش یافتآمار کرونا اردبیل ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۳۱ ابتلای جدیدآمار کرونا اصفهان ۱۶ آذرماه؛ ۱۰ فوتی و ۲۰۴ ابتلای جدیدبستری ۱۱۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارسفوت 1 نفر دیگر بر اثر کرونا در سیستان و بلوچستانصلح و سازش پرونده قتل پس از ۶سال در استان کردستان به سرانجام رسیدطرح ساماندهی محله پرتمان در حال بررسی است۳۲ مورد جدید مبتلا به کرونا ویروس در ایلام شناسایی شدآیا دانشجویان می توانند بیمه تامین اجتماعی شوند؟ارتباطم با دانشجویان دائمی می‌شود/ دانشجویان مراقب نفوذی‌ها باشندآمار کرونا کرمانشاه ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۴۱ ابتلای جدید۸۹ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژهآمار کرونا کاشان ۱۶ آذر؛ یک فوتی و ۲۶ ابتلای جدیدبرنامه مراکز تجمعی و منتخب واکسیناسیون کووید ۱۹ اصفهان در روز سه‌شنبه ۱۶ آذرماهفرماندار شهرستان گلپایگان منصوب شدابتلا ۲۱۶ نفر به کرونا در آذربایجان غربیبستری ۳۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل