رویداد ایران
hamburger menu
search
رویداد ایران > رویداد > چالش های جدی بودجه ۱۴۰۰ برای دولت مردمی/ احتمال ارائه لایحه متمم

چالش های جدی بودجه ۱۴۰۰ برای دولت مردمی/ احتمال ارائه لایحه متمم

انتشار
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه ۱۴۰۰ مشکلات عدیده دارد که ممکن است دولت را در شش ماهه دوم با چالش های جدی رو به رو کند.
حمیدرضا حاج بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد اولویت های دولت سیزدهم گفت: دولت آینده کارهای مهمی پیش رو دارد، باید به سرعت لایحه برنامه هفتم توسعه را به مجلس ارائه دهد زیرا این برنامه خط مشی دولت را مشخص می‌کند.
    وی افزود: پس از آن ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۱ و لایحه اصلاح ساختار بودجه از اولویت های مهم دولت است.
    نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه بودجه ریزی رایج پاسخگو نیست، گفت: بودجه ۱۴۰۰ خلاءهای فراوان و مشکلات عدیده دارد که ممکن است دولت را در شش ماهه دوم با چالش های جدی رو به رو کند، درآمدها و هزینه های بودجه ۱۴۰۰ تراز نیست، کسری و رشد بی رویه بودجه از چالش های مهم بودجه ۱۴۰۰ است.
    حاجی بابایی با بیان اینکه دولت باید گزارشی از وضعیت خزانه ارائه کند، اظهار داشت: بودجه ۱۴۰۰ بودجه مطمئنی نیست، اگر درآمدهای مورد نظر دولت در بودجه ۱۴۰۰ محقق نشود، دولت سیزدهم مجبور به ارائه لایحه متمم بودجه خواهد شد.
    وی با تاکید بر لزوم انتخاب وزرای قوی و کارآمد از سوی حجت الاسلام رئیسی، تاکید کرد:دولت راه سختی را پیش رو دارد و باید کابینه ای قوی برای طی کردن این مسیر سخت انتخاب کند. مجلس نیز باید به دولت کمک کند تا موفق شود.
    رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر لزوم هم افزایی دولت و مجلس، گفت:مجلس به دولت برای انتخاب افراد شایسته در کابینه سیزدهم کمک خواهد کرد.
امتیاز: (از رأی )
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود