رویداد ایران
hamburger menu
search
رویداد ایران > خبرها > معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران از کسب موافقت تاسیس و راه‌اندازی بیستمین مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی مازندران با عنوان مرکز تحقیقات گیاهان دارویی خبر داد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران از کسب موافقت تاسیس و راه‌اندازی بیستمین مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی مازندران با عنوان مرکز تحقیقات گیاهان دارویی خبر داد.

انتشار
 محید سعیدی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به  افتخاراتی که طی روزهای اخیر در حوزه پژوهشی کسب شد، با اعلام اینکه موافقت اصولی برای تاسیس و راه‌اندازی بیستمین مرکز تحقیقات دانشگاه با عنوان مرکز تحقیقات گیاهان دارویی کسب شده است،  گفت: با توجه به ویژگی‌ها و توانمندی‌هایی که استان مازندران در حوزه زیست محیطی و انسانی دارد امیدواریم که این مرکز به‌عنوان یک مرکز مهم در سال‌های آتی فعالیت های موثر در این حوزه ارائه بدهد.

سعیدی افزود: بر اساس ارزیابی وزارت بهداشت درباره تحقیقاتی که دانشگاه‌های کشور در حوزه بیماری کووید۱۹ در یک سال اخیر انجام دادند، دانشگاه علوم پزشکی مازندران در حوزه تحقیقات و فناوری از نظر تعداد طرح‌های تحقیقاتی و مقالات منتشر شده در حوزه کرونا در سطح کشور رتبه ششم را کسب کردیم، که البته با توجه به نسبت تعداد اعضا هیات علمی در مقایسه با سایر دانشگاه ها رتبه اول را داریم.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی  مازندران گفت: دانشگاه  علوم پزشکی مازندران از نخستین دانشگاه‌هایی بود که بلافاصله پس از شیوع کرونا فضای لازم برای انجام تحقیقات و پژوهش را طراحی کرد و وارد فعالیت شد و تاکنون از حدود ۵۰۶ طرح تحقیقاتی دریافت شده، ۴۲۴ طرح تصویب شد که بخشی از آن به مرحله اجرا رسیده و بقیه طرها نیز در حال طی کردن مراحل است.

سعیدی ادامه داد: تعداد اعضای هیأت علمی دانشگاه حدود ۴۸۰ نفر است که به ازای هر عضو بیش از یک تحقیق در حوزه کووید انجام شد و حدود ۱۴۶ مقاله به مرحله چاپ رسید که ۹۵ مورد آن در رده اول، ۱۴ مقاله در رده دوم و ۳۷ مقاله هم در رده‌های دیگر چاپ قرار دارند.

وی یادآور شد: یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان توانست کمبود مواد ضدعفونی کننده را برطرف کند، اما تاکنون درمان موثری برای کرونا به تایید نرسیده است.
سعیدی گفت: امیدواریم با راه‌اندازی و فعالیت مرکز تحقیقات گیاهان دارویی به موفقیت‌های خوبی در استان دست پیدا کنیم همان‌طور که مرکز تحقیقات جامع سرطان مازندران که خدمات بسیار موثری به جامعه پزشکی ارایه می دهد.
امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود