hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > سیاسی > فرمانده کل سپاه: عملیات وعده صادق باعث افتخار ایران در جهان شد

فرمانده کل سپاه: عملیات وعده صادق باعث افتخار ایران در جهان شد

«این مایه افتخار است که هربار ملاقات مردم این استان در فضای شکوه، عظمت و رویدادی بزرگ است و اساسا هرگاه بخواهیم قدر، وسعت و پهنای معنوی یک جامعه‌ای را تعیین کنیم، به مردم و شخصیت‌های برجسته آن جامعه می‌نگریم.»

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: از برکت خون شهدای حمله به کنسولگری ایران، همین بس که کمتر از ۱۲ روز بعد از شهادتشان وعده صادق انجام شد، بزرگ‌ترین عملیات علیه رژیم صهیونیستی توسط ایران به وقوع پیوست و این افتخاری برای ایران در جهان است.

به گزارش ایسنا، سردار سلامی، عصر امروز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه در مراسم چهلم شهادت سرلشکر محمدرضا زاهدی با اشاره به اینکه شهدا نمونه‌هایی از مردمان سرزمین ما هستند، اظهار کرد: وقتی شهیدان خرازی، ردانی، کاظمی و همت به شهادت می‌رسند، عظمت و بزرگی مردم اصفهان نمایان می‌شود. اصفهان شهری است که همچون کهکشان چندین هزار شهید در آن آرمیده‌اند و روح شهادت و مجاهدت در آن موج می‌زند.

وی افزود: این مایه افتخار است که هربار ملاقات مردم این استان در فضای شکوه، عظمت و رویدادی بزرگ است و اساسا هرگاه بخواهیم قدر، وسعت و پهنای معنوی یک جامعه‌ای را تعیین کنیم، به مردم و شخصیت‌های برجسته آن جامعه می‌نگریم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: اصفهان را هم با ستارگان پرفروغ یعنی علما، مراجع و سرداران شهید می‌شناسند و اگر این ستارگان طلوع و ظهور کرده‌اند و جلوه‌ای از ایمان الهی را نشان داده‌اند، نمونه‌ای از مردم و فرهنگی هستند که‌آن‌ها درون این فرهنگ و مردم رشد کرده‌اند و شخصیت آن‌ها جلوه‌ای برجسته از شخصیت مردمی است که او را در میانه خود داشته‌اند.

سرلشکر سلامی ادامه داد: زمانی که مردان بزرگی مثل شهیدان خرازی، ردانی‌پور، همت، رضائیان، کاظمی، حجازی، صفوی و زاهدی به شهادت می‌رسند. متوجه قدر و عظمت مردم اصفهان می‌شویم و امروز در اربعین شهادت ۷ مرد مجاهد و میدان دیده، از شهادت می‌گوییم که بزرگ‌ترین نیکی است؛ بعد از هر بِر، خوبی دیگری هست جز شهادت که بالاترین نیکی‌هاست و برتر از آن نیست.

وی با اشاره به اینکه شهید زاهدی هیچگاه لباس مجاهدت از تن درنیاورد، گفت: این شهید بزرگوار از ۲۰ سالگی تا ۶۳ سالگی یعنی ۴۵ سال در مجاهدت پیوسته بودند و هرجا که نیاز بود از جبهه دارخوین و خط شیر تا آن سوی مرز‌ها و دریای مدیترانه برای کشور و انقلاب مجاهدت و ایستادگی کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: ایشان هیچ زمان از طلب شهادت بازنایستاد، دائم الذکر، باگذشت، با نشاط، مهربان و متواضع بود. باید گفت ایشان صورت مجسم فضایل بودند و ما با تمام قلب به ایشان علاقه داریم و به آن‌ها غبطه می‌خوریم، شهدا انوار مقدسی هستند که خداوند برای نجات ما خلق کرده و تا وقتی پیکر شهدا بر دست این مردم هستند کسی نمی‌تواند به این کشور نگاه کند.

وی تصریح کرد: از برکت خون شهدایی که امروز چهلمین روز درگذشت آنهاست همین بس که کمتر از ۱۲ روز بعد از شهادتشان وعده صادق انجام شد، بزرگ‌ترین عملیات نسبت به رژیم صهیونیستی توسط ایران به وقوع پیوست و افتخاری برای ایران در جهان به ثبت رسید.

منبع: fararu-736041

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد