hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > سیاسی > فرمانده نیروی زمینی ارتش: چرا دنیا فقط با ما مذاکره می‌کند؟

فرمانده نیروی زمینی ارتش: چرا دنیا فقط با ما مذاکره می‌کند؟

امیر سرتیپ حیدری افزود: امروز نوعی از قدرت افکنی علمی خود را پشت میز مذاکره پنج به علاوه یک می‌بینیم. چرا دنیا فقط با ما مذاکره می‌کند؟ دنیا فهمیده ما نرفتیم علم را از کسی بگیریم بلکه بستری را ایجاد کردیم که علم در آن شکوفا شود. یکی از این علوم فناوری هسته‌ای است. دشمن مغلوب توان علمی ما شده و می‌خواهد با تهدید و ارعاب مسیر پیشرفت علمی را ببندد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد که عملیات وعده صادق نابودی رژیم صهیونیستی را چند قدم جلو انداخت.

به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ کیومرث حیدری در اولین همایش ملی علوم و فناوری‌های نوظهور و شالوده شکن در حوزه‌های دفاعی ـ امنیتی که صبح امروز در دانشگاه افسری امام علی (ع) برگزار شد، بیان کرد: خوشحال هستم که امروز توفیق پیدا کردم در این همایش بزرگ علمی در دانشگاه مقدس امام علی (ع) که مزین است به فیضیه ارتش از لسان رهبر معظم انقلاب و معراج ۱۱۸۴ فرهیخته و دانش آموخته است شرکت کنم. زیبنده است این همایش وزین علمی در این دانشگاه برگزار شود.

وی در ادامه اظهار کرد: از مجموعه عزیزانی که در برگزاری این همایش دستی بر آتش داشتند تشکر می‌کنم. خداوند در قرآن می‌فرماید آموخت به انسان آنچه را که نمی‌دانست. وقتی که انسان تحقیق و پژوهش می‌کند به اندیشه‌هایی بر می‌خورد که می‌تواند دنیا را روشن کرد. خداوند هر انسانی که خلق می‌کند در وجود آن علم، شیفتگی و نوآوری می‌گذارد تا روزی با علمش دنیایی را روشن کند. روزی برای مسافرت از چهارپایان استفاده می‌کردیم، اما امروز هواپیمای سریع السیر داریم. خداوند همه این‌ها را در ذات انسان قرار داده، اما هنر مدیران در این است که بستری را فراهم کنند که این علم گذارده شده در وجود انسان‌ها شکوفا شود و از ذهن‌ها دربیایند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه تصریح کرد: در زمان ما شخصیتی که بیش از همه از علم حمایت می‌کند امام عظیم‌شأن ما است. فرمودند تا نفسی در بدن دارم از علم و جامعه علمی پشتیبانی می‌کنم. علم است که قدرت می‌آفریند. امروز اگر زورگویان عالم بی پروا رجزخوانی می‌کنند با زور شمشیر و توان بدنی نیست بلکه مبتنی بر علم و دانشی است که به دست آورده و به آن تسلط پیدا کرده است. موشک قاره پیما درست کرده که نیاز نیست به اندازه قبضه شمشیر با دشمن مقابل خود فاصله داشته باشد بلکه فاصله با دشمن از یک قاره تا قاره دیگر است. اینجاست که می‌گویند علم قدرت تولید می‌کند. اگر در جامعه خود در جایی توانستیم قدرت افکنی کنیم ریشه در علم دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: در عملیات اخیر وعده صادق دیدیم که این عملیات نابودی رژیم صهیونیستی را چند قدم جلو انداخت. اگر از مبدا رژیم صهیونیستی تهدیدی علیه ما به وقوع بپیوندد از مبدا جمهوری اسلامی به آن پاسخ داده خواهد شد. این یعنی علم. این عالم در بین همین دانشجویان و معلمان و نوجوانان جامعه ما است. هنر ما در این است که پایه، اساس و مبنایی را به وجود بیاوریم که این علم شکوفا شود. به من فرمودند به این همایش ۶۰۰ مقاله رسیده یعنی جامعه ما از علم و نوآوری استقبال می‌کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: امروز خط مقدم مبارزه با استکبار فقط توسعه علم و فناوری است. ایثار و از خودگذشتگی خیلی خوب است، اما برای لحظات آخر است. توجه به پایه‌های علمی و انسان‌های عالم خط مقدم مبارزه با اشتکبار است. پیچیدگی‌هایی که امروز در صحنه نبرد است بدون توجه به علوم و فناوری‌های قدرت آفرین نمی‌توان در این عرصه قدرت آفرینی کرد. نمی‌توان صحنه جنگی را بدون علم اداره کرد. در لحن و کلام دشمن نگاه کنید. پای میز مذاکره علم و دانش می‌آید. باید امروز به تهدیداتی که از موجودیت علمی ما را تهدید پی کند پاسخ دهیم.

امیر سرتیپ حیدری افزود: امروز نوعی از قدرت افکنی علمی خود را پشت میز مذاکره پنج به علاوه یک می‌بینیم. چرا دنیا فقط با ما مذاکره می‌کند؟ دنیا فهمیده ما نرفتیم علم را از کسی بگیریم بلکه بستری را ایجاد کردیم که علم در آن شکوفا شود. یکی از این علوم فناوری هسته‌ای است. دشمن مغلوب توان علمی ما شده و می‌خواهد با تهدید و ارعاب مسیر پیشرفت علمی را ببندد.

وی در ادامه تاکید کرد: الحمدالله نیروی زمینی ارتش اگر همین همایش را یک مثال زنده ببینیم از روز اولی که بنده آمدم تلاش بر این بوده که بستر علم و فناوری را در نیروی زمینی بگسترانیم، اما در این زمینه نیز باید یک جهاد علمی شکل بگیرد. نتیجه هم گرفتیم. نتیجه بالگرد‌هایی است که نیروی زمینی در اختیار دارد، اما با تاسف هیچکدام از این بالگرد‌ها قدرت پرواز در شب را نداشتند، اما با بهره مندی از بستر علمی این بالگرد‌ها توان مضاعف به دست آورده و می‌توانند شب نیز پرواز کنند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه خاطرنشان کرد: علم صادق و صدیق از دانشمندانی از خود نیروی زمینی ما را به اینجا رساند. امروز در جهاد نیروی زمینی واقعا در بن بست شکنی‌ها نقش آفرین هستیم. در رابطه با خودرو‌های تانک‌بر ما یک قرارداد با سوئد داشتیم و ۱۵۰ دستگاه خریداری کرده بودیم. تا امارات نیز آمدند آما آمریکایی‌ها متوجه شدند و آن را برگرداندند. ما گفتیم هیچ اشکالی ندارد. روی پای خود ایستادیم و حتی تا یک ماه آینده یک تانک‌بر هم در نیروی زمینی کسری نداریم. با توجه به علم و نوآوری این اتفاق رقم خورد. این همایش می‌تواند کمک کند دستاورد‌های علمی خود را بین همه مراکز علمی به اشتراک بگذاریم. جهاد و کوشش و تلاش ما با تایید مهر ولایت معنای جهاد می‌یابد. تلاش ما دانش بنیان کردن نیروی زمینی است.

منبع: fararu-735925

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد