hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > سیاسی > ناپدید شدن هواپیمای وزیر راه/ مشاجره نمایندگان مجلس با قوه قضاییه

ناپدید شدن هواپیمای وزیر راه/ مشاجره نمایندگان مجلس با قوه قضاییه

هاشمی رفسنجانی روز بیست و هفتم اردیبهشت برخی اخبار از جمله ناپدید شدن هواپیمای وزیر راه و همراهانش، مشاجره نمایندگان مجلس با قوه قضاییه و «مصاحبه تلویزیونی» علی افشاری نوشته‌است. متن کامل خاطرات هاشمی رفسنجانی را می‌‌خوانید.

امروز باران خوبى داشتیم. متأسفانه هواپیماى حامل [آقای رحمان دادمان]، وزیر راه و [ترابری] و دو معاون او و شش نماینده استان گلستان در مجلس و جمعى دیگر که عازم گرگان بودند، از صبح زود ناپدید شده و تا شب خبر درستى از آن نیست. فقط نزدیک فرودگاه سارى، پیامى فرستاده که وضع هوا بد است و ناچارند یا فرود اضطرارى کنند و یا مراجعت نمایند و بالاخره آخر شب، وزارت کشور اعلام کرده که هواپیما بین کاشمر و نیشابور سقوط کرده است. پریروز در ترکیه هم هواپیمایى با ۳۷ سرنشین از نیروهاى گروه ضربت نظامى ترکیه، سقوط کرد و همه کشته شدند.

در رسانه‌ها، مشاجره نمایندگان مجلس [ششم] با قوه قضائیه، انعکاس وسیعى دارد. آقاى [عباسعلی] علیزاده، رئیس دادگسترى تهران، در یک سخنرانى گفته است بعضى نمایندگان گرگ‌اند در لباس میش؛ دیروز نمایندگان هم با اهانت متقابل، خواستار عذرخواهى و نیز در نامه‌اى به آقاى [سیدمحمود هاشمی] شاهرودى، [رئیس قوه قضائیه]، خواستار عزل او شدند و او امروز منکر شد که صحبت او اهانت بوده و متقابلاً از اهانت‌هاى صریح نمایندگان شکوه کرده است.

درگیرى در فلسطین تشدید شده است. اسرائیل، سوریه را تهدید کرده و هواپیماهایشان به فضاى لبنان تجاوز کرده‌اند. جمعى از سران مسیحى‌ها، دروزی‌ها و چپ‌ها از سوریه خواسته‌اند براساس پیمان طایف، نیروهایش را به بُقاع ببرد. فشار تبلیغاتى زیادى روى سوریه است، به خاطر اظهارات بشار اسد، [رئیس‌جمهور سوریه]، در مذاکره با پاپ [ژان‌پُل دوم، رهبر کاتولیک‌های جهان] که گفته است، صهیونیست‌ها از هیتلر بدترند و قاتل حضرت مسیح‌اند و به جان پیغمبر سوءقصد کرده‌اند.

دیشب مصاحبه تلویزیونى على افشارى، از سران تُندروی [دفتر] تحکیم وحدت که در زندان است، پخش شد که اعتراف به اشتباه خود و همفکرانش کرده و پذیرفته برنامه براندازى برای استحاله نظام و تضعیف مقدسات انقلاب و آشوب داشته‌اند. رسانه‌هاى خارجى، با ادعای فشار درصدد توجیه‌اند، ولى او گفت، به خواست خودش مصاحبه شده است. اصلاح‌طلب‌ها، حالت انفعالى پیدا کرده‌اند.

 

منبع: sharghdaily-930001

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد