hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > استان ها > فارس > رابطه تغییر فصل و ریزش مو

رابطه تغییر فصل و ریزش مو

یک پزشک متخصص و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بدن با تغییر فصل دچار تغییر عملکرد و تغییرات هورمونی شده و تغییرات آب و هوا روی تنظیم هورمون های بدن و رشد مو، اثر می گذارد.

دکتر مهدی قهارترس افزود: هنگامی که وارد فصل بهار می شویم، تابش نور خورشید افزایش یافته و این موضوع خود یکی از دلایل ریزش مو در بهار است. اگر موهای نازکی دارید، امکان ریزش مو نیز در این فصل برایتان بیشتر است.

او گفت: باران بهاری با تمام زیبایی و خوشایندی نیز ممکن است به مو آسیب بزند. در صورتی که در شهرهای آلوده زندگی می کنید، ممکن است باران، آلودگی هوا را به همراه داشته و روی مو تاثیر بگذارد. به همین دلیل توصیه می شود اگر در زیر باران بودید، موهایتان را بشویید.

این پزشک متخصص ادامه داد: برای  جلوگیری از ریزش مو، باید موهایتان را تغذیه کنید. ماساژ کف سر به افزایش جریان خون در سر کمک می کند. با  استفاده از یک روغن گیاهی مانند زیتون، آرگان و نارگیل پوست سر را ماساژ دهید. هنگامی که از شامپوهای ضد ریزش استفاده می کنید نیز می توانید کف سر را یک تا دو دقیقه به آرامی ماساژ دهید.

او گفت: استفاده از ویتامین ها و مواد معدنی مو را قوی و مقاوم می کند. ویتامین B برای ریزش مو و بهبود ساختاری آن مفید است و مصرف ویتامین A و ویتامینC  نیز به دلیل وجود آنتی اکسیدان، تحریک کننده جریان خون است، باعث تغذیه پوست سر و هیدراته نگه داشتن مو می شود و از ریزش مو جلوگیری می کند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: برای تقویت موی سر در بهار، بهتر است از محصولات بهداشتی مناسب موهای استفاده کنیم که آبرسان بوده و حاوی مواد شیمیایی، به ویژه پارفین کمتر است.

این متخصص پوست و مو ضمن اشاره به اینکه افراد از شامپوها و محلول هایی که تاثیرات گرما و اشعه خورشید را کم می کند، استفاده کنند، گفت: شامپو دارای کافئین انتخاب مناسبی برای محافظت از موها در فصل بهار است.

عضو هیئت علمی علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در فصل بهار تا حد امکان بهتر است موهای خود را پس از شست و شو، با جریان طبیعی هوا خشک کنیم، گفت: استفاده از روغن های طبیعی مانند روغن نارگیل، روغن زیتون و روغن آرگان برای موها در فصل بهار مفید است. این روغن ها به حفظ رطوبت موها و جلوگیری از خشکی و شکنندگی آنها کمک می کند.

انتهای پیام

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد