hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > سیاسی > رهبری: سیلی خواهند خورد

رهبری: سیلی خواهند خورد

رهبر انقلاب گفت: تلاش‌های مذبوحانه اسرائیلی‌ها، همچون اقدامی که در سوریه مرتکب شدند، آنها را از شکست نجات نخواهد داد؛ البته سیلی این اقدام را هم خواهند خورد.

به گزارش شبکه شرق، رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام گفت: شکست اسرائیل در غزه ادامه پیدا خواهد کرد و این رژیم به زوال و انحلال نزدیک خواهد شد.

رهبر انقلاب در دیدار رمضانی مسئولان نظام گفت: شکست اسرائیل در غزه ادامه پیدا خواهد کرد و این رژیم به زوال و انحلال نزدیک خواهد شد. تلاش‌های مذبوحانه اسرائیلی‌ها، همچون اقدامی که در سوریه مرتکب شدند، آنها را از شکست نجات نخواهد داد؛ البته سیلی این اقدام را هم خواهند خورد.

دیدار سران قوا و جمعی از کارگزاران عصر امروز (چهارشنبه، پانزدهم فروردین‌ماه ۱۴۰۳) با آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی آغاز شد.

مهم‌مترین محور بیانات ایشان در این دیدار به شرح زیر است:

*کار و تلاش خیلی خوب و متراکم در حال انجام است اما نیازها به کار بیش از اینها است.

*انتظار به جای مردم این است که تصمیمات و اقدمات اقتصادی مسوولان در زندگی آنها اثر محسوس و ملموس داشته باشد؛ باید این انتظار برآورده شود.

*به چالش تحمیلی حجاب باید از ابعاد فقهی و قانونی و ملاحظات جانبی آن نگریسته شود.

*مسئولان بخش‌های مختلف در این زمینه مسوولیت دارند و باید به مسوولیت خود عمل کنند.

*شکست اسرائیل در غزه ادامه پیدا خواهد کرد و این رژیم به زوال و انحلال نزدیک خواهد شد. تلاش‌های مذبوحانه همچون اقدامی که در سوریه مرتکب شدند، آنها را از شکست نجات نخواهد داد. البته سیلی این اقدام را هم خواهند خورد.

*ماه رمضان به معنای جامع کلمه ماه مبارکی است. یعنی از جوانب مختلف این ماه قابلیت‌های معنوی درونی انسان را رشد می‌دهد و ارتقاء می‌دهد. انسان را در جنبه‌ی انسانیت خود و الهیت خود بالا می‌برد فرد را. ارتقاء افراد در جامعه به ارتقاء جامعه می‌انجامد.

*روزه‌ی ماه رمضان قدرت خویشتنداری انسان را در مقابل خواهش‌های نفسانی بالا می‌برد. هر چه انسان پاسخ به این خواهش‌ها بدهد، میل و توقع و انتظار نفس انسان بیشتر می شود. یک توان متوقف‌کردن این خواهش‌ها در انسان باید وجود داشته باشد. روزه این را به انسان می‌دهد. تمرین تقویت اراده، تقویت روح، مهارکردن خواهش های تمام‌نشدنی نفس.

*ماه رمضان، یک ماه اجتماعی است، ماه کمک به دیگران است، ماه احسان است، ماه مهربانی است، ماه افطار است اینکه این همه تأکید شده که افطار بدهید، افطاری بدهید نگفتند هم فقط به مستحقین بدهید نفس ارتباط، یاری رساندن، همسان شدن، احسان کردن اینها از خصوصیات ماه رمضان است.

_توضیحات خوبی را آقای رئیس‌ جمهور بیان کردند و بحمداللّه تلاش خیلی خوب و متراکم دارد انجام می‌گیرد حقّاً و انصافاً انسان این را می‌بیند و کار دارد می‌شود به معنای واقعی کلمه. خب در عین حال نیازها به کار بیش از اینهاست، یعنی خیلی باید کار کنیم تا بتوانیم به سطح مطلوب یا لااقل نزدیک به مطلوب برسیم. واقعیت‌های اقتصاد در کشور همه یکسان نیستند. هم واقعیت‌های تلخ در اقتصاد کشور وجود دارد هم واقعیت‌های شیرین. بخش تلخ مربوط به اقتصاد، گرانی‌هاست بی‌ثباتی بازار است، تنزل ارزش پول ملی است، فاصله‌ی طبقاتی است.

*بخش شیرین مربوط به اقتصاد فعالیت‌های وسیع زیرساختی است که دارد انجام می‌گیرد که اینها نتایجش در میان مدت و نه چندان درازمدت ظاهر خواهد شد.

*البته انتظار بیش از اینهاست و ان‌شاءاللّه دولت کنونی می‌تواند بسیاری از این گره‌ها را باز کند با تلاشی که می‌کنند. یک نکته‌ای که همیشه باید مورد نظر مسئولین باشد، در امر اقتصاد، این است که انتظار مردم این است که تصمیم‌ها و اقدام‌هایی که مسئولین کشور در مسائل اقتصادی انجام می‌دهند، در زندگی آنها اثر محسوس و ملموس داشته باشد. این انتظار مردم است. کاری کنیم که این انتظار برآورده بشود، انتظار به‌جایی هم است.

 

 

منبع: sharghdaily-924945

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد