hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > سیاسی > پیام مهم دبیرکل ناتو به مسکو

پیام مهم دبیرکل ناتو به مسکو

«کره شمالی و جمهوری اسلامی ایران همچنان به تامین مهمات و تسلیحات به مسکو می‌پردازند. نیازمند تامین مالی حتی تامین مالی جدید برای اوکراین هستیم. حمایت اعضای ناتو از اوکراین پیامی است به روسیه و اینکه مسکو باید بداند که نمیواند برنده این جنگ باشد.»

«ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو دقایقی پیش و در آغاز نشست وزیران خارجه کشور‌های عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفت: مسکو باید بداند که قادر به پیروزی در صحنه نبرد اوکراین نیست، وی خواستار حمایت بلند مدت مالی و نظامی اعضای ناتو از «کی‌یف» شد.

به گزارش ایرنا، وی در کنفرانس خبری که توسط رویترز بطور زنده پخش شد به خبرنگاران گفت که کشور‌های عضو ناتو به حمایت‌های مالی و نظامی خود از اوکراین ادامه می‌دهند.

استولتنبرگ افزود: چنانچه در حمایت و تامین تسلیحات نظامی اوکراین تعلل ورزیده شود آنکه شاهد پیامد‌های آن در صحنه نبرد خواهیم بود، این امنیت منطقه‌ای (اروپایی) نیست، بلکه به امنیت جهانی باز می‌گردد.

وی در ادامه مدعی شد: کره شمالی و جمهوری اسلامی ایران همچنان به تامین مهمات و تسلیحات به مسکو می‌پردازند.

دبیرکل ناتو با اشاره به اینکه ناتو بالاترین میزان کمک‌ها به اوکراین را تاکنون داشته، افزود: نیازمند تامین مالی حتی تامین مالی جدید برای اوکراین هستیم. حمایت اعضای ناتو از اوکراین پیامی است به روسیه و اینکه مسکو باید بداند که نمیواند برنده این جنگ باشد.

نشست وزیران خارجه کشور‌های عضو ناتو از سوم تا چهارم آوریل ۲۰۲۴ برابر با ۱۵و ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۳ در بروکسل پایتخت بلژیک برگزار می‌شود. قرار است در این نشست به نیاز‌های اوکراین درادامه این جنگ پرداخته شود.

منبع: fararu-722629

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد