به گزارش اکوایران، روز گذشته بازار سکه شاهد یکه‌تازی جناح افزایشی بود. آنطور که شواهد نشان می‌دهد قیمت سکه امامی در سایت اتحادیه طلا و جواهر تا سطح ۴۲ میلیون تومان بالا رفت.

اما چه اتفاقی افتاد که کفه ترازوی جناح افزایشی بازار سکه سنگین شد؟ در همین رابطه محمد کشتی‌آرای، نایب‌ رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: «دو عامل مهم در تعیین قیمت طلا و سکه؛ نرخ دلار و انس جهانی هستند که هر دو عامل در حال حاضر افزایش قیمت داشتند.»

از سوی دیگر انتشار خبر حملات هوایی رژیم صهیونیستی به دمشق در عصر روز دوشنبه با تشدید ریسک‌های سیاسی در بازار موجب احساسی شدن رفتار سکه‌بازان شد. 

گروهی از سکه‌بازان در معاملات پشت خطی سه‌شنبه می‌گفتند احتمالا قیمت سکه امامی امروز چهارشنبه ۱۵ فروردین‌ماه مانند روز سه‌شنبه به دلیل نوسانات بازار طلای جهانی مسیر رشد را ادامه خواهد داد.

گفتنی است قیمت اونس طلا با افزایش سطح تنش‌ها در خاورمیانه در حدود ۲۲۸۸ دلار قرار دارد که نسبت به روز قبل رشد تقریبا ۳۵ دلاری را تجربه کرده است. با این حال برخی دیگر می‌گویند که افزایش قیمت‌ها هیجانی بوده و با فروکش کردن اخبار منفی و بازگشت کامل معامله‌گران به بازار احتمالا قیمت‌ها از فاز صعود فاصله خواهد گرفت.

تکنیکالیست‌ها معتقدند در شرایط کنونی در صورتی که طلا و دلار به بازار سکه سیگنال صعودی ارسال کنند، احتمال تداوم نوسان سکه وجود دارد.

به عقیده آنها اگر سکه امروز بالای ۴۲ میلیون میلیون تومان ماندگار شود، احتمال رسیدن آن به پله دوم و پنجم کانال یاد شده وجود دارد. از سوی دیگر با فروکش کردن تب هیجان ممکن است سکه ریزش قابل توجهی را ثبت کند.