hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > سیاسی > کدخدایی: رکورد تایید صلاحیت داوطلبان مجلس در این دوره شکسته شد

کدخدایی: رکورد تایید صلاحیت داوطلبان مجلس در این دوره شکسته شد

عباسعلی کدخدایی روز یکشنبه در گردهمایی مردم همدان در پایان راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن با تاکید بر اینکه دشمن تا زمانی که شما در صحنه هستید هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، گفت: مردم ما باید این شور و اشتیاقی را که در راهپیمایی ۲۲ نمایان است تا ۱۱ اسفند حفظ کنند.

عضو حقوقدان شورای نگهبان قانون اساسی با بیان اینکه رکورد تایید صلاحیت داوطلبان ورود به مجلس در این دوره شکسته شد، گفت: زیر سوال بردن ساز و کار انتخابات ترفند دشمنان است و معاندان نظام دنبال زیر سوال بردن مساله صلاحیت‌ها هستند در حالی‌که ساز و کار بررسی صلاحیت در همه کشور‌ها و حاکمیت‌ها وجود دارد.

به گزارش ایرنا، عباسعلی کدخدایی روز یکشنبه در گردهمایی مردم همدان در پایان راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن با تاکید بر اینکه دشمن تا زمانی که شما در صحنه هستید هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، گفت: مردم ما باید این شور و اشتیاقی را که در راهپیمایی ۲۲ نمایان است تا ۱۱ اسفند حفظ کنند.

وی با بیان اینکه مردم ما ۱۱ اسفند با حضور پرشور خود پاسخ محکمی به دشمنان جنایتکار می‌دهند، اضافه کرد: امروز مشارکت پرشور در انتخابات لبیک به ندای شهدا از جمله شهید سردار همدانی است.

عضو حقوقدان شورای نگهبان افزود: امروز یکی از اهداف دشمن کاهش مشارکت مردم در انتخابات با توطئه‌های مختلف است که البته این آرزو را به گور می‌برد.

کدخدایی تاکید کرد: خط رسانه‌ای و تبلیغاتی دشمن این است که رای دادن اثری ندارد در حالی که رای دادن بیان نوع نگاه افراد است و مسوولان در نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس نوع نگاه مردم انتخاب می‌شود.

عضو حقوقدان شورای نگهبان تصریح کرد: حضور نیافتن در پای صندوق اخذ رای دست کشیدن و کنار گذاشتن حقی است که در اختیار ما قرار دارد.

کدخدایی با تاکید بر اینکه حضور در انتخابات زمینه‌ای برای انتخاب مجلس قوی است، گفت: ۷۳ درصد داوطلبان نمایندگی مجلس تایید صلاحیت شدند که این میزان ثبت نام و تایید صلاحیت، یک رکورد جدید است.

وی افزود: ۱۱ اسفند امسال برای هر کرسی مجلس شورای اسلامی ۵۰ تا ۶۰ داوطلب رقابت می‌کنند که این میزان استقبال برای حضور در مجلس بیانگر اثر گذاری مردم است.

عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه دشمن برای مایوس سازی مردم ما تلاش می‌کند، ادامه داد: یاس آفرینی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی کاری نکرده هم از دیگر ترفند‌هایی دشمنان نظام برای کاهش میزان مشارکت است در حالیکه با بررسی وضعیت امکانات و پیشرفت‌ها در قبل و بعد از انقلاب به وضوح می‌توان به انبوه خدمات و پیشرفت‌های صورت گرفته پی برد.

کدخدایی تاکید کرد: شبهه‌هایی که در ذهن مردم درباره انتخابات ایجاد می‌شود را باید با تبیین صحیح برطرف کرد تا آگاهانه در پای صندوق اخذ رای حضور یابند.

وی تصریح کرد: برای یک فرد مومن و ولایی مشارکت پرشور در اتتخابات مهمتر از نتیجه انتخابات است چرا که موید بیداری مردم و بیزاری آن‌ها از دشمنان است.

عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون شاهد مشارکت پرشور مردم در عرصه انتخابات بوده ایم، اظهار کرد: مردم ایران از زمان پیروزی انقلاب، از روز‌های اول سرنوشت خود را با حضور در پای صندوق رای رقم زدند.
کدخدایی اضافه کرد: انتخابات قبل از انقلاب مفهومی نداشت و کسی خبر دار نمی‌شد که چه کسی کاندید و چگونه انتخاب شده است، اما در انتخابات پیش رو ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند که نشان دهنده احساس تعلق خاطر مردم به کشور شان است.

عضو حقوقدان شورای نگهبان با بیان اینکه ما دارای یک نظام مردم سالاری دینی هستیم، افزود: بالاترین مقام اجرایی و سیاسی بعد از رهبری انقلاب توسط مردم و با رای و نظر مردم انتخابات می‌شود و بعد از پیروزی انقلاب هر سال یک انتخابات برگزار شده است.

منبع: fararu-708377

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد