hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > رویداد > سیاسی > رئیس جامعه مدرسین: این همه پیشرفت با تحریم سازگاری ندارد

رئیس جامعه مدرسین: این همه پیشرفت با تحریم سازگاری ندارد

پیغمبر در شرایط آسایش و آرامش کار رسالت را دنبال نکرد و انواع و اقسام دشمنی‌ها حتی از طرف خودی‌ها بر ایشان تحمیل شد، اما خم به ابرو نیاوردند؛ بنابراین انتظار نداشته باشید این انقلاب با این رسالت نبوی، محمدی، علوی و فاطمی دشمن نداشته باشد و اجازه دهد در آرامش و بدون مشکل زندگی کنید.

آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در کرمانشاه اظهار داشت: جوانان و نوجوانان در این صفوف به هم پیوسته حضور دارند که اعلام کنند با وجود اهداف و تبلیغات دشمن با آرمان‌های انقلاب، نظام و رهبری همراه هستند.

به گزارش تسنیم، وی افزود: یکی از عبارات پرتکرار در قرآن کریم این است که خداوند به همه مؤمنان و مسلمانان یادآوری می‌کند که نعمت‌های خدادای را همیشه به یاد آورند. براساس آیات قرآن دشمنان کینه‌توز در طول تاریخ به دنبال دست‌اندازی به مسلمانان بوده‌اند، اما خداوند دست آن‌ها را کوتاه کرد و اجازه نداد دست‌های اهریمنان و دشمنان به سوی شما دراز شود و اراده آهنین شمار را در هم بشکنند.

وی با بیان اینکه خداوند برای بهره‌مندی از نعمت‌های خدادی و امداد‌های غیبی دو شرط را عنوان کرده است، گفت: نخستین شرط برای سرازیر شدن نعمت‌های خدادادی فرمانبرداری از خداوند است؛ نتیجه نافرمانی این است که نعمت از ما گرفته می‌شود و نکته دومی که در قرآن کریم یادآوری می‌شود این است که مؤمنان تا زمانی که اتکال به خداوند داشته باشند هیچ دشمنی نمی‌تواند چنگ اندازی و دشمنی کند و اراده آن‌ها را از بین ببرد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قمافزود: شرط سرازیر شدن پیروزی‌هایی همچون انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۵۷ نیز این است که در زمان پیروزی، بیرون راندن طاغوت و دنباله روی از بعثت پیامبر (ص) نعمت بزرگ انقلاب فراموش نشود و در مجالس خصوصی و عمومی نسبت به این نعمت ناسپاسی نشود. کار بزرگ و نعمت بزرگ از ناحیه خداوند هم با مشکلاتی مواجه شد. بعثت و رسالت پیامبر (ص) و امامت امیرالمؤمنین (ع) نیز به سادگی نگذشت و جنگ و تحریم اقتصادی بر آن‌ها تحمیل کردند، اما هیچ کدام از امامان صحنه را به نفع دشمن خالی نکردند.

وی با اشاره به اینکه امروز وظیفه ما پیروی از راه رسول الله (ص) و امیرالمؤمنین (ع) است، گفت: پیغمبر در شرایط آسایش و آرامش کار رسالت را دنبال نکرد و انواع و اقسام دشمنی‌ها حتی از طرف خودی‌ها بر ایشان تحمیل شد، اما خم به ابرو نیاوردند؛ بنابراین انتظار نداشته باشید این انقلاب با این رسالت نبوی، محمدی، علوی و فاطمی دشمن نداشته باشد و اجازه دهد در آرامش و بدون مشکل زندگی کنید.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: دشمن بهتر از ما انقلاب ما را شناخته و به این موضوع رسیده که این انقلاب اگر به پیروزی نهایی برسد برای آن‌ها گران تمام می‌شود. انقلاب ما دو مرحله رویارویی با طاغوت و تثبیت نهاد‌ها تشکل‌ها و بنیاد‌های انقلاب را پشت سر گذاشته، اما هنوز تا پیروزی نهایی و رسیدن به آرمان‌های بلند اسلامی و تمدن اسلامی فاصله داریم. در رابطه با پیشرفت‌ها گام‌های بلندی برداشته‌ایم، اما گاهی مشکلات ظاهری در زندگی مردم همراه با تخریب، تبلیغات و هیاهوی دشمن به مردم اجازه نمی‌دهد پیشرفت دانشمندان ما در طول ۴۵ سال بعد از انقلاب نمایان شود و مقام معظم رهبری نیز تأکید دارند این پیشرفت‌ها به اطلاع عموم مردم برسد.

حسینی بوشهری گفت: دشمن با تحریم دارو و کالا‌های اساسی و ممنوعیت فروش نفت امید مردم را نشانه رفته است، اما ما همه این گردنه‌های صعب‌العبور را با همت شما مردم پشت سر گذاشته‌ایم و دشمن غرق در تعجب است، زیرا این همه پیشرفت با تحریم سازگاری ندارد. دشمن ما را تحریم می‌کند و از طرف دیگر به مردم القا می‌کند انقلاب برای شما کاری نکرده و در واقع برای رویارویی مردم با نظام مقدمه چینی می‌کند و این کینه‌توزی دشمن را نشان می‌دهد. ما این دو مرحله انقلاب را با سربلندی پشت سر گذاشتیم و با طاغوت مبارزه کردیم؛ اگر چه امروز نوچه‌های طاغوت در داخل و خارج می‌خواهند عرض اندام کنند، اما در مقابل اراده این ملت هیچ کاری نخواهند کرد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: تصریح کرد: دشمنان نوچه‌هایشان را از سراسر اروپا جمع می‌کنند تا میتینگ و راهپیمایی علیه ملت ایران برگزار کنند و در نهایت با دریافت پول به کشور‌های خود بازمی‌گردند، اما آیا این افراد می‌توانند با انقلاب ما را دربیفتند و نظام مقتدر ما را از بین ببرند. ما ملت ایران از امروز که ۴۵ سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد با خداوند، رسول الله (ص)، اهل بیت (ع) و معمار و رهبر انقلاب پیمان می‌ندیم تا آخرین نفر و نفس پای این انقلاب بایستیم.

حسینی بوشهری با اشاره به اینکه قرآن کریم به ما وعده داده که اگر خدا را یاری کنید خدا نیز شما را یاری می‌کند عنوان کرد: مردم کرمانشاه بهتر می‌دانند دشمن هشت سال با تمام امکانات قصد اشغال کشور را داشت، اما قهرمانان کرمانشاهی و مردان روزگار و زنان و مردان قهرمان اجازه ندادند دشمن در این کشور لانه کند و امروز حتی یک وجب از خاک این کشور عزیز در اختیار دشمنان قرار نگرفته و این نشانگر اراده قوی است.

وی با بیان اینکه تهدیدات داخلی و خارجی وجود دارد که چنانچه مسئولان و مردم به آن‌ها توجه کنند انقلاب ماندگار خواهند ماند و شاهد تمدن نوین اسلامی خواهیم بود گفت: تهدید داخلی ناامید شدن مردم است؛ دشمن درصدد ناامید کردن مردم است، اما مردم باید مراقب باشند و مقام معظم رهبری نیز در بیشتر بیانات خود به امید اشاره می‌کنند، زیرا وقتی ناامیدی جایگزین امید شود جامعه اراده لازم برای ماندن در سنگر مقاومت را ندارد. مسئولان و قوای سه گانه باید تمام تلاش خود را به کار بگیرند و زمانی که مردم به آن‌ها مراجعه می‌کنند مردم را نسبت به آینده امیدوار نگه دارند.

وی تهدید داخلی دیگر را نفوذ عنوان کرد و گفت: نفوذی خود را دوست نشان می‌دهد، اما امید مردم را از بین می‌برد؛ بنابراین باید مراقب نفوذی‌های سفارش شده از ناحیه دشمنان باشیم، زیرا چهره آن‌ها چهره دوست، اما عملکردشان در راه و خط دشمن است. یکی دیگر از تهدید‌ها این است که مردم انقلابی و ارزش مدار ما نسبت به اهداف و اصول انقلاب بی تفاوت شوند. در سال‌های اولیه انقلاب اگر هر کدام از ما در مقابل یک ناهنجاری اجتماعی و فرهنگی قرار می‌گرفتیم عکس‌العمل نشان می‌دادیم و ناراحت می‌شدیم. مردم نباید بی‌تفاوت شوند و ضد ارزش‌ها را مشاهده کنند، اما لب فروببندند، زیرا نقشه دشمن این است که به تدریج ضد ارزش‌ها در این انقلاب جایگزین ارزش‌ها شود.

حسینی بوشهری تهدید دیگر را در رابطه با نسل جوان عنوان کرد و گفت: فرهنگ بیگانه نباید کعبه آمال جوانان و نوجوانان شود؛ ما فرهنگ غنی اسلام، قرآن و سیره اهل بیت (ع) را داریم و تا زمانی که از این فرهنگ غنی برخورداریم جایی برای فرهنگ غرب باقی نمی‌ماند. پدران و مادران با همین فرهنگ بومی اسلامی ایرانی ما را تربیت کردند و این فرهنگ را پاس بداریم که در دامن دشمن گرفتار نشویم. تهدید داخلی دیگر این است که وحدت اقوام ایرانی و مسئولان ما خدشه‌دار شود گفت: دشمن روزی که ببیند بین مسئولان و اقوام ایرانی اختلاف وجود دارد، جشن می‌گیرد و آن روز، روز غم و اندوه ما است.

وی با اشاره به تهدیدات خارجی دشمن عنوان کرد: دشمنان با تهدیدات نظامی به جایی نرسیدند، تهدیدات تبلیغاتی و اقتصادی آن‌ها هنوز ادامه دارد، اما این ملت با اراده دشمن شناس و آگاه است. مسئله دیگری که دشمن روی آن سرمایه‌گذاری کرده تهاجم فرهنگی است، جوان انقلابی را با روز‌های دوران دفاع مقدس مقایسه کنید آیا جوان امروز این گونه است؟

منبع: fararu-708317

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد