hamburger menu
search

redvid esle

redvid esle

رویداد ایران > استان ها > ویژه استان ها > سپاه خواف در 25 عرصه به یاری مستضعفان شتافت

سپاه خواف در 25 عرصه به یاری مستضعفان شتافت

فرمانده سپاه ناحیه خواف اظهار کرد: سپاه و بسیجیان این شهرستان، طی سال جاری در 25 عرصه به یاری مستضعفان رفتند.

خواف ناهید بخششی پایگاه خبری رویداد ایران-سرهنگ امین سمعیان به خبرنگار ما گفت: ناحیه مقاومت بسیج خواف در طول گرامی داشت هفته بسیج بیش از 100 برنامه در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، هنری، سلامت، عمرانی و غیره اجرا می کند. 

وی افزود: بخشی از این برنامه ها شامل، همایش اقتدار، توزیع جهیزیه، سبد معیشتی، افتتاحیه پایگاه های بسیج، طرح های جهادی، مسابقات نقاشی و کتاب خوانی، برپایی نمایشگاه، گشت های رضوی، میز خدمت و اردوهای جهادی و راهیان پیشرفت خواهد بود. وی گفت: فرهنگ بسیج یعنی انسان، انسان باشد و به کمک هم نوع خود بشتابد وبا هیمن فرهنگ، همراه با انقلاب از ابتدای تاسیس حامی مظلومان همچون فلطسطین، یمن و ... است و با کمک اتفاقات امروزی همچون موضوعات فلسطین و یمن و حاج قاسم، بایستی فرهنگ بسیج که همان فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی است به نسل جوان دانش آموز و دانشجو اشاعه داد.  
وی گفت: ایثارگری واز خودگذشتگی 300 هزار شهید جنگ تحمیلی سبب پایداری و پیشرفت کشور شد و هر جا ایثار کردیم پیشرفت هم کردیم و اکنون تلاش می کنیم فرهنگ ایثار و شهادت را در بین نسل جوان که نسلی پویا هست رونق دهیم.  
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خواف گفت: با اعلام این که در هفته بسیج، 110 سری جهیزیه شامل یخچال فریزر، تلویزیون، ماشین لباسشویی، اجاق گاز و جارو برقی بین زوج های جوان توزیع می شود افزود: سپاه ناحیه خواف با توزیع 145 سری جهیزیه از قبل و سری جهیزیه های جدید، پس از مشهد، بیشترین توزیع جهیزیه بین زوج های جوان در دو سال اخیر را در سطح استان خراسان رضوی دارد.  
وی افزود: سپاه خواف در 25 عرصه به یاری مستضعفان شتافت و گروه های جهادی در سال جاری در راستای کمک به روستا نشینان و اقشار محروم منطقه خواف، علاون بر این که 105 چشمه سرویس بهداشتی، 62 سرویس حمام ساختند و 72 باب منزل مرمت، 60 منزل مسکونی را گازکشی و 1700 مترمربع ایزوگام و عایق بندی کردند. 
وی اظهارکرد: هم اینک افزون بر 230 جهادگر از دانشگاه امام حسین(ع) در طرح های جهادی به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و محسنین، یاری می رسانند و قرار است گروههای جهادی سلامت نیز به روستاهای محروم شهرستان بروند و کمک های بهداشتی ودرمانی به مردم داشته باشند. 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خواف گفت: در همین راستا، 3500 بسته معیشتی به همراه 1500 جفت کفش و پوشاک بین نیازمندان توزیع شد. 
سمعیان یادآور شد برای آسفالت معابر نیز 705 تن قیر به شهرها و روستاهای شهرستان خواف اختصاص یافت که همه این مقدار قیر توزیع شد. 
 شهرستان 160 هزار نفری خواف در فاصله 270 کیلومتری جنوب شرق مشهد مرکز خراسان رضوی واقع است. 

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد