hamburger menu
search
رویداد ایران > رویداد > سیاسی > عامل طولانی‌شدن روند آزادی زندانیان آمریکا بود

عامل طولانی‌شدن روند آزادی زندانیان آمریکا بود

معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت خارجه گفت: تلاش ما در این راستا بود که هر چه زودتر این شهروندان ایرانی آزاد شوند ولی آمریکا روند آزادی زندانیان را طولانی کرد؛ در حالی که از نظر ما بازداشت و محاکمه این شهروندان ایرانی غیرقانونی و غیر انسان‌دوستانه بود.

علیرضا بیکدلی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در ادامه حمایت از ایرانیان خارج از کشور، روز گذشته پنج نفر از شهروندان ایرانی در آمریکا آزاد شدند، گفت: این افراد در حالی که برای انجام تجارت عادی در آمریکا به سر می‌بردند، دستگاه‌ قضایی آمریکا به بهانه واهی دور زدن تحریم‌ها، برای آن‌ها پرونده ظالمانه ایجاد کرد.

به گزارش ایسنا، بخش هایی از گفت و گوی بیکدلی را در ادامه می خوانید:

 

  • تلاش ما در این راستا بود که هر چه زودتر این شهروندان ایرانی آزاد شوند ولی آمریکا روند آزادی زندانیان را طولانی کرد؛ در حالی که از نظر ما بازداشت و محاکمه این شهروندان ایرانی غیرقانونی و غیر انسان‌دوستانه بود.
  • ما در دستگاه دیپلماسی از آغاز دستگیری این افراد با آن‌ها و خانواده‌هایشان در تماس بودیم و تلاش کردیم به آن‌ها اطمینان بدهیم دولت همه توان خود را برای آزادی عزیزان آن‌ها به‌کار خواهد گرفت ما در دولت جمهوری اسلامی ایران متعهد هستیم که از حقوق همه ایرانیان در اقصی نقاط جهان حمایت و حفاظت کنیم و این موضوع را در تحولات مختلف و در زمان‌های گوناگون نشان داده‌ایم از جمله در آغاز جنگ اوکراین، در تحولات داخلی سودان و همچنین در زلزله ترکیه تمام تلاش خود را انجام دادیم تا در کنار آن‌ها باشیم و ایرانیان را از محل بحران دور کنیم.  
  • ما در اقصی نقاط مختلف جهان تلاش کرده‌ایم که هر جا شهروندان ایرانی به کمک احتیاج داشته‌اند با جدیت در کنار آن‌ها باشیم. 
  • در ۲ سال گذشته و با تلاش‌های صورت گرفته از سوی وزارت امور خارجه و دیگر نهادهای مرتبط حدود ۹۴۰ زندانی ایران در کشورهای مختلف به  داخل کشور منتقل شده‌اند، آزادی این پنج شهروند ایرانی از بند آمریکا که به اتهامات واهی دچار مشکل شده بودند، برای ما از معنا و ارزش متفاوتی برخوردار است.

منبع: etemadonline-632650

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد