hamburger menu
search
رویداد ایران > رویداد > سیاسی > حمله به سخنرانی سید محمد خاتمی در ارومیه/ امام جمعه به استقبال نرفت

حمله به سخنرانی سید محمد خاتمی در ارومیه/ امام جمعه به استقبال نرفت

خاطرات سال ۱۳۷۹ هاشمی رفسنجانی روایت دست اول از سالی پرالتهاب و پرحادثه است. هاشمی‌رفسنجانی روز بیست و هشتم شهریور از ملاقات‌های سیاسی نوشته‌است. او به حواشی سخنرانی خاتمی در ارومیه نیز اشاره کرده‌‌است. متن کامل خاطرات هاشمی رفسنجانی را می‌‌خوانید.

آقای [حسین] محلوجی [وزیر سابق معادن و فلزات] آمد.گزارشی از تهیه کتابی برای تاریخ کاشان داد. از دادگاه و دیوان محاسبات به خاطر سخت‌گیری‌های بی‌مورد، انتقاد داشت. خواست، سیاست نظام در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری آینده را بداند. آقای [حسین] اسفندیاری، از همکاران قدیم حزب جمهوری [اسلامی در اصفهان] آمد. از تعصبات جناحی دوم‌ خردادی‌ها انتقاد داشت و خواستار نزدیکی بیشتر با ما بود.

آقای [منصور] غفوری، بازرس شورای نگهبان آمد و از ضعف‌های مدیریتی شورای نگهبان گفت. عصر آقای [عباسعلی] علیزاده، رئیس دادگستری تهران آمد. از حکم محکومیت نوارسازان و اتهامات بعضی از دستگیرشدگان را از وزارت اطلاعات گفت. از آقای [هادی] مروی، معاون اول قوه قضائیه، به خاطر عدم همکاری و کارشکنی انتقاد داشت و مضامینی از نامه‌های انتقادی‌اش به آقای [سیدمحمد] خاتمی [رئیس‌جمهور] را توضیح داد و از حمایت آقای [سیدمحمود] هاشمی‌شاهرودی [رئیس قوه قضائیه]، راضی است و تصمیم بر مبارزه با مخالفان اسلامیت نظام را تأکید نمود.

روزنامه‌ها نوشته‌اند که جمعی در هنگام سخنرانی آقای خاتمی در ارومیه به بازار حمله کرده و شیشه شکسته‌ و سرقت کرده‌اند؛ با شعار آزادی و آقای [غلامرضا] حسنی، امام‌جمعه ارومیه در استقبال از آقای خاتمی شرکت نکرده و جلسه با علما هم که مقرر بوده، لغو شده است. شب میهمان فاطی بودیم؛ به احترام «روز مادر»، مراسم گرفته بود.

 

منبع: sharghdaily-897396

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود
نظرهای دیگران
نظری وجود ندارد. شما اولین نفری باشید که نظر می دهد