رویداد ایران
hamburger menu
search
رویداد ایران > رویداد > وضعیت قرمز هوای اصفهان برای پنجمین روز پیاپی/ شاخص ۱۵۸ است

وضعیت قرمز هوای اصفهان برای پنجمین روز پیاپی/ شاخص ۱۵۸ است

انتشار
اصفهان- شاخص کیفی هوای اصفهان امروز سوم بهمن ماه براساس داده‌های ۱۵ ایستگاه پایش فعال با میانگین ۱۵۸ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شد.‌

مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز دوشنبه سوم بهمن ماه براساس داده‌های دریافتی ۱۱ ایستگاه شهرداری در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شد.

جمشید لقایی با اشاره به اینکه شاخص هوا کماکان در تمامی ایستگاه‌های شهرداری در وضعیت هشدار قرار دارد، خاطرنشان کرد: امروز شاخص هوا در ایستگاه خیابان میرزا طاهر با ۱۳۲ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

وی ادامه داد: شاخص هوا در ایستگاه دانشگاه صنعتی با میانگین ۱۷۱، بلوار کاوه با ۱۶۲، میدان باهنر با ۱۵۷، محله ولدان (ورزشگاه میثاق) و سپاهان شهر با ۱۵۶، کردآباد و رهنان با ۱۵۵، میدان انقلاب با ۱۵۴ و میدان فیض و خیابان فرشادی با ۱۵۳ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: همچنان به همه شهروندان اصفهانی به ویژه افراد آسیب پذیر از جمله سالمندان، افراد دارای بیماری‌های ریوی و قلبی، زنان باردار و کودکان توصیه می‌شود از فعالیت در فضای باز و تردد غیر ضرور در شهر خودداری کنند.‌

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش شهرداری اصفهان، ۳ بهمن 

به گزارش مهر، براساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، شاخص هوا در خیابان احمدآباد با ۱۶۲، استانداری با ۱۶۹، خیابان پروین با ۱۷۴ و بزرگراه خرازی با ۱۶۷ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شد. همچنان ایستگاه‌های رودکی، جی، باغ غدیر و خواجو قطع است.

امروز ایستگاه‌های پایش هوا در مبارکه با ۱۴۹ AQI در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان بوده و مابقی ایستگاه‌ها در شهرهای مجاور اصفهان از جمله سجزی، شاهین شهر، خمینی‌شهر، زرین‌شهر و منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان نیز قطع است.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان نیز اعلام کرد تا روز پنجشنبه ۶ بهمن ماه رخداد مه، کاهش دما و سکون جوی در شهر اصفهان حاکم است و انباشت غلظت آلاینده‌های جوی به کاهش کیفیت هوای این شهر می‌انجامد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

منبع: mehrnews-5689698

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
برچسب ها
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود