رویداد ایران
hamburger menu
search
رویداد ایران > خبرها > جاذبه های دیدنی گرگان

جاذبه های دیدنی گرگان

انتشار
در سفر به گرگان که یکی از مناطق سرسبز و پر جاذبه در شمال ایران است می توانید چشم اندازهای توریستی بسیاری را همچون آبشار زیارت، دریاچه توشن، زبله و … را نظاره گر بود که از دیدنی های گرگان هستند.

گرگان که مرکز استان گلستان است یکی از مناطق گردشگری مهم در سطح ایران است و سالانه گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا به این منطقه سفر می کنند. چشم اندازها و  طبیعی گرگان شامل جاذبه هایی همچون جنگل های انبوه هستند گردشگران در سفر به این منطقه پر جاذبه از ناهار خوران تا جنگل های انبوه توسکستان چشم اندازهای بسیار زیبایی را مشاهده نمایند. علاقه مندان در این بخش می توانند بیشتر با مناطق گردشگری در شمال ایران و شهر گرگان آشنا شوند، در ادامه چندتا دیدنی های گرگان را به شما عزیزان معرفی خواهم کرد.

دیدنی های گرگان و جذابیت های این شهر زیبا

چمنزارها، جنگل ها و دریا از محبوب ترن جاذبه های طبیعی در گرگان و مناطق شمال ایران است در نواحی اطراف و در روستاهای این منطقه نیز می توان شاهد طبیعتی بسیار دیدنی بود دشت ها و جلگه ها، کوه ها، چمنزار، مناطق جنگلی، دریا، شوره زارها، تالاب، اراضی کشاورزی و … از جمله این مناطق پر جاذبه هستند.

بیشتر بخوانید: 

مناطق گردشگری و مکان های دیدنی بجنورد را بهتر بشناسید

معرفی آبشار گورگور منطقه ای زیبا طبیعت گردی در مشگین شهر

معرفی دیدنی های ابرکوه یزد

معرفی آبشار پتاس اصفهان با طبیعت اعجاب انگیز

روستای هیر قزوین منطقه ای چشم نواز با طبیعتی زیبا


جنگل النگدره:

جنگل النگدره یکی از مناطق معروف در گرگان است که اکثر توریست ها به این جنگل می روند و جالب است بدانید که این جنگل از هفت جاذبه طبیعی مهم در دنیا است. پوشش گیاهی و درختان متنوع و گوناگونی که در این جنگل یافت می شوند بر اهمیت و ارزش آن افزوده است.


جنگل توسکستان:

جنگل های که در جنوب شرقی گرگان واقع شده اند و برای رسیدن به این جنگل ها باید مسیر پرپیچ و خمی را طی کنید طبیعت این منطقه در زمستان نیز دارای جذابیت های خاص خود است و در تابستان نیز می توانید چشم اندازهای دیگری از آن را نظاره گر باشید.

آبشار شصت کلاته:

یکی از مناطق گردشگری گرگان با چشم اندازهای طبیعی بسیار که در فیروز محل گرگان قرار دارد برای دسترسی به این آبشار می توانید چشم اندازهای بسیار زیبایی در مسیر را مشاهده نمایید.


کوه تاورنراب:

کوه تاورنراب در شهر گرگان در روستای زیارت واقع شده است بر فراز دامنه های این کوه می توانید چشم انداز های سرسبز و خیره کننده ای از روستا های اطراف را مشاهده کنید جالب است بدانید جاده گرگان شاهرود از دل این کوه عبور می کند.

گرگان رود:

رودخانه ای که از میان کوه های بجنورد عبور می کند و به این رود ختم می شود در مسیر رسیدن به این رود کوهستان های پر پیچ و خم و دشت های زیبایی را می توانید مشاهده کنید. از دیگر دیدنی های این رود می توان به صحرای کلان و گنبد کاووس اشاره کرد.

منطقه حفاظت شده جهان نما:

این منطقه محافظت شده دارای طبیعت زیبای کوه هاست و یکی از حوزه های مهم کردکوی است علاقه مندان می توانند با بازدید از این منطقه تفریحی از امکانات تفریحی و توریستی ان استفاده نمایید.

آبشار رنگو:

این آبشار در فاصله ۱۵ کیلومتری گرگان قرار گرفته است، این آبشار دارای بخش های اصلی و فرعی است از جذابیت های آن می توان به طبیعت اطراف و هوای بسیار مطبوع اشاره کرد.

بازارهای محلی و مدرنی که در گرگان شاهد آن هستید از دیگر جذابیت های تماشایی آن محسوب می شوند همچنین می توان به یکی دیگر از جاذبه های گرگان اشاره کرد که به دیوار دفاعی گرگان معروف است و دارای قدمتی طولانی است.

ناهار خوران:

جنگل های انبوه ناهار خوران یکی از مناطق بسیار زیبا و تفریحی در گرگان است که در ایام تفریحات گردشگران زیادی از نقاط مختلف ایران به این منطقه تفریحی سفر می کنند الاچیق هایی که در ناهار خوران وجود دارد یک امکان تفریحی و اقامتی برای گردشگران است.


طبیعت سردانسر:

یکی از جاذبه های طبیعی گرگان طبیعت بکر و زیبای سردانسر است این منطقه تفریحی در نزدیکی روستای زیارت گرگان قرار گرفته است که از جاذبه های طبیعی و سرسبز گرگان محسوب می شود.


دریاچه توشن:

در نواحی جنوبی از روستای توشن این دریاچه دیدنی و بسیار زیبا واقع شده است که در کنار طبیعت زیبای النگدره خیره کننده می باشد از جمله تفریحات مهم در این دریاچه می توان به ماهی گیری و قایق سواری اشاره کرد که برای علاقه مندان جذابیت زیادی دارد.

آبشار نومل:

این آبشار یک آبشار صعب العبور است که دارای چند آبشار بزرگ دیگر است این آبشار که در فاصله ۴ کیلومتری از روستای نومل واقع شده است و از جنگل های منطقه چهل گیسو است.

کوه تل انبار:

این کوه نیز در جنوب گرگان قرار گرفته است و به عنوان یکی از بلندترین کوه هایی شناخته می شود که بسیاری از کوهنوردان آن را فتح کرده اند. چشم اندازهای دیدنی که در این کوه وجود دارد موجب جذب گردشگران زیادی شده است و آن را به یکی از مکانهای گردشگری گرگان تبدیل کرده است.

آبشار زیارت :

همانطور که می دانید شهر گرگان و مناطق اطراف آن به خاطر داشتن آب و هوای مرطوب دارای چشمه ها، رودها و آبشار های زیادی می باشد که به عنوان یکی از مناطق تفریجی گرگان می باشد که برای گشت و گذار بسیار مناسب است همچنین از نظر چفرافیایی نیز این آبشار زیبا در دل جنگل ناهار خوران و در کنار روستای زیارت می باشد و از پر طرفداران جاذبه های گرگان است.

مسجد جامع :

شهر گرگان نیز مانند دیگر روستاهای تاریخی و شهرها دارای مکان های مذهبی می باشد  که یکی از جاذبه های تاریخی و مذهبی گرگان مسجد جامع می باشد که مربوط به دوره سلجوقایان است و جزو زیباترین مناطق مذهبی گرگان محسوب می شود که بهتر است از این مکان مذهبی دیدن نمایید.


جنگل قرق :

این منطقه یکی از جاذبه های گردشگری گرگان می باشد و برای تفریح و اقامت بهترین مکان می باشد که در این منطقه حفاظت شده از نزدیک می توانید گونه های متفاوت حیوانات و گیاهان را مشاهده کنید  و به منظور اقامت در این منطقه تمام امکانات رفاهی وجود دارد.


دیوار دفاعی گرگان :

همانطور که می دانید هر ساله توریست های زیادی جهت مشاهده دیوار چین به این کشور سفر می کنند و تکته جالب این است که دومین دیوار طویل در نزدیکی شهر گرگان می باشد  که به منظور مقابله در برابر دشمن  در گذشته های دور در این منطقه شاخته شده است.

کاروانسرای قزلق

در گذشته های دور مکانهای بین راهی اکاروانسرا ها بودند  ک هنوز هم بعضی از آن وجود دارند  و یکی از قدیمی ترین ها در نزدیکی شهر گرگان کتاروانسرای قزلق است.


امتیاز: 0 (از 0 رأی )
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود