رویداد ایرانفهرست جستجو
رویداد ایرانرویداداقتصادیعلت قطعی ۱۶ ساعته آب منطقه کیانشهر اهواز چه بود؟

علت قطعی ۱۶ ساعته آب منطقه کیانشهر اهواز چه بود؟

علت قطعی ۱۶ ساعته آب منطقه کیانشهر اهواز چه بود؟

مدیر اداره آب و فاضلاب اهواز در خصوص قطعی۱۶ ساعته آب منطقه کیانشهر اهواز توضیحاتی ارایه داد.

سعید دشتی زاده در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص قطعی آب منطقه کیانشهر اظهار کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در حال احداث خط لوله ۲ هزار مربوط به طرح آبرسانی غدیر از محل آب رودخانه کرخه بوده است که در حین اجرای این عملیات و در ابتدای بلوار امام رضا (ع)، با شبکه ورودی آب شرب منطقه کیانشهر برخورد و تلاقی رخ داد.

وی ادامه داد: با به وجود آمدن این برخورد و بروز شکستگی و مشکل قطعی آب، ۴ اکیپ عملیاتی در ۲ شیفت و ظرف مدت ۱۶ ساعت عملیات احداث سیفون به طول ۱۰ متر را آغاز کردند.

دشتی زاده با اشاره به اینکه لوله ۲ هزار باید از این مسیر عبور می‌کرد، گفت: عملیات احداث سیفون در عمق ۳ متری انجام شد و با توجه به اینکه منطقه ریزشی بوده است، سبب شد عملیات تا ۱۶ ساعت به طول بیانجامد.

وی تصریح کرد: در این زمینه ۴ اکیپ عملیاتی در دو شیفت و بصورت بی وقفه عملیات احداث سیفون را به سرانجام رساندند و آب در حال حاضر وصل است.

مدیر آبفا اهواز ادامه داد: در حال حاضر آب شرب ساکنین منطقه کیانشهر به لحاظ کمی و کیفی در شرایط استاندارد و مطلوبی قرار دارد و گل آلود شدن آب پس از اتمام عملیات، طبیعی است.

دشتی زاده بیان کرد: با توجه به اینکه پروژه طرح جامع فاضلاب کلانشهر اهواز با سرعت بالا در حال انجام است و در کنار آن نیز پروژه‌های متعدد فاضلاب در نقاط مختلف شهر انجام می‌گیرند، گاها تلاقی خطوط و احداث سیفون‌ها و ... ممکن است بازهم بوجود آید، اما در نهایت این اقدامات و اجرای این پروژه‌ها، منجر به رضایتمندی شهروندان خواهد شد.