رویداد ایرانفهرست جستجو
رویداد ایراناستان هاویژه استان هاجمع‌آوری اتوبوس‌های مخصوص خواب در پایتخت

جمع‌آوری اتوبوس‌های مخصوص خواب در پایتخت

جمع‌آوری اتوبوس‌های مخصوص خواب در پایتخت

بر اساس صحبت‌های صورت گرفته از سوی رئیس شورای شهر تهران با شهردار،‌ قرار شد طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده اتوبوس‌های مخصوص خواب در تهران جمع‌آوری شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ناصر امانی در جریان سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران به گزارش جلسه گذشته از سوی امین توکلی‌زاده معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در رابطه با مسئله بی آر تی خوابی و اتوبوس‌خوابی اشاره کرد و گفت: در  آن جلسه معاون شهردار توضیحاتی را در این رابطه مطرح کردند و اعلام شد که شهرداری تهران از روی خیرخواهی و برای پناه دادن به افرادی که برای مداوای درمان خود از شهرستان‌ها به تهران مراجعه می‌کنند و برای آنکه این افراد در خیابان‌ها و در سرما شب را به صبح نرسانند،‌ اتوبوس‌های مخصوصی را برای این افراد در نظر گرفته‌اند تا این افراد ساعاتی از شب را تا صبح در این اتوبوس‌های مخصوص بگذرانند.

وی گفت: البته این نیت، نیت خوبی است اما متاسفانه در روزهای گذشته و در اکثر شبکه‌های خارجی موج شدید و تخریب و دروغ‌پردازی علیه جمهوری اسلامی و شهرداری تهران راه افتاده است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: علی‌الظاهر این طرح (راه‌اندازی اتوبوس‌های مخصوص برای خوابیدن افراد درمانده) خوب نیست، پیشنهاد می‌شود که این اتوبوس‌ها جمع‌آوری شود و اگر شهرداری تهران بخواهد می‌تواند از ظرفیت سوله‌های مدیریت بحران و سایر مکان‌های در اختیار خود برای این مسئله استفاده کند.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز با اشاره به مسئله اتوبوسرانی و بی‌ آر تی خوابی در روزهای گذشته گفت: در این رابطه صحبتی را با آقای زاکانی شهردار تهران داشته‌ام و قرار است شنبه و یا یکشنبه این بساط جمع‌آوری شود و اگر بخواهند به گونه‌ای دیگر فضایی را فراهم کنند تا این افراد در شب‌های سرد زمستان در آن حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه در روزهای اخیر موج شدیدی از سوی رسانه‌های بیگانه در ارتباط با این مسئله مطرح شده است.