• زمان انتشار: 1400/09/16 04:41
  • / کد خبر: 101229

کرونای اومیکرون در بعضی از کشورها در حال شیوع تصاعدی است

کرونای اومیکرون در بعضی از کشورها در حال شیوع تصاعدی است

گونه اومیکرون ویروس کرونا به دلیل توانایی سرایت‌پذیری بالایی که در دارد در بعضی از کشورها به سرعت در حال گسترش است.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، اطلاعات ارائه شده نشان می‌دهد که توانایی انتقال‌پذیری بالای گونه اومیکرون نسبت به گونه‌های دیگر باعث شده است این گونه در چندین کشور با سرعت بسیار زیاد شیوع پیدا کند. برای نمونه، تا کنون ۱۸۳ مورد ابتلاء به گونه اومیکرون در دانمارک تأیید شده است که نشان دهنده افزایش سه برابری مبتلایان به گونه جدید در عرض ۴۸ ساعت است.

به نظر می‌رسد که افزایش تعداد مبتلایان به گونه جدید ویروس کرونا در دانمارک نگران کننده است، برخی از این افراد طی چند روز گذشته به مکان خاصی مسافرت نکرده‌اند و با افرادی که سفر داشته‌اند نیز در ارتباط نبوده‌اند. مقامات بهداشتی این کشور توصیه کرده است که همه افراد در زمان تعیین شده واکسن کرونا را دریافت کنند و قوانین پیشگیرانه را بیش از پیش رعایت کنند تا خطر ابتلاء به بیماری کووید -۱۹ کاهش پیدا کند. تا روز جمعه تنها ۱۸ مورد ابتلاء به گونه اومیکرون در کشور دانمارک تأیید شده بود.

دولت بریتانیا نیز از ابتلاء ۸۶ مورد جدید ابتلاء به گونه اومیکرون خبر داده است، بنابراین تعداد مبتلایان به این گونه به ۲۴۶ نفر رسیده است. آمار و ارقام ارائه شده نشان می‌دهد که روز شنبه ۱۶۰ مورد به اومیکرون آلوده شده‌اند، که بیانگر افزایش ۵۰ درصدی بوده است. مقامات این کشور اعلام کردند همه مسافرانی که از روز سه شنبه وارد انگلستان می‌شوند باید آزمایش منفی کووید -۱۹ را ارائه دهند.


ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
آمار کرونا کاشان ۳۰ دی؛ بدون فوتی، ۱۰۴ ابتلای جدیددستگاه‌های متولی در صیانت از باغستان سنتی قزوین موفق نبودند‌آخرین وضعیت پرونده محیط‌بان کرمانشاهی/ جلسه صلح و سازش ‌برگزار می‌شودقیمت آپارتمان در تهران؛ ۳۰ دی ۱۴۰۰برنامه مراکز واکسیناسیون کرونا در بابل پنجشنبه ۳۰ دی‌ماه۲۰.۸ درصد افراد بالای ۱۸ سال دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردندبرنامه مراکز واکسیناسیون کرونا در اصفهان پنجشنبه ۳۰ دی‌ماهتوسط مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی برنامه‌های گرامیداشت هفته زن تشریح شدموافقت مقام معظم رهبری با اطلاق شهادت برای آتش‌نشانان حادثه پلاسکوهشدار نارنجی هواشناسی در استان سمنان/ سرما و بارش برف از امشبتزریق واکسن آسترازنکا در گیلان از هفته آیندهتعطیلی ادارات کردستان پنجشنبه 30 دی 1400/ تمام محورهای اصلی استان مسدود شدروستای هیر قزوین منطقه ای چشم نواز با طبیعتی زیباکف بودجه برای اجاره آپارتمان در تهرانوقوع زلزله ۴.۹ریشتری درآران و بیدگل/تیم‌های ارزیاب خسارت اعزام شدگزارش از یک کارآفرینی خاص؛ تجلی زیبایی طبیعت زاگرس ‌با دوخت لباس محلیچالش فرآوری یاقوت کویر در قطب تولید/ فروش فله‌ای و سودهایی که به جیب دلالان می‌رودبا وجود شبکه "شاد" ،در حوزه های آموزشی و پرورشی از پیام رسان های خارجی استفاده نشودبرای ارتقای کشاورزی، توسعه کشت قراردادی در اولویت سازمان جهاد کشاورزی استبقاع متبرکه سنگر و خط مقدم مبارزه فرهنگی با دشمنان است