• زمان انتشار: 1400/09/16 02:13
  • / کد خبر: 101224

جمعیت "قرقاول" در زیستگاه‌های اردبیل ۱۱درصد افزایش یافت

جمعیت "قرقاول" در زیستگاه‌های اردبیل ۱۱درصد افزایش یافت

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: امسال جمعیت گونه حمایت شده قرقاول در زیستگاه‌های شمال استان اردبیل ۱۱ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازاردبیل، به نقل از حفاظت محیط زیست، رامین جمشیدی اظهار داشت: هر سال در 2 مرحله طرح ملی سرشماری پرنده حمایت شده قرقاول در فصل بهار و فصل پاییز با هدف ارزیابی وضعیت زیستی و تعیین جمعیت این گونه در زیستگاه‌های استان اردبیل اجرا می‌شود.

وی اظهار کرد: بر اساس سرشماری پاییزه امسال جمعیت قرقاول در زیستگاه‌های مناطق شکار ممنوع نوار مرزی شمال استان اردبیل در مقایسه با پارسال 11 درصد افزایش داشته است.

او بیان کرد: افزایش پرنده حمایت شده قرقاول در زیستگاه های استان نشانگر تلاش بی وقفه محیط بانان در امر حفاظت از این گونه، امنیت ایجاد شده در زیستگاه‌ها و ترویج  فرهنگ حمایت و حفاظت از گونه جانوری و حیات وحش می‌باشد.

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اضافه کرد: سرشماری قرقاول در استان مطابق دستورالعمل سازمانی و به روش آوا و مشاهده مستقیم با حضور محیط‌بانان و کارشناسان اداره کل محیط زیست در زیستگاه‌های این پرنده صورت می گیرد و جمعیت نسبی این گونه بدست می‌آید.
جمشیدی با بیان اینکه تراکم نسبی جمعیت این گونه پرنده با بررسی دقیق هر یک از مناطق و زیستگاه‌ها برآورد می شود، ادامه داد: اداره کل محیط زیست تلاش می‌کند تا شرایط بهتری برای زیست این گونه با ارزش فراهم شود.

وی هدف از این سرشماری را تعیین جمعیت قرقاول موجود در زیستگاه‌های این گونه جانوری در زیستگاه‌های مناطق شکار ممنوع شمال استان از جمله شهرستان‌های اصلاندوز، گرمی، بیله سوار و پارس‌آباد، پراکنش گونه قرقاول در مناطق و ارزیابی وضعیت زیستگاه‌ها عنوان کرد.


ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
آمار کرونا کاشان ۳۰ دی؛ بدون فوتی، ۱۰۴ ابتلای جدیددستگاه‌های متولی در صیانت از باغستان سنتی قزوین موفق نبودند‌آخرین وضعیت پرونده محیط‌بان کرمانشاهی/ جلسه صلح و سازش ‌برگزار می‌شودقیمت آپارتمان در تهران؛ ۳۰ دی ۱۴۰۰برنامه مراکز واکسیناسیون کرونا در بابل پنجشنبه ۳۰ دی‌ماه۲۰.۸ درصد افراد بالای ۱۸ سال دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردندبرنامه مراکز واکسیناسیون کرونا در اصفهان پنجشنبه ۳۰ دی‌ماهتوسط مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی برنامه‌های گرامیداشت هفته زن تشریح شدموافقت مقام معظم رهبری با اطلاق شهادت برای آتش‌نشانان حادثه پلاسکوهشدار نارنجی هواشناسی در استان سمنان/ سرما و بارش برف از امشبتزریق واکسن آسترازنکا در گیلان از هفته آیندهتعطیلی ادارات کردستان پنجشنبه 30 دی 1400/ تمام محورهای اصلی استان مسدود شدروستای هیر قزوین منطقه ای چشم نواز با طبیعتی زیباکف بودجه برای اجاره آپارتمان در تهرانوقوع زلزله ۴.۹ریشتری درآران و بیدگل/تیم‌های ارزیاب خسارت اعزام شدگزارش از یک کارآفرینی خاص؛ تجلی زیبایی طبیعت زاگرس ‌با دوخت لباس محلیچالش فرآوری یاقوت کویر در قطب تولید/ فروش فله‌ای و سودهایی که به جیب دلالان می‌رودبا وجود شبکه "شاد" ،در حوزه های آموزشی و پرورشی از پیام رسان های خارجی استفاده نشودبرای ارتقای کشاورزی، توسعه کشت قراردادی در اولویت سازمان جهاد کشاورزی استبقاع متبرکه سنگر و خط مقدم مبارزه فرهنگی با دشمنان است