تبلیغات
  • زمان انتشار: 19 فروردین 1400, 09:29
  • / کد خبر: 67053

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

شرایط کرونایی استان اصفهان فوق بحرانی است

شرایط کرونایی استان اصفهان فوق بحرانی است معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت:شرایط کرونایی استان فوق بحرانی است و اگر شرایط کنترل نشود به طور یقین در هفته‌های آینده شاهد در صف انتظار بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها خواهیم بود.
شامگاه چهارشنبه بهروز کلیدری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در جمع اصحاب رسانه با اشاره به وضع مراکز درمانی، گفت: متاسفانه استان اصفهان به لحاظ کرونا در شرایط خوبی قرار ندارد و تقریبا تمام مراکز درمانی متاثر از شرایط ویژه‌ی کرونا حاکم بر استان است.

بیمارستان‌های اصلی در شهر اصفهان درگیر پذیرش بیماران کرونایی شده‌اند

او افزود: بیشتر مناطق استان در وضعیت قرمز هستند و بیمارستان‌های بسیاری در سطح استان اقدام به پذیرش مبتلایان کرونایی می‌کنند و بیمارستان‌های بعضی از شهرستان‌ها مانند نجف‌آباد، داران، لنجان و شاهین‌شهر وخیم هستند و به ظرفیت حداکثری رسیده‌اند و تقریبا می‌توان گفت جای خالی برای پذیرش بیمار وجود ندارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه بیمارستان‌های اصلی در شهر اصفهان درگیر پذیرش بیماران کرونایی شده‌اند، گفت: در حال حاضر بیمارستان خورشید بیمار کرونایی پذیرش می‌کند و از چهار شنبه گذشته بیمارستان الزهرا درگیر شده که بر خلاف دوره‌های قبل که به کندی این بیمارستان توسط بیماران کرونایی اشغال می‌شد در این لحظه حدود ۴۰۰ بیمار کرونایی بستری هستد.

او ادامه داد: برآورد ما این است که این بیمارستان ظرف یک هفته آینده به ظرفیت کامل می‌رسد و بیمارستان الزهرا از چرخه خدمت به بیماران غیر کرونایی خارج می‌شود.

کلیدری تصریح کرد: بیمارستان غرضی با تمام قدرت بیماران کرونایی را پذیرش می‌کند و بیمارستان شریعتی هم در ماه‌های گذشته خدمات خوبی به کرونایی‌ها ارائه کرد و این روز‌ها هم فعال است و از آنجایی که ما همه ظرفیت‌های درمانی را در سطح شهر از دست می‌دهیم از بیمارستان شریعتی درخواست شده که به بیماران غیر کرونایی هم سرویس بدهد و بیماران اورژانسی در قسمت جنوب شهر پذیرش شوند.

او با اشاره به فعال شدن بیمارستان‌های خصوصی و خیریه استان، اظهار کرد: در حال حاضر همه بیمارستان‌ها اعم از دولتی، خصوصی و خیریه در استان اصفهان مشغول پذیرش بیماران کرونایی هستند.

افزایش موارد ابتلا و بستری بیماران کرونایی محصول ساده‌انگاری مردم

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: افزایش موارد ابتلا و بستری بیماران کرونایی محصول ساده‌انگاری مردم در دهه سوم اسفند ماه و همچنین برگزاری دورهمی و سفر‌های نوروزی است ضمن اینکه با ویروسی مواجه هستیم که تغییر کرده و جهش‌هایی پیدا کرده که باعث شده ویروس با سرعت بیشتری گسترش پیدا کند به طوری که در روز‌های اخیر به وضوح شاهد ابتلای خانوادگی و فامیلی به کرونا هستیم که  نیاز به بستری پیدا کردند.

کلیدری ادامه داد: در شهر اصفهان حدود ۵۰ درمانگاه شبانه‌روزی برای پذیرش بیماران حاد تنفسی هماهنگ شده‌اند و اطلاعات در سایت دانشگاه و سایت معاونت درمان وجود دارد و همشهریان با ورود به سایت و یافتن موقعیت جغرافیایی بر اساس منطقه شهرداری دنبال کنند به این درمانگاه‌ها می‌توانند مراجعه کنند.

او با بیان اینکه پروتکل‌هایی برای درمان سرپایی به صورت هماهنگ تنظیم شده، گفت: این شیوه نامه ها به درمانگاه‌ها ابلاغ شده و آماده پذیرش و سرویس دهی به بیماران کرونایی هستند در کنار این موضوع ۵۰ مرکز مشاوره و ارائه خدمت در منزل در سطح شهر اصفهان فعال شده تا بیماران کرونایی و غیر کرونایی با تماس با ۳۱۱۳ راهنمایی بشوند و خدمات بگیرند و تا جایی که می‌شود به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: سازمان تامین اجتماعی همکاری خوبی با دانشگاه علوم پزشکی دارد و ۲۸ درمانگاه خودشان را در سطح استان فعال کردند و آماده خدمت رسانی به بیماران هستند.

وضعیت فعلی کرونا در کشور و استان اصفهان در یک سال گذشته تجربه نشده بود

کلیدری تصریح کرد: وضعیت فعلی کرونا در کشور و استان در یک سال گذشته تجربه نشده و اگر ما نتوانیم چرخه انتقال را در داخل استان متوقف کنیم برآورد ما این است که در روز‌های آینده به میانگین حداقل ۵۰۰ بیمار بستری طی یک شبانه‌روز برسیم و به این معناست که تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌ها حداقل به ۳ هزار بیمار خواهند رسید و یادمان باشد که ظرفیت پذیرش بیمارستان‌های ما بسیار محدود است، در حالیکه امکان خدمت‌رسانی در استان به ۲۵۰۰ بیمار بستری همزمان وجود دارد و خدمات غیر اورژانس عملا در استان متوقف شده است.

شرایط کرونایی استان اصفهان فوق بحرانی است

او با اشاره به اقدامات انجام شده در مورد افزایش موارد ابتلا و نیاز به بستری، اظهار کرد: اگر شرایط به این منوال پیش برود مدارس، ورزشگاه‌های مجاور و نزدیک بیمارستان‌ها و هر فضایی که امکان استقرار تخت بیمارستانی داشته باشد و بتوان بیمار بستری کرد برای کمک به پذیرش بیمار فعال خواهد شد که بسیار خطرناک است، چون نمی‌توانیم خدمات استاندارد ارائه بدهیم و قطعا بسیاری از بیماران آسیب خواهند دید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: شرایط کرونایی استان فوق بحرانی است و اگر شرایط کنترل نشود به طور یقین در هفته‌های آتی شاهد در صف انتظار بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها خواهیم بود و جایی برای بستری وجود ندارد.

کلیدری خاطرنشان کرد: ما باید به داد خودمان برسیم چرا که شرایطی نیت که سیاست‌هایی از طرف دولتمردان تحمیل کند که در شرایط محدودیت قرار بگیریم اگر همشهریان به مدت دو تا سه هفته مراعات کنند قطعا به شرایط آرام اسفند ماه خواهیم رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  یکشنبه 29 فروردین ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
کمبود تخت برای بیماران کرونایی نداریمبا تداوم قاچاق جوجه یک‌روزه، مرغ حتما گران می‌شودپایگاه اورژانس هوایی ارتش ۱۵۰ کیلومتر جاد‌ه‌ای استان کرمان را تحت پوشش د‌ارد‌قیمت مصوب مرغ ۲۴۹۰۰ تومان استقیمت آپارتمان در تهران؛ ۲۹ فروردین ۱۴۰۰قرنطینه خانگی ۱۷ هزار مبتلا به کرونا در اردبیلچه صنوفی مجاز به فعالیت در بازار قزوین شدند؟‌آمار مرگ و میر مبتلایان به کرونا در یزد دو برابر افزایش یافتقیمت یک واحد مسکونی در مجیدیه تهران چقدر است؟اعمال قانون خاطیان محدودیت‌های کرونایی در شاهرود تشدید شدآخرین آمار کرونا ویروس در قزوینمحدودیت‌های کرونایی تا تغییر وضعیت رنگ‌بندی استان اصفهان ادامه داردتجهیز بیمارستان فارابی به دستگاه پت‌اسکن/ بستری۵۰ بیمار کرونایی در این بیمارستان۲۰ سال از کلنگ‌زنی گلخانه‌ روستای مورت چوار می‌گذردقیمت مسکن در مناطق پر معامله تهرانمردم نشانه های اولیه کرونا را جدی بگیرند/ چهار رقمی ماندن بستری های گیلانمرکز اجرائیات پلیس راهور آذربایجان غربی تعطیل شددستگیری عامل هتک حرمت یک روحانی در بندر کیاشهر/ متهم حالت طبیعی نداشته استگلایه مردم یزد از بی‌سروسامانی ضایعات‌فروشان در شهر؛ بازار سودجویان داغِ داغ استچرا دولتی‌ها خوزستان را مبدأ ورود کرونای انگلیسی به ایران می‌دانند؟رشد ۴ برابری سفر در نوروز امسال از خوزستانقبول‌شدگان نهایی آزمون استخدامی از مراجعه حضوری به اداره‌کل و ادارات شهرستانها خودداری کنندترتیل خوانی جزء 2 قرآن کریم توسط دانش آموزان نخبه شهرستان نوشهر در ماه مبارک رمضانپلمپ 277 واحد صنفی در هفته گذشتهتکمیل ‌ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در استان همدان / ۲ هفته سخت پیش رو داریم