تبلیغات
  • زمان انتشار: 18 فروردین 1400, 07:50
  • / کد خبر: 66870

افزایش ۴ برابری مراجعات کرونایی به بیمارستان‌ها/ اهمیت تعطیلی تهران در کاهش بار بیماری

افزایش ۴ برابری مراجعات کرونایی به بیمارستان‌ها/ اهمیت تعطیلی تهران در کاهش بار بیماری رئیس بیمارستان سینای تهران، با اشاره به افزایش بار بیماری در شهر تهران به دنبال قرمز شدن وضعیت بیماری در این استان، گفت: در حال حاضر میزان مراجعات به بیمارستان‌ها نسبت به نیمه بهمن ماه و اسفندماه حدودا ۴ برابر افزایش داشته است که با یک تا دو هفته تعطیلی شهر و گسترش واکسیناسیون به راحتی می‌توان اعداد و آمار را یک رقمی کرد.
دکتر محمدطالب‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه پس از یک روند افزایشی، حدود سه روز است که وضعیت ورودی و ترخیص بیماران از بیمارستان سینا ثابت است، گفت: تعداد بستری روزانه به طور متوسط ۱۵ نفر است و حدود ۱۰ نفر هم مرخص می‌شوند و در کل حدود ۵۰ مریض در بیمارستان بستری هستند. این سیر هنوز فزاینده است اما دو یا سه روزی است که این سیر روبه رشد شیب تند ابتدایی را ندارد.
وی با اشاره به اینکه میزان مراجعات به بیمارستان‌ها نسبت به نیمه بهمن ماه و اسفندماه حدودا ۴ برابر افزایش داشته است، درباره میانگین سنی مبتلایانی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند، تصریح کرد: در حال حاضر بیشتر مراجعان جوانان و میانسالان هستند.
طالب‌پور ادامه داد: دید و بازدیدهای نوروزی از روز اول فروردین آغاز شده است و اکنون پس از ۱۸ روز در حال مشاهده نتایج و تبعات آن هستیم. امیدواریم شرایط از این بدتر نشود و با فرارسیدن ماه مبارک رمضان بتوانیم موج چهارم بیماری را بهتر مدیریت کنیم.
وی درباره روند بیماری در روزهای آتی، تاکید کرد: برای قضاوت شرایط کل کشور نیاز به آمار و اطلاعات کشوری است، اما ما در سطح و محدوده بیمارستان سینا در نزدیکی قله این پیک از بیماری قرار داریم. حدودا دو یا سه روز است که شیب افزایشی مراجعان از حالت تند صعودی خود اندکی فاصله گرفته است.
رئیس بیمارستان سینا، اظهار کرد: در حال حاضر هیچ مشکلی از نظر تجهیزات پزشکی و داروها نداریم و درمان بیماران هم به نسبت با سرعت بیشتری اتفاق می‌افتد و مرخص می‌شوند.
وی با اشاره به روند افزایشی مرگ و میر کرونا در تهران و کشور، گفت: حدودا مرگ و میر دو برابر شده است اما اینکه علی‌رغم آمار بالای ابتلا به بیماری هنوز مرگ و میر روند کمتری را طی می‌کند می‌تواند ریشه در تجربه و تبحری داشته باشد که پزشکان در این مدت در درمان بیماران پیدا کردند.
وی در پاسخ به این سوال که در صورت اجرایی شدن پیشنهاد تعطیلی شهر تهران تا چه حد می‌توان در مدیریت بیماری موفق‌تر عمل کرد، تصریح کرد: اجرا و تصویب این پیشنهاد بسیار موثر است. اگر ایزولاسیون و قرنطینه شدن افراد به همراه رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی اتفاق بیفتد، میزان ابتلا و مرگ و میر انگشت‌ شمار خواهد شد. فراهم شدن این شرایط در کنار گسترش واکسیناسیون در کاهش بار بیماری بسیار موثر خواهد بود. با یک تا دو هفته تعطیلی و گسترش واکسیناسیون به راحتی اعداد و آمار یک رقمی می‌شود.
وی لغو طرح ترافیک در شرایط فعلی بیماری و قرمز شدن تهران را به سود مردم دانست و ادامه داد: ازدحام بالای جمعیت در مترو، اتوبوس و حمل و نقل عمومی مهم‌ترین فاکتور در گسترش شیوع بیماری است. کمک به خلوت کردن این فضاها و جداسازی ضریب اطمینانی برای مهار شیوع بیشتر بیماری است.
طالب‌پور با اشاره به نزدیکی به ماه مبارک رمضان، بیان کرد: اگر مراسمات مذهبی این ماه همچون سال گذشته تحت کنترل باشد ابتلای عمومی به بیماری در حد پایین خواهد ماند اما اگر قرار باشد مراسم متراکم در مساجد و تکایا داشته باشیم این موضوع هم می‌تواند ریسک فاکتوری برای گسترش بیماری باشد.
وی افزود: تا زمانی که واکسن کرونا در تعداد بالا در سطح جامعه پخش نشده است که گمان می‌کنیم این زمان تیر ماه باشد، باید همه محدودیت‌ها را خیلی جدی اجرا کرد.
وی در ادامه تاکید کرد: از مردم می‌خواهم به هیچ عنوان دچار سهل‌انگاری نشوند. ما مریضی داشتیم که در طول عید به بیماری مبتلا شده بود اما یک هفته صبر کرده بود تا سفرش تمام شود و بعد به پزشک مراجعه کند آنهم در شرایطی که عوارض و نشانه‌های بیماری او نمایان شده بود و قطعا با این سهل‌انگاری خانواده و سایر اطرافیان خود را هم به بیماری مبتلا کرده بود. برخی نه از جان خود می‌ترسند و نه به این مسئولیت اجتماعی واقف هستند که علاوه بر خودشان در قبال سلامتی و عدم انتقال بیماری به سایرین هم مسئول هستند.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
قم| آماده سازی پیش تولید فیلم سینمایی مروارید عشقخودکُشی پس از همسایه کُشی/ شلیک به مرد ۵۹ ساله با اسلحه شکاریمرگ‌ومیرهای کرونایی در قم دو رقمی شد / ایجاد تخت‌های موقت در پنج بیمارستانویروس کرونا در استان خراسان جنوبی وارد مرحله چرخه ابتلای فامیلی شده استآمار کرونا استان مرکزی یکم اردیبهشت؛ ۱۱ فوتی و ۶۴۶ ابتلای جدیدسوء‌استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان این بار در اردکان یزد / تزریق واکسن به دو کارمند شهرداریمرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، ظرفیتی ارزشمند برای اکوسیستم استارتاپی خراسان۲۲۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ ۴۰ نفرافشاگری علت صف‌های طولانی مرغ در خوزستان /‌ باز هم ردپای دولت در میان استمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان برکنار شد/‌سلیمانی‌دشتکی فاتح تقابل استانداری و آبفاچالش های پیش روی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نیشابور، فیروزه، زبرخان بررسی شدصید علت مرگ گربه ماهیان است/افزایش رسوبات نفتی درخلیج فارسفوت ۱۱ بیمار کرونایی در اردبیل/ بستری ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلابتلای ۱۰۴۳ مورد جدید به کرونا ویروس و ۱۶ فوتی در لرستانماه رمضان فرصتی برای زنده نگهداشتن یاد 1318 شهید رمضان استکرونا در البرز هر ساعت یک قربانی می‌گیرداصناف دیگر توان جریمه دادن بابت کرونا را ندارندپاسخ شهردار مشهد به گلایه‌ها از تأخیر در اجرای پروژه‌های شهریمحور غرب استان اصفهان در انتظار عملیاتی‌شدن زیرساخت‌های ابتدایی استقیمت آپارتمان در تهران؛ یکم اردیبهشت ۱۴۰۰مرز مهران ۲ هفته دیگر تعطیل شدتعداد مرگ‌های کرونایی قشم به ۱۱۱ نفر رسید/نیاز به دستگاه اکسیژن ساز با ۳ برابر شدن بستری‌هاجوجه‌ریزی در فروردین‌ماه کاهش نیافته استتصادف تریلی و اتوبوس تهران- اصفهان در شاهین شهر/۷ نفر مصدوم شدندچرا میوه‌های دولتی روی دست ستاد تنظیم اصفهان بازار ماند؟