رویداد ایران
hamburger menu
search

خرمشهر از سقوط تا آزادی

1401/08/4 , 02:26
 نیمه‌شب سوم آبان بود که نیروهای ارتش بعثی با سازمان‌دهی و تجهیز لشکرهای مستقر در جبهه خرمشهر و همچنین فراخوانی نیروهای تازه‏‌نفس به این جبهه، هجومی وسیع و گسترده را به شهر آغاز کردند و پس از جنگی نابرابر، وارد خیابان‏‌های خرمشهر شدند.

زخم متروپل بر قلب اصفهان

1401/03/7 , 13:33
اصفهانی‌ها جزو نخستین هم‌وطنانی بودند که دلشان برای کمک به همنوعان تپید و نیروهای امدادی و حتی گاه مسئولان و مدیران شهری چه معین این استان‌ها بودند و چه نبودند خود را به محل حادثه رساندند تا تلفات حادثه را به حداقل رسانده و تسلی‌دهنده دل بازماندگان باشد. اما اکنون در این وقت و ساعت، ایران و اصفهان و آبادان همه متروپل است

صنعت نفت پیشتاز جهاد اقتصادی

1401/01/2 , 20:23
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با حضور در یادمان شهدای فتح المبین شوش و مراسم سالروز این عملیات گفت: با غلبه ایمان و اراده بر حربه‌های پوشالی تحریم همچون دفاع مقدس می‌‌توانیم در جبهه اقتصادی حضور داشته باشیم و مانند شهدا فداکاری کنیم که مردم نیز مشاهده کردند صنعت نفت پیشتاز جهاد اقتصادی شد.

ماموریت رییس جمهور به معاون اجرایی برای بررسی معضل ریزگردها در خوزستان

1400/12/16 , 16:09
معاون اجرایی رییس جمهور از دستور ویژه رییس جمهور به خود برای پیگیری وضعیت ریزگردها در سفر به خوزستان خبر داد و گفت: گزارش جامعی از وضعیت ریزگردها با بازدید میدانی از خوزستان، به رییس جمهور وشورای عالی محیط زیست برای اخذ تصمیم لازم ارایه می‌شود.

معاون رییس جمهور: چهار میلیارد دلار در حوزه نفت در خوزستان سرمایه‌گذاری می‌شود

1400/12/16 , 12:17
معاون اجرایی رییس جمهور با بیان اینکه چهار میلیارد دلار در حوزه نفت در استان خوزستان سرمایه گذاری می شود گفت: تمام مجموعه دولت، ستاد اجرای فرمان امام، بنیاد مستضعفان و بانک های عامل پای کار آمده اند تا خوزستان را به جایگاه واقعی خود ارتقا دهند.

کمبود مرغ برای شب عید نخواهیم داشت

1400/12/16 , 09:36
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: با توجه به جوجه‌ریزی انجام‌شده در بهمن ماه و ذخیره فراوان مرغ منجمد، برای نوروز با کمبودی مواجه نخواهیم بود.

رشد ۶۰ برابری تولید محصولات پتروشیمی نسبت به قبل انقلاب

1400/12/12 , 17:01
ایسنا/خوزستان مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: اگر بخواهیم تولید محصولات پتروشیمی را با دوران قبل از انقلاب مقایسه کنیم، بیش از ۶۰ برابر رشد داشته است و این موضوع در حالی است که ۸ سال جنگ در کشور وجود داشت و توسعه ای برق آسا در بحث پتروشیمی، از برکات جمهوری اسلامی بوده است.

توسعه همراه با آلودگی ممنوع است

1400/12/12 , 15:22
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه باید توسعه پاک در وزارت نفت انجام شود، گفت: توسعه ای که همراه آن آلودگی باشد، ممنوع است زیرا صیانت از محیط زیست وظیفه اصلی ما در وزارت نفت است.

اختصاص ۵ هزار میلیارد اعتبار مسئولیت اجتماعی نفت به خوزستان

1400/12/12 , 15:20
استاندار خوزستان با بیان اینکه نگاه ویژه دولت در بالاترین سطح به استان خوزستان است، گفت: ۵ هزار میلیارد تومان به عنوان مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت برای سال های آینده اختصاص داده شده و مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان نیز پروژه هایی است که به عنوان مسئولیت های اجتماعی نفت در حال انجام است.

جایگاه استراتژیک پالایشگاه گاز بیدبلند در سبد انرژی کشور

1400/12/12 , 13:19
مدیر عامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس با بیان اینکه این پالایشگاه در سبد انرژی کشور، جایگاهی استراتژیک پیدا کرده است، گفت: چرخه تولید پالایشگاه یک سال و نیم است که در مدار قرار دارد و در این مدت با اینکه به ظرفیت اسمی نرسیده ایم ، ۴۰۰ میلیون دلار در سامانه نیما، ارز عرضه کرده ایم.

وضعیت ذخایر نهاده‌های دامی مناسب است

1400/12/11 , 05:08
مدیر کل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: ذخایر نهاده دامی شرکت پشتیبانی امور دام در بندر امام خمینی (ره) حدود ۸۵۰ هزار تن شامل ذرت، جو و کنجاله سویا بوده و وضعیت ذخایر نهاده‌ها مناسب است.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از رصدخانه آب و انرژی سازمان آب و برق خوزستان بازدید کرد

1400/12/9 , 20:46
عصر امروز محمد جوانبخت معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در بازدید از رصدخانه آب و انرژی و جلسه با مدیرعامل و معاونین سازمان آب و برق خوزستان در جریان آخرین وضعیت منابع آبی استان خوزستان قرار گرفت.

ظرفیت‌های خوزستان در سطح کشور معرفی شود

1400/12/8 , 20:01
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با بیان اینکه پتانسیل های واقعی خوزستان باید در سطح کشور اطلاع رسانی شود، گفت: در تلاش هستیم‌ تا نشاط اجتماعی را در ایام عید نوروز داشته باشیم.

زراعت چوب، راه‌حل حفظ جنگل‌های زاگرس / مغفول ماندن رویکرد حفاظت مشارکتی عرصه‌ها

1400/12/8 , 15:51
مدیر کل منابع طبیعی خوزستان گفت: اگر بخواهیم یک میلیون هکتار جنگل‌های زاگرس را حفظ کنیم، یا باید کاهش تعرفه‌های واردات چوب را داشته باشیم و یا ظرفیت‌های جایگزین استفاده از چوب مانند زراعت چوب را ایجاد کنیم که قطعا زراعت چوب، بهترین گزینه است.

برای منشا ریزگردهای خوزستان چاره‌اندیشی شود / توجه ویژه به بودجه مهار ریزگردها

1400/12/8 , 10:56
نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان کشور باید در بحث منشا خارجی ریزگردهای خوزستان چاره‌ای بیاندیشند و با کشورهای همسایه به ویژه کشور عراق رایزنی‌هایی داشته باشند که نتیجه آن حل مشکل ریزگردهای استان باشد.

به دنبال اخذ اعتبار برای پروژه دوخطه راه‌آهن اهواز ـ اندیمشک هستیم

1400/12/8 , 08:14
مدیرکل راه‌آهن جنوب گفت: با توجه به افزایش قیمت‌ها نیاز به اصلاح نرخ پیمان در پروژه دوخطه اندیمشک - اهواز وجود دارد که در این زمینه مکاتبات لازم با سازمان برنامه و بودجه و شورای عالی فنی انجام شده است و به دنبال اخذ اعتبار و تکمیل کارهای باقی مانده این پروژه هستیم.

گوشه به گوشه ایران؛ محله «کیانپارس» اهواز

1400/12/7 , 10:22
«محله کیانپارس» یکی از محله‌های معروف اهواز است که امروزه به عنوان یک منطقه مرفه و مدرن محسوب می‌شود. کیانپارس در غرب رودخانه کارون (حد فاصل پل سیاه تا پل سوم اهواز)، در مجاورت مناطق کیان آباد و امانیه قرار دارد و تحت پوشش شهرداری منطقه دو اهواز است. قرارگیری بیشتر امکانات رفاهی مانند مراکز تجاری، مراکز خرید و پارک‌های زیبا در این منطقه کیانپارس را به گران‌ترین بخش اهواز تبدیل کرده است. این منطقه در هنگام تاسیس در حدود دهه ۵۰ هجری شمسی دارای خانه‌های ویلایی با متراژ بالا و کوچه‌هایی سرسبز بوده که به مرور زمان آپارتمان‌سازی چهره‌ی این منطقه را تغییر داده است. زمین‌های این محله در اصل متعلق به فردی زرتشتی به نام فریدون کیانی بوده و کیانپارس نیز برگرفته از نام خانوادگی وی است. کیانپارس را می توان به سه بخش تقسیم کرد که هر بخش توسط یک میدان جدا شناخته می‌شود. از خیابان موحدین تا خیابان پهلوان فلکه اول، از خیابان پهلوان تا خیابان میهن فلکه دوم و از خیابان میهن فلکه سوم کیانپارس آغاز می‌شود. بلوار اصلی کیانپارس بلوار چمران است که در منتهی الیه آن بلوار مدرس و خیابان های شرقی و غربی در دو سمت آن (بلوار چمران) قرار گرفته‌اند. خیابان‌های شرقی کیانپارس سمت کارون قرار دارند و از پرطرفدارترین خیابان‌های این منطقه‌اند. خیابان‌های غربی اما از دیگر سو از مزایای خانه‌های ویلایی، فضای سبز، نزدیکی به محله کیان آباد و خیابان وهابی بهره‌مند هستند.

از تلاش های مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان در ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و جهاد تقدیر شد

1400/12/7 , 06:45
استاندار خوزستان و مدیرکل شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با ارسال لوح سپاس از تلاش های فرهاد ایزدجو مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان در ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و جهاد تقدیر کردند.

بازدید رئیس کمیسیون کشاورزی و رئیس کمیته آب مجلس شورای اسلامی از شهرستان های دشت آزادگان و هویزه

1400/12/7 , 06:43
صبح دیروز رئیس کمیسیون کشاورزی،منابع طبیعی و محیط زیست و رئیس کمیته آب مجلس شورای اسلامی همراه با نماینده شهرستان دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان و روسای حوضه های آبریز کارون و کرخه جنوبی از شبکه های آبیاری و زهکشی دشت آزادگان و هویزه بازدید کردند و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات کشاورزان قرار گرفتند.

آخرین وضعیت اجرای طرح مسکن ملی در خوزستان

1400/12/7 , 00:21
معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به طرح مسکن ملی گفت: عملیات ساخت برای حدود پنج هزار و ۴۰۰ واحد آغاز شده که با پیشرفت‌های متفاوت در حال اجرا است.

کاهش رسوب کالا در بندر امام نسبت به سال گذشته

1400/12/7 , 00:16
استاندار خوزستان گفت: در روزهای نخست تشکیل دولت در حدود چهار میلیون تن رسوب کالا در بندر امام خمینی (ره) داشتیم که در حال حاضر به رغم افزایش وارادات نسبت به سال قبل به حدود ۲ میلیون و یکصد هزار تن کالا رسیده است.

روند ترخیص کالا از بنادر تسریع می‌شود

1400/12/6 , 22:51
رئیس کل گمرک ایران با اشاره به بحث رسوب کالا در بنادر گفت: برای اینکه کالا در بنادر رسوب نکند یکسری تسهیلات در نظر گرفته شده است. افزایش سرعت کار و شبانه روزی شدن گمرکات از جمله اقدامات انجام شده در گمرک برای تسریع در روند ترخیص کالا است.

واگذاری پالایشگاه آبادان به بخش خصوصی منتفی است

1400/12/4 , 13:20
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث خصوصی سازی و واگذاری پالایشگاه آبادان منتفی است. همچنین در بودجه ۱۴۰۱ مقرر شد که ۵۰ درصد از مازاد فروش محصولات این پالایشگاه، صرف هزینه ادامه فاز ۲ این پالایشگاه شود.