تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/06/31 09:04
  • / کد خبر: 90220

مدیر گروه طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

واکسیناسیون تنها راه پیشگیری از کرونا

واکسیناسیون تنها راه پیشگیری از کرونا مدیر گروه طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: واکسیناسیون تنها مسیری است که می تواند از تبدیل فاز ویرال ویروس به التهابی جلوگیری کند؛ واکسیناسیون بهترین گزینه جلوگیری از همه‌گیری پاندمی کرونا است.

محمد مظاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در رابطه با استفاده از روش‌های طب سنتی در درمان کرونا ویروس، اظهار کرد: کرونا ویروس به مدت یک‌هفته در بدن بیمار تکثیر می‌شود و در این دوره نهفتگی فرد مبتلا علائم خاصی ندارد. در مرحله دوم ویروس وارد فاز وایرال می‌شود که علائم نخستین مختصری مانند: سرفه، بدن درد، عطسه، آبریزش بینی، سردرد و گلودرد بروز پیدا می‌کند. با استفاده از گیاهان دارویی و روشهای طب سنتی می‌توان بیماران مبتلا به کرونا را در گام اول مورد مداوا قرار داد. زمانی کرونا وارد فاز التهابی و وایرال می‌شود استفاده از داروهای گیاهی و روش‌های طب سنتی کارایی و تاثیری در روند بیماری نخواهد داشت.

وی با تکذیب شایعاتی که در رابطه با استفاده از دستگاه اکسیژن ساز مطرح می‌شود؛ گفت: طب نوین به این نتیجه رسیده است که سبک زندگی سالم نقش موثری در پیشگیری از بیماری‌ها ایفا می‌کند. بیماری که نمی تواند از ۲۰ درصد اکسیژن موجود در هوا حداکثر استفاده را داشته باشد باید از دستگاه اکسیژن‌ساز استفاده کند تا تنفس راحت‌تری را تجربه کند؛ بنابراین استفاده از دستگاه اکسیژن‌ساز نه تنها مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ بلکه به بهبود بیمار کرونایی کمک می کند.

مدیر گروه طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به وجود برخی عوارض پس از تزریق واکسن کرونا، گفت: دارو در کنار اینکه به بهبود بیماری کمک می‌کند مطمئناً عوارضی نیز ایجاد خواهد کرد. بیمار باید نسبت به عوارض دارو آگاه باشد؛ تداخل دارویی و عوارض آن دلیلی بر استفاده نکردن، نیست. پزشک با علم به عوارض دارو نسبت به تجویز آن اقدام می‌کند.

وی ادامه داد: واکسیناسیون تنها مسیری است که می تواند از تبدیل فاز ویرال ویروس به التهابی جلوگیری کند؛ واکسیناسیون بهترین گزینه جلوگیری از همه‌گیری پاندمی کرونا است. بهتر است انتخاب واکسن برمبنای سن، جنسیت و بیماری زمینه‌ای و مشورت با کادر واکسیناسیون همچنین پزشک انجام شود. واکسن می تواند همانند سایر داروها عوارضی ایجاد کند ولی نباید صرف وجود برخی عوارض از انجام واکسیناسیون خودداری کرد.

مظاهری تصریح کرد: واکسیناسیون در افرادی که قبلاً به کرونا مبتلا شده‌اند باید با توجه به روند درمانی، وجود بیماری زمینه ای و… در زمان مناسبی انجام شود؛ به طور معمول یک ماه بعد از اتمام دوره درمان کرونا فرد می تواند واکسینه شود.


اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز شنبه ۲۴مهر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
احداث محور دهق به سمت میمه در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسدآمار کرونا قم ۲۴ مهر؛ ۶ فوتی و ۵۵ ابتلای جدیدآمار کرونا استان مرکزی ۲۴ مهر؛ ۱۰ فوتی و ۲۶۹ ابتلای جدیدآمار کرونا سمنان ۲۴ مهر؛ ۱۳ ابتلای جدیدیکه‌تازی کرونا در استان فارس؛ وضعیت کنونی شکننده و ناپایدار است"یزدانشهر" استان کرمان دوباره لرزیدقتل نوزاد ۱۸ماهه در سنندج/ قاتل دستگیر شدردیابی و بازگشت بیش از ۳۵ درصد کالاهای دیجیتال مفقودی و سرقتی به مال‌باختگانصدای پای پیک ششم کرونا در اردستان شنیده می‌شوداخراج مجرم خانه سالمندان بروجردثبت ۱۱ خانه تاریخی همدان در فهرست آثار ملی ایرانشهرهای قرمز کرونایی استان آذربایجان‌غربی افزایش یافتبروزرسانی پاسخ به استعلامات ادارات دولتی در منابع طبیعی شهرستان قوچانآمار کرونا اردبیل ۲۴ مهر؛ یک فوتی و ۲۵ ابتلای جدیدنصب و راه اندازی 239 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاهای کم برخوردار خراسان رضوی6 کیلومتر کمربند حفاظتی در اراضی ملی خراسان رضوی اجرا شده است.ساخت 12 هزار و 300 واحد مسكوني براي مددجويان بهزيستي خراسان رضوي۶۰ بیمار کرونایی در بیمارستان قدس پاوه بستری هستندامضاء تفاهم نامه همکاری های مشترک منابع طبیعی و نیروی انتظامی در شهرستان زبر خانکاهش ۱۵ درصدی بیماران کرونایی در استان کرمانسنگ اصفهان می‌تواند چندین برابر نفت درآمد داشته باشدراهیابی 34 نخبه قرآنی استان به مرحله کشوری چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریممنطقه حفاظت شده سالوک قرنطینه شد/ تامین علوفه مغذی جهت کنترل بیماری PPR از نیازهای منطقه"شفافیت برداشت‌ها" نخستین گام برای نجات زاینده‌رود است/ حق محیط‌زیست و کشاورزان نادیده گرفته نشود۱۸۲ بیمار کرونایی در بیمارستان های خراسان شمالی بستری هستند