تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/05/16 07:45
  • / کد خبر: 83399

رهن آپارتمان نقلی، متری چند؟

رهن آپارتمان نقلی، متری چند؟ فرمول عمومی بازار اجاره همچون سال‌های گذشته به این ترتیب است که هر یک میلیون تومان ودیعه، معادل ۳۰ هزار تومان اجاره ماهانه است و به بیان ساده‌تر، پرداخت هر ۱۰ میلیون تومان ودیعه، ۳۰۰ هزار تومان از اجاره‌بهای ماهانه یک ملک کسر می‌کند. به عنوان مثال اگر یک واحد ۵۰ مترمربعی به بهای ۱۰۰ میلیون تومان ودیعه و ماهانه ۳ میلیون تومان اجاره فایل شود، با این فرمول می‌توان ارزش رهنی آن واحد را بر اساس قیمت اعلامی موجر محاسبه کرد. بر این اساس ارزش رهنی واحد مذکور با احتساب سرجمع رهن و اجاره پس از تبدیل کل مبلغ اجاره به ودیعه، معادل ۲۰۰ میلیون تومان می‌شود. محاسبه معکوس آن نیز ممکن است، به این ترتیب که مبلغ ودیعه به اجاره تبدیل شود؛ در این صورت اجاره ماهانه ملک مذکور با ودیعه صفر معادل ۶ میلیون تومان خواهد بود. البته در بازار آپارتمان‌های مسکونی مصرفی رایج نیست که یک ملک صرفا با پرداخت اجاره ماهانه بدون دریافت ودیعه به مستاجر سپرده شود، چراکه نفس ودیعه نوعی تضمین دریافت اجاره‌بها در صورت تاخیر در پرداخت از سوی مستاجر است و از این بابت موجران همواره ترکیبی از رهن و اجاره را درخواست می‌کنند.
بررسی فایل‌های نقلی و کوچک‌متراژ موجود در چند محله مصرفی پایتخت میانگین ارزش رهنی آپارتمان‌های مسکونی را قابل محاسبه کرده و در یکی از موتور‌های جست‌وجوی معتبر ملکی گردآوری شده است. بر اساس فایل‌های موجود در بازار اجاره، میانگین ارزش رهنی آپارتمان در محله تهرانپارس ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، در محله جشنواره ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، در محله اجاره‌دار ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، در محله‌های نیروی هوایی و مجیدیه ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، در تهران‌نو ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، در نظام‌آباد ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در جنت‌آباد حدود پنج میلیون تومان است. همچنین در محله‌های لوکس ارقام بالاتر متعارف است. در نیاوران رهن کامل آپارتمان در مرز ۱۰ میلیون تومان قرار دارد و در قیطریه این رقم ۷ میلیون تومان به ازای هر مترمربع است. در ولنجک نیز میانگین ارزش رهنی آپارتمان‌های فایل شده نزد بنگاه‌ها در حال حاضر حدود ۵/۸ میلیون تومان است. البته ارقام ذکر شده به‌طور «میانگین» محاسبه شده‌اند، به این معنا که هم املاک ارزان‌تر و هم املاک گران‌تر در همین مناطق در فایل‌ها وجود دارند.

رهن آپارتمان نقلی، متری چند؟

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
کاهش میزان واکسیناسیون در برخی شهرهای خوزستان / الزام دستگاه‌ها به واکسیناسیونآمار کرونا قزوین ۳ مهر؛ ۳ فوتی و ۸۱ ابتلای جدیدآمار کرونا کرمان ۳ مهر؛ ۱۲ فوتی و ۷۱ ابتلای جدیدواکسینه شدن ۶۳ درصد از قزوینی‌ها؛ بیمارستان‌های خصوصی از کرونا پاک شدندعده ای تمایل به واکسیناسیون ندارند/ارائه خدمات اجتماعی مشروط به ارائه کارت واکسن شود۲۵۷بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدندبهره‌برداری از خیابان بهشت اصفهان تا پایان سالحدود یک چهارم جمعیت برای واکسن مراجعه نکرده‌اندآمارفوتی های کرونا درآذربایجان غربی همچنان دورقمی است/فوت۲۸ بیمار۳۹۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شدند / فوت ۲۷ نفرتزریق واکسن در حرم رضوی هر روز از ساعت ۹ تا ۲۴وضعیت کرونایی استان کرمان شکننده استآمار کرونا ایلام ۳ مهر؛ ۷ فوتی و ۱۱۱ ابتلای جدیدبستری ۴۸۰ بیمار کرونایی در استان قزوینبرای اجاره خانه در منطقه آذری تهران چقدر هزینه کنیم؟۶۴ درصد افراد بالای ۱۸ سال در بوشهر واکسن کرونا زده‌اندبلاتکلیفی و سرگردانی مسافران پروازهای عراق در مشهد/ نبود روادید بهانه شرکت الغرافیه برای لغو پروازهابیش از یک میلیون دز واکسن کرونا در همدان تزریق شدفوت ۵ بیمار کرونایی در اردبیل/ ۳۴ بیمار جدید بستری شدندمرگ ۱۱ کرمانشاهی بر اثر ابتلا به کرونامرز شلمچه باز شد/ تردد با گذرنامه و کارت واکسیناسیونبازگشایی مراکز تفریحی و گردشگری ناژوان/ آکواریوم و تله سیژ همچنان تعطیل استکاهش مرگ و میر کرونایی/ ۶ نفر در البرز بر اثر کرونا جان باختندکانال متعفن فاضلاب، اَبَر مشکل اهالی محله «عباس‌آباد» شهر ریشناسایی ۴۱۴ ابتلای جدید به کرونا در لرستان/ ۷ نفر فوت شد