تبلیغات
  • زمان انتشار: 11 فروردین 1400, 09:29
  • / کد خبر: 66352

وقتی کف می‌زنید چه اتفاقی برای بدن شما می‌افتد؟

وقتی کف می‌زنید چه اتفاقی برای بدن شما می‌افتد؟
فکر می‌کنیم دست زدن فقط برای تشویق کردن یا گذراندن لحظاتی شاد کاربرد دارد، اما متخصصان فوایدی درمانی برای این کار در نظر گرفتند.
باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از اسکای نیوز، یک پزشک کره‌ای به نام «چو یونگچون» در ۳۰ سال گذشته تحقیقاتی را در مورد فواید درمانی کف زدن انجام داده است.
کف زدن یک فرآیند شیمیایی است که اعضای بدن، به ویژه روده را از طریق رگ‌های خونی که در کف دست و انتهای انگشتان جمع می‌شوند، تحریک می‌کند. اگر محکم و جدی کف بزنیم، تأثیر کف زدن از سر تا پا گسترش خواهد یافت، به گونه‌ای که احساس می‌کنیم در حال انجام ورزش و ماساژ دادن تمام مناطق بدن هستیم.
هفت روش درمانی کف زدن
- اولین نوع کف زدن با همه انگشتان و با کل کف دست؛ این روش برای بهبود گردش خون و درمان درد عصب بسیار مفید است.
- دومین راه کف زدن فقط با نوک انگشتان است. این روش برای کسانی که از ضعف بینایی، خونریزی مکرر از بینی و رینیت آلرژیک رنج می‌برند مفید است.
- سوم، کف زدن با کف دستان درحالی که انگشتان دست صاف و دور از هم هستند؛ این روش باعث افزایش عملکرد اندام ها، به ویژه روده‌ها می‌شود.
- چهارم کف زدن با مشت؛ به گونه‌ای که دو سشت خود را مشت می‌کنید و پشت انگشتان را به هم می‌زنید. ممکن است در ابتدا احساس درد کنید، به خصوص در استخوان‌های انگشت و مفاصل، اما بعد از مدتی احساس آرامش می‌کنید و درد از بین می‌رود. این کف زدن برای جلوگیری و درمان انواع سردرد‌ها و درد‌های ناحیه شانه موثر است.
- پنجمین روش، کف زدن فقط با انگشتان دست است. این روش بر تحریک انگشتان تمرکز داشته و در پیشگیری و درمان بیماری‌های قلب و برونش مؤثر است.
- ششمین روش کف زدن با زدن کف دست به پشت دست دیگر است که باعث تقویت نواحی میانی و ستون فقرات می‌شود، آن‌ها را تقویت می‌کند و به رفع درد از آن‌ها کمک می‌کند.
- هفتم کف زدن در پشت گردن، یعنی دست‌های خود را به پشت سر دراز کرده و کف بزنیدد. این روش خستگی در ناحیه شانه را برطرف و به کاهش چربی دست نیز کمک می‌کند.

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
با حضور سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ؛ اختتامیه مرحله دانشگاهی آیین ملی تندیس فرشته سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شدقم| آماده سازی پیش تولید فیلم سینمایی مروارید عشقخودکُشی پس از همسایه کُشی/ شلیک به مرد ۵۹ ساله با اسلحه شکاریمرگ‌ومیرهای کرونایی در قم دو رقمی شد / ایجاد تخت‌های موقت در پنج بیمارستانویروس کرونا در استان خراسان جنوبی وارد مرحله چرخه ابتلای فامیلی شده استآمار کرونا استان مرکزی یکم اردیبهشت؛ ۱۱ فوتی و ۶۴۶ ابتلای جدیدسوء‌استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان این بار در اردکان یزد / تزریق واکسن به دو کارمند شهرداریمرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، ظرفیتی ارزشمند برای اکوسیستم استارتاپی خراسان۲۲۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ ۴۰ نفرافشاگری علت صف‌های طولانی مرغ در خوزستان /‌ باز هم ردپای دولت در میان استمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان برکنار شد/‌سلیمانی‌دشتکی فاتح تقابل استانداری و آبفاچالش های پیش روی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نیشابور، فیروزه، زبرخان بررسی شدصید علت مرگ گربه ماهیان است/افزایش رسوبات نفتی درخلیج فارسفوت ۱۱ بیمار کرونایی در اردبیل/ بستری ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلابتلای ۱۰۴۳ مورد جدید به کرونا ویروس و ۱۶ فوتی در لرستانماه رمضان فرصتی برای زنده نگهداشتن یاد 1318 شهید رمضان استکرونا در البرز هر ساعت یک قربانی می‌گیرداصناف دیگر توان جریمه دادن بابت کرونا را ندارندپاسخ شهردار مشهد به گلایه‌ها از تأخیر در اجرای پروژه‌های شهریمحور غرب استان اصفهان در انتظار عملیاتی‌شدن زیرساخت‌های ابتدایی استقیمت آپارتمان در تهران؛ یکم اردیبهشت ۱۴۰۰مرز مهران ۲ هفته دیگر تعطیل شدتعداد مرگ‌های کرونایی قشم به ۱۱۱ نفر رسید/نیاز به دستگاه اکسیژن ساز با ۳ برابر شدن بستری‌هاجوجه‌ریزی در فروردین‌ماه کاهش نیافته استتصادف تریلی و اتوبوس تهران- اصفهان در شاهین شهر/۷ نفر مصدوم شدند