تبلیغات
  • زمان انتشار: 7 آبان 1399, 13:31
  • / کد خبر: 51932

شانزدهمین جلسه عصرانه های کار آفرینی برگزار شد

شانزدهمین جلسه عصرانه های کار آفرینی برگزار شد

شانزدهمین جلسه عصرانه های کار آفرینی اداره معین اقتصادی شهرداری مشهد برگزار گردید.


مشهد پایگاه خبری رویداد ایران-در ابتدای جلسه رضا منفرد مسئول روابط‌ عمومی اداره‌کل هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرداری مشهد ضمن توضیح در خصوص اهداف برگزاری این جلسه گفت: این جلسات به منظور گفتمان سازی در حوزه کسب و کار، ارائه گزارش فعالیت های معین اقتصادی شهرداری مشهد و معرفی کارآفرینان برتر با حضور اصحاب رسانه و بعضاً میهمان و جلسه پرسش و پاسخ با میهمان برگزار می گردد.

در ادامه جلسه لبافی به عنوان مهمان این جلسه به سوال حاضرین در خصوص مثلت توسعه اقتصادی، اهداف و تحقق آن پاسخ داد و گفت:

با توجه به وضعیت کنونی کشور  مشکلات موجود بر سر راه صادرات بخش خصوصی و برگشت پول، کشور با کمبود منابع ارزی مواجه شده است و تنها راه اساسی، اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است و این مدل در همین چهار و چوب و مردمی کردن اقتصاد راه اندازی شده که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده است.

وی در ادامه افزود: مدل مثلث توسعه اقتصادی توسط رزم حسینی استاندار سابق با نقشه راه ۶ گام و ۴۰ برنامه عملیاتی تهیه شده که شامل مراحل آموزش، تسهیل گری، اجرا و نظارت می باشد، در این خصوص سامانه ای نیز راه اندازی شده که اطلاعات معین ها پس از راستی آزمایی و کارشناسی های مختلف در آن ثبت می شود.

لبافی در ادامه عنوان کرد: این مدل بدون سرمایه دولتی، تحکم و کاملا داوطلبانه  در چهارچوب احیای مسئولیت های اجتماعی بنگاه های اقتصادی در قبال استفاده از منابع هر منطقه و توانمند سازی مردم آن منطقه اجرا میگردد، هر بنگاه اقتصادی در قبال استفاده از زمین، منابع طبیعی، انرژی و همچنین محیط زیست محل تولید خود باید به ایفای نقش در قبال اهالی منطقه بپردازد و با توانمندسازی و بهره‌مند کردن مردم به پایداری خود نیز کمک نماید.

وی گفت: در حال حاضر استان خراسان رضوی به عنوان الگوی اجرای این مدل، در حال فعالیت می باشد و بیشتر در راستای اقتصاد روستایی و توانمند سازی مردم روستا و افزایش درآمد سبد خانواده های روستایی گام برمی دارد.

لبافی با اشاره به حضور آقای رزم حسینی در وزارت صمت اظهار امیدواری کرد که این مدل در زیر مجموعه ایشان که ۵۰ درصد اقتصاد کشور را مدیریت می نماید دنبال و به طرحی ملی بدل خواهد شد و مسئولیت پذیری اجتماعی در زیر مجموعه وزارت صمت نهادینه می شود.

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی در جواب سوالی در زمینه اضافه شدن نهاد ها و شرکت های دولتی به این مدل گفت: در حال حاضر از مجموع ۱۷۱ معین اقتصادی استان ۹۵ درصد در بخش خصوصی فعال هستند و کمتر از بخش دولتی به این طرح پیوسته اند زیرا در بخش دولتی دچار معضلات اداری هستند.

لبافی با اشاره به عدم ایجاد کسب و کار در روستاها در گذشته افزود: دولت ها در سالیان اخیر در روستا خدمات ارزنده ای از قبیل: برق رسانی، لوله کشی آب، گاز و آسفالت انجام داده است اما به دلیل عدم وجود کسب و کار در روستا میزان مهاجرت و حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ گسترش یافته است، این مدل به دنبال توانمند سازی مردم روستا و جلوگیری از مهاجرت آنها است.

در ادامه جلسه ناصر فهیمی رییس اداره معین اقتصادی شهرداری مشهد به ارائه فعالیت های این معین پرداخت و گفت: علاوه بر ایجاد اداره معین اقتصادی در شهرداری در تمامی معاونت ها و مناطق هم نماینده ای از معین اقتصادی حضور دارند که رابط اداره با مناطق و معاونت ها هستند.

وی افزود: اقدامات مثبتی در زمینه اشتغال و کارآفرینی در حوزه‌های مختلف صورت پذیرفته و در حال ایجاد کارگروه ارزش آفرینی و اشتغال هستیم.

در پایان جلسه لبافی از مسئولان شهرداری خواست با توجه به اینکه شهرداری مهم ترین و یکی از بزرگترین ترین معین های مشهد می باشد، توجه بیشتری به توانمند سازی مردم پیرامونی خود داشته باشد.


اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
تجلیل از مقام 320 شهید ورزشکار در قمهر شب حدود ۷۰۰۰ تردد غیرمجاز در مشهد ثبت می‌شودمعاون استاندار قزوین: ۱۲۷۱ مجوز تردد در استان قزوین صادر شداز شنبه شاهد نتایج قرنطینه خواهیم بود/ نگران صف های خرید هستیمتعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های همدان با شیب ملایمی کاهشی شده استوضعیت ابتلای مسافران به کوید ۱۹ قبل از صدور بلیت در استان خراسان جنوبی کنترل می‌شودجمع‌آوری ۴۶۰ خودروی فرسوده رها شده در شهر اصفهانپرتقال به علت صادرات بی رویه گران شدتک رقمی شدن فوتی‌های کرونا در یزدکاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی مسافران اتوبوسرانی در مشهدچرا پرورش شترمرغ پرسودترین فعالیت حوزه دامی خراسان رضوی است؟فراخوان چهارمین دوره جشنواره شهروندی عکاسی پاییز برگ ریزكارگر توانمند فضای سبز شركت بهره برداری نفت و گاز گچساران«حذف فرماندهان موثر» سیاست دشمن برای تضعیف حشدالشعبیبسیج فرهنگی هرگز فرسوده نخواهد شدقیمت آپارتمان‌های کوچک در شهر تهراندلیل اصلی ابتلا به کرونا در بابل چیست؟جریمه خودروهای دارای مجوز در طرح اعمال محدودیت‌های کرونایی اصلاح می‌شودفاز سوم خط ۱ مترو تبریز یک هفته تعطیل است۹۰ درصد ترددهای شبانه کاهش پیدا کرد/اعمال جریمه برای متخلفانی که طرح منع تردد را نادیده گرفته‌اندافزایش قیمت تخم مرغ صحت ندارد/ هر کیلو تخم مرغ ۱۶ هزار و ۶۰۰ تومانرکود کرونایی در ۱۳۷ مهدکودک استان سمنان/ مالکان همراهی کنندزلزله مراوه‌تپه خسارتی نداشت/ گروه‌های ارزیاب در منطقه هستندصدور دستور توقف ساخت بنا در حریم تاریخی پل خواجوشرایط پرداخت غرامت دستمزد ایام بیکاری به بیمه‌شدگان مبتلا به کرونا