تبلیغات
  • زمان انتشار: 19 اسفند 1398, 14:32
  • / کد خبر: 27069

افزایش مبتلایان به کرونا در اصفهان ادامه دارد/ ۳۲۳ ابتلا و ۱۵ نفر فوتی

افزایش مبتلایان به کرونا در اصفهان ادامه دارد/ ۳۲۳ ابتلا و ۱۵ نفر فوتی

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا در اصفهان تا امروز (نوزدهم اسفند ماه) را اعلام کرد.


آرش نجیمی در خصوص آخرین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در اصفهان، اظهار کرد: آمار مبتلایان به کرونا در اصفهان به جز کاشان و آران بیدگل تا امروز (نوزدهم اسفند ماه) به ۳۲۳ نفر افزایش یافته است.
وی گفت: طبق آخرین آمار پاسخ تست ۱۰۸۵ نمونه از افراد مشکوک به کرونا در سطح شهر و استان اصفهان به جز کاشان و آران بیدگل انجام شده که از این موارد تست ۷۶۲ مورد منفی و متاسفانه تست ۳۲۳ مورد مثبت اعلام شده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه میانگین سن مبتلایان به کرونا در اصفهان ۵۸ سال است، افزود: از این تعداد ۲۰۴ مرد و ۱۱۹ زن هستند که متاسفانه یک زن باردار در میان آنها است.
نجیمی اظهار کرد: علاوه بر اصفهان، ۱۵ شهرستان دیگر اصفهان نیز درگیر این بیماری هستند که تاکنون، اصفهان ۱۸۰ مورد، اردستان ۱۳ مورد، چادگان ۲ مورد، خمینی شهر ۹ مورد، خوانسار ۴ مورد، سمیرم ۳ مورد، شاهین شهر ۱۶ مورد، شهرضا ۸ مورد، فریدن ۲ مورد، فلاورجان ۷ مورد، گلپایگان ۱۰ مورد، لنجان ۱۲ مورد، مبارکه ۱۳ مورد، نایین ۱۱ مورد، نجف آباد ۲۰ مورد و نطنر ۱۳ مورد قطعی کرونا در آنها ثبت شده است.
به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، متاسفانه تست کرونا ۱۵ نفر از افراد فوت شده، مثبت بوده است و تاکنون نیز ۲۵ نفر از افرادی که ابتلا قطعی به کووید- ۱۹ داشته اند از بیمارستان ترخیص و ۲۸۳ نفر هنوز بستری هستند.
کرونا ویروس از دسامبر ۲۰۱۹ در ووهان چین شیوع پیدا کرد و تاکنون بیش از ۱۰۸ هزار نفر را درگیر کرده و بالای ۳ هزار تلفات داشته است. این ویروس تاکنون بیش از صد کشور را آلوده کرده است و در ایران از حدود سه هفته ای است اولین نمونه های ابتلا به این بیماری ثبت شد که براساس اعلام وزارت بهداشت، تا ظهر امروز، کل موارد ابتلای قطعی کروناویروس جدید در کشور ۷۱۶۱ و مجموع موارد فوتی آن  ۲۳۷ تن گزارش شده است. تا کنون ۲هزار و ۳۹۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.
کووید- ۱۹ ویروسی است که دستگاه تنفسی را نشانه می گیرد، این بیماری قابل پیشگیری است. برای پیشگیری از آن باید از تماس‌های غیرضروری و حضور در میان جمعیت پرهیز شود، فاصله منطقی را با همه افراد (یک متر) رعایت و روبوسی و دست دادن‌های غیرضروری کنار گذاشته شود. شستن مداوم دست‌ها با آب و صابون یکی از بهترین راهکارها برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، میانگین سنی بستری شدگان بیماری کووید- ۱۹ در ایران، بیش از ۵۰ سال و میانگین سنی فوت شدگان بالای ۶۰ سال گزارش شده است.
اولین نمونه مثبت کرونا در اصفهان (دوشنبه- پنجم اسفند) اعلام شد. در روزهای بعد آمار مبتلایان در اصفهان اضافه و ۳۲۳ تاکنون نفر به این ویروس مبتلا شده اند که ۱۵ نفر جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز  دوشنبه ۲۳تیر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
عفاف و حجاب نماد بنیادین اسلامی است/نقش بی بدیل حوزه صنعت در ترویج فرهنگ عفاف و حجابآران و بیدگل در وضعیت هشدارِ کرونا قرار داردراه یافتن 56 اثر به مرحله بازبینی اولین جشنواره نمایش خیابانی (تئاتر کنار مردم)(تصاویر) مراسم عقد در حرم حضرت معصومه(س)مهار کرونا در پائیز سخت‌تر است/ مردم سفر نکنندوضعیت قرمز ابتلا به بیماری کرونا در خراسان شمالی تداوم نداردکاهش ابتلا به کرونا در استان بوشهر نیازمند استفاده از ماسک است"ثبت جهانی روستای تاریخی ابیانه" چشم‌انتظار نگاه مسئولانآخرین آمار ابتلا به کرونا در اصفهان ۲۲ تیرماهتداوم غبار محلی در مناطق شرقی و مرکزی اصفهاندو شهر اصفهان قرمز شد/۵ شهر در وضعیت پرخطرامکان خدمت خبرنگاران خراسان رضوی در حرم امام رضا (ع) مهیا شد روند صعودی کرونا در استان خوزستان شکست۸۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کرمان بستری شدند۶۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدندکودک ۸ ساله به خاطر موبایل برادرش را کشتجوادی : ۸۵ درصد از مبتلایان کرونا دارای هیچ علامتی نیستند۷۰ نفر از کادر اورژانس اصفهان به کرونا مبتلا شده‌اندمدیریت کارخانه پلی‌اکریل یکپارچه می‌شودوقتی "عزا و عروسی" ‌‌ابتلا‌ به کرونا را در قزوین به یکباره صعودی کردافزایش ۷۰ درصدی اجاره‌بهای مسکن در شهر اهوازنخستین پروژه تاسیسات فاضلاب روستایی استان اصفهان در خمینی شهروقوع زلزله ۴ ریشتری در فیروزکوهآموزش های آبفا به سمت آموزش های مجازی سوق پیدا می کندمرغداران معتقدند قیمت مصوب مرغ ۲۰ هزار تومان است