رویداد ایران
hamburger menu
search
رویداد ایران > استان ها > پیگیری ساماندهی مشاغل و صنوف مزاحم در شهر قدس

پیگیری ساماندهی مشاغل و صنوف مزاحم در شهر قدس

انتشار
شهردار قدس گفت: ساماندهی مشاغل و صنوف مزاحم در شهر قدس به‌صورت هدفمند پیگیری شود.

مسعود مختاری امروز در گفت‌وگو با  خبرگزاری اظهار کرد: مجموعه شهرداری با فعالیت و کار جهادی در چهار ماه اخیر ثابت کرد که خواستن توانستن است، این امر به خوبی با ارتقای کیفی نظافت شهر و ملموس‌شدن آن برای شهروندان ظهور و بروز پیدا کرد.

وی بیان کرد: توفیقات مذکور با همدلی، مسؤولیت‌پذیری و کار جهادی حاصل شد و قطعاً با تقویت و تسری هرچه بیشتر آن در دیگر بخش‌ها شاهد دستاوردهای ارزنده‌تری در حوزه مدیریت شهری قدس خواهیم بود.

شهردار قدس تصریح کرد: در این میان، همگرایی و هم‌افزایی شهروندان در حصول توفیقات اشاره شده، بسیار نافذ و تأثیرگذار بود و این مؤلفه از عناصر بسیار حائز اهمیت در تسهیل و تسریع موفقیت‌های شهرداری به‌شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: با همه این اوصاف، انتظار می‌رود با عنایت به ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی که از آن برخورداریم در راستای کسب توفیقات هرچه بیشتر، با برنامه‌ریزی هدفمند و هوشمندانه و تلاش حداکثری، ضریب و تراز موفقیت‌ها را بیش از پیش ارتقا بخشیم.

*سرعت عمل، دقت و سلامت، عناصر اساسی در موفقیت شهرداری محسوب می‌شود

مختاری با اشاره به الزامات و پیش‌نیازهای موفقیت پایدار مدیریت شهری عنوان کرد: در صورت توجه به سه مؤلفه اساسی و تعیین‌کننده سرعت عمل در وظایف و مأموریت‌ها، سلامت کاری و دقت نظر حداکثری، روند پیشبرد اهداف و دستیابی به موفقیت‌ها به میزان قابل توجهی تسریع خواهد شد و این قاعده‌ای است که در تمامی حوزه‌ها ازجمله مجموعه مدیریت شهری قدس مصداق خواهد داشت.

وی افزود: به عنوان نمونه با لحاظ‌کردن سرعت عمل در بخش خدمات شهری و تسریع پاک‌سازی در یک معبر می‌توان از آب‌گرفتگی و چالشی بزرگ پیشگیری کرد.

شهردار شهر قدس گفت: در حوزه آتش‌نشانی با سرعت عمل حداکثری، می‌توان در مقطعی که به زمان طلایی موسوم است از تسری و گسترش خسارات مالی و جانی به میزان قابل توجهی جلوگیری کرد و موارد اشاره شده، نمونه‌هایی از تأثیرات تعیین‌کننده سرعت عمل در وظایف و مأموریت‌ها است و یقیناً ملاک عمل قرار دادن این عنصر در تمامی بخش‌ها، یکی از ارکان اصلی موفقیت محسوب می‌شود.

وی با اشاره به مؤلفه تعیین‌کننده دقت نظر در امور گفت: بالا‌بردن حساسیت و دقت هر‌چه بیشتر در امور، وظایف و مسؤولیت‌ها از دیگر پیش‌نیازها و الزامات کسب موفقیت محسوب می‌شود و این موضوعی است که در صورت توأم‌شدن با سرعت عمل، بستر را برای کسب توفیقات حداکثری به میزان ملموسی هموار خواهد ساخت.

مختاری در تشریح سلامت کاری به‌عنوان سومین عنصر تعیین‌کننده در پیشبرد اهداف از پیش تعیین‌شده در عرصه‌های گوناگون ازجمله شهرداری خاطرنشان کرد: سلامت کاری نیز از دیگر مؤلفه‌های حائز اهمیت در انجام امور است که چه از حیث شرعی و چه انسانی و اخلاقی توجه به آن یک الزام ضروری است.

وی افزود: هرچه حساسیت‌ها در این خصوص افزایش یابد، مجموعه شهرداری، شهر و شهروندان از این مشی و رویه، توفیقات بیشتری به‌دست می‌آورد و امید آن می‌رود تمامی عوامل فعال در شهرداری در لحاظ‌کردن این سه مؤلفه تعیین‌کننده، نهایت سعی و تلاش و همت خود را اعمال کنند.

*تدوین و ارائه برنامه فصلی و سالیانه در اولویت قرار گیرد

شهردار شهر قدس با اشاره به لزوم تدوین برنامه فصلی و سالیانه تمامی سازمان‌های تابعه شهرداری و معاونت‌های ذی‌ربط مدیریت شهری تصریح کرد: طرح این موضوع به معنای فقدان برنامه در بخش‌های مذکور نیست، زیرا به هر ترتیب سازمان‌ها و معاونت‌های شهرداری به‌صورت روزانه، ماهانه و سالانه، وظایف و مأموریت‌هایی دارند که اجرایی و عملیاتی می‌شود، بنابراین منظور نظر بنده امور روتین نیست، بلکه باید اهداف و برنامه‌هایی شاخص و برجسته تعریف، تدوین و ارائه شود که بتوان آن را به‌عنوان یک عنصر و شاخصی در ارتقای عملکرد بخش‌های مذکور لحاظ کرد و قطعاً با چنین رویکردی، موفقیت‌ها و دستاوردهای شهرداری به میزان ملموسی با تحول همراه خواهد شد.

وی در تشریح این موضوع با بیان مثالی افزود: به‌عنوان نمونه، رنگ‌آمیزی جداول شهری یک اصل ضروری است و قطعاً باید با دقت نظر و جدیت عملیاتی شود و در همین جلسه نسبت به اجرای جدی و دقیق آن تأکید می‌کنم، زیرا تحقق آن از تحمیل خسارت و استهلاک به خودروی شهروندان بسیار مؤثر است و باید به‌عنوان یک اقدام اولویت‌دار در دستور کار قرار گیرد، بنابراین در کنار این الزامات باید دستورکارهای برجسته در راستای ارتقای کیفیت زندگی مردم در شهر نیز تعریف و عملیاتی شود.

مختاری گفت: یکی از وظایف شهرداری، افزایش حداکثری شاخص امنیت شهری برای شهروندان است که به‌عنوان نمونه با رصد عوامل خطرآفرین همچون تیر برق‌هایی که احتمال سقوط آن می‌رود، گلدان‌هایی که در جوار پنجره برخی از منازل و واحدهای مسکونی قرار داده شده‌ و سقوط آن می‌تواند با مصائبی جدی همراه شود و مسائلی از این دست و البته تلاش برای رفع و پیشگیری از ظهور و بروز رخدادهای این‌چنینی می‌توان آن را تأمین کرد.

*ضرورت توسعه و نوسازی فرهنگسراها و اماکن ورزشی شهر قدس

وی با اشاره به نقش تعیین‌کننده شهرداری این شهر در تأمین امکانات برای متقاضیان استفاده از فضاهای ورزشی و فرهنگی عنوان کرد: باتوجه به این واقعیت که بخش اعظمی از بار تأمین چنین امکاناتی بر دوش مدیریت شهری است، طبیعتاً ضریب استهلاک این اماکن نیز بالا است و قاعدتاً باید نسبت به نگهداری مطلوب این امکانات با ضریب کیفی بالا تلاش شود، بنابراین می‌طلبد برای نوسازی و بازسازی این اماکن با برنامه‌ای مشخص، اقدامات لازم عملیاتی شود.

شهردار شهر قدس افزود: تأمین زمین برای پزشکی قانونی شهر قدس در بهشت فاطمه از دیگر الزاماتی است که باید برای حصول آن، اقدامات مقتضی در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار کرد: به موازات نوسازی و بازسازی سالن‌های ورزشی و فرهنگسراهای شهر قدس باید نسبت به احداث دو سالن ورزشی تا هفته دولت و سه فرهنگسرا تا دهه فجر اقدامات لازم مدنظر قرار گیرد و این ضرورتی است که در راستای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی شهر قدس باید در اولویت‌ها لحاظ شود.

*ارتقای کیفی و نوسازی ناوگان موتوری شهرداری قدس الزامی است

مختاری با اشاره به نقش تعیین‌کننده ناوگان موتوری شهرداری در ارتقای کیفی خدمات شهری گفت: به‌تبع انتظار می‌رود نسبت به ارتقای کیفی و نوسازی ناوگان موتوری شهر قدس و کشنده‌ها، تدابیر لازم اتخاذ شود که حصول این امر با فروش خودروهای فرسوده و جایگزین سازی ناوگان نو و جدید میسر خواهد شد و تحقق این ضرورت از الزاماتی است که باید در دستور کار مجموعه ذی‌ربط قرار گیرد.

وی افزود: ساماندهی ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس و حذف و انتقال آن از محور اصلی از دیگر ضروریاتی است که نباید نادیده انگاشته شود و با‌توجه به برخورداری از قطعه زمینی پنج‌هزار متری و محدوده‌ای که در جوار پارک آزادگان وجود دارد می‌توان نسبت به تعبیه ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی در این نقاط، چاره‌اندیشی کرد.

شهردار شهر قدس تصریح کرد: ساماندهی خودروهای نخاله‌بر سطح شهر از دیگر الزامات این منطقه به‌شمار می‌رود و این امر خطیر باید در صدر برنامه‌های سازمان پسماند قرار گیرد و به سهولت می‌توان در میان فعالان این حوزه که با خودروهای نخاله‌بر، همچون خاور و نیسان مشغول به کار هستند، اتحادیه‌ای تشکیل داد و با لحاظ‌کردن فرصت تبلیغات در سطح شهر از این امکانات به‌مثابه تاکسی‌سرویس‌ها استفاده کرد و قطعاً با ساماندهی آنها کنترل و نظارت بر خودروهای مذکور نیز تسهیل می‌شود و دیگر شاهد بروز برخی نارسایی‌ها در این بخش نخواهیم بود.

*احداث اِلِمان شهر قدس، تعیین تکلیف و عملیاتی شود

وی با اشاره به مزین‌شدن نام این منطقه به‌عنوان قدس گفت: انتظار می‌رود با فوریت هر‌چه بیشتر، نسبت به المانی مناسب و درشأن این شهر، تمهیدات لازم تعریف و اجرایی شود و می‌طلبد در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی، بحث المان شهر قدس در ورودی چیتگر در دستور کار قرار گیرد.

مختاری افزود: حذف زوائد شهری همچون تیرهای برقی که در وسط بلوار اصلی قرار گرفته‌اند از دیگر ضروریاتی است که باید اجرایی شود.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از نیازهای شاخص و ضروری شهر قدس به توسعه فضای سبز شهری معطوف می‌شود و مبنای ما نیز برای عملیاتی‌شدن این دستور کار به پارک 40 هکتاری استوار است.

شهردار قدس بیان کرد: با توجه به این موضوع که مشاور آب، حریم بستر و یک مشاور در بخش منظر گرفته‌ایم باید پیگیری‌های لازم برای انجام مطالعات مربوطه مد نظر قرار گیرد.

*ساماندهی مشاغل و صنوف مزاحم در شهر قدس به‌صورت هدفمند پیگیری شود

وی با اشاره به ضرورت ساماندهی مشاغل و صنوف مزاحم در سطح شهر، اظهار کرد: متأسفانه در این خصوص آن‌چنان که باید اقدام جدی و اثرگذاری، اجرایی نشده و باید نسبت به حصول آن اقدام شود، زیرا تحقق آن باعث آرامش خاطر هر‌چه بیشتر شهروندان این شهر خواهد شد.

مختاری اظهار کرد: در دو زیرگذر شاهد نقایصی هستیم که رفع آن از بروز آب‌گرفتگی جلوگیری خواهد کرد.

وی تصریح کرد: با تعبیه یک دستگاه پمپ 6 اینچی می‌توان نارسایی سرخه‌حصار را رفع کرد و قطعاً استقرار آن از آب‌گرفتگی جلوگیری خواهد کرد و حتی در صورت لزوم می‌توان با افزایش تعداد پمپ‌ها به راحتی این عارضه را رفع کرد و این ضرورتی است که باید با قطعیت تمام نسبت به آن اقدام شود.

شهردار قدس خاطرنشان کرد: بعضاً شاهد وجود برخی محدوده‌ها هستیم که با یک برنامه‌ریزی دقیق می‌توان در استفاده و بهره‌وری حداکثری از آنها موفق عمل کرد.

وی بیان کرد: به‌عنوان مثال در جوار پارک ولیعصر(عج) بازارچه‌ای وجود دارد که به‌شدت نیازمند یک پارکینگ است و این ضرورت را می‌توان با برداشتن نرده‌های تعبیه‌شده در جوار این پارک و هموارسازی لچکی فضای سبز موجود در آن نقطه، تأمین کرد یا با احداث چهار چشمه سرویس بهداشتی در آن نقطه قادر خواهیم بود، خدمات مطلوب‌تری را به شهروندان ارائه دهیم.

مختاری در پایان متذکر شد: ضرورت‌های اشاره‌شده، با همگرایی و هم‌افزایی فزاینده قابل حصول است و امید آن می‌رود نسبت به اجرای تمامی موارد تأکید‌شده در این جلسه با تسریع زمانی اقدامات مقتضی عملیاتی شود و قطعاً خروجی این دستور کارها در تأمین رضایتمندی حداکثری شهروندان شریف و فهیم شهر قدس تأثیرگذار و تعیین‌کننده خواهد بود.

امتیاز: 0 (از 0 رأی )
نظرشما
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود