تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/07/03 11:25
  • / کد خبر: 90624

با ماساژ ریلکسی؛ ذهن و بدن خود را آرام کنید

با ماساژ ریلکسی؛ ذهن و بدن خود را آرام کنید یکی از راه های درمان و رسیدن به آرامش جسمی و روحی استفاده از انواع ماساژ های مختلف است. ماساژ ریلکسی ماساژی است که در آن از فشار و مالش پوست تمامی اعضای بدن استفاده می شود و سبک های مختلفی دارد. ماساژ ریلکسی بیشترین تأثیر را در ایجاد احساس آرامش و ریلکسیشن دارد.

ماساژ ریلکسی چیست؟

ماساژ ریلکسی یکی از انواع مختلف ماساژ است که هدف آن رسیدن به آرامش روحی و جسمی و رفع خستگی از بدن می باشد. از این رو این نوع ماساژ یکی از بهترین و محبوب ترین ماساژ ها در بین مردم می باشد. در این ماساژ از حرکات طولانی و ملایم استفاده می شود به گونه ای که سیستم عصبی کلی را آرام می کند و باعث ایجاد حس آرامش در بدن و روح شما می شود. این نوع ماساژ استرس را کم می کند و سبب ایجاد آرامش و نشاط و سلامتی می شود.
 
ماساژ ریلکسی یک نوع روش درمان کل بدن است که تمرکز آن روی کل بدن می باشد. در این نوع ماساژ نیازی به درگیری با مفاصل و عضلات نیست و به همین علت برای انجام آن نیازی به اعمال فشار بر روی ماهیچه ها نمی باشد. در این نوع ماساژ، ماساژور با استفاده از فشار دست و مالش و ضربات ملایم بر روی پوست بدن باعث می شود تا شما در کل بدن احساس آرامش کنید.
 

مزایای ماساژ ریلکسی

زدودن تنش و خستگی از بدن یکی از مهمترین مزایای این نوع ماساژ است. ماساژ ریلکسی به گونه ای است که در آن بر روی نقطه خاصی از بدن تمرکز صورت نمی گیرد بلکه کل بدن تحت تأثیر یک ماساژ ملایم قرار گرفته و تنش و خستگی از تمام بدن رفع می شود. ماساژ ریلکسی به گونه ای است که شما هیچ دردی احساس نخواهید کرد و به قدری آرامش بخش است که حتی ممکن است در طول ماساژ به خواب عمیق بروید.
 
از دیگر مزایای ماساژ ریلکسی کاهش استرس و رسیدن به آرامش روحی و نشاط می باشد.
یکی دیگر از مزایای این نوع ماساژ، بهبود گردش خون و تحریک سیستم لنفاوی بدن می باشد. این امر به معنی زدودن سموم از بدن بوده و دارای نتایج مثبتی می باشد. ماساژ ریلکسی به درمان بی خوابی کمک کرده و کیفیت خواب شما را بالا می برد. باعث آرامش ذهنی شده و تعادل عاطفی را بهبود می بخشد.
 
بهبود سیستم ایمنی بدن نیز یکی از تأثیرات مثبت ماساژ ریلکسی می باشد و در نتیجه بدن شما در مقابل بیماری ها ایمن تر و قوی تر می شود.
این نوع ماساژ تقریبا راحت بوده و نیازی به مراجعه به سالن های لوکس و پرداخت هزینه های بالا نخواهید داشت. شما می توانید هر زمان که اراده کردید که نیاز به رفع احساس خستگی و تجدد اعصاب داشتید از یکی از افراد خانواده بخواهید که شما را ماساژ دهد.
 

انواع ماساژ ریلکسی

ماساژ های ریلکسی دارای انواع مختلفی می باشد که نوع آن بستگی به سلیقه شخصی افراد دارد. اما مهم ترین انواع این ماساژ ها، ماساژ سوئدی، تایلندی، آروماتراپی و ماساژ سنگ داغ می باشد که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.
 

1. ماساژ سوئدی

در این نوع ماساژ، از ضربات و مالش های آرام و طولانی استفاده می شود و با این نوع ضربات شروع شده  و با همین نوع ضربات نیز پایان می پذیرد. این نوع ماساژ یک ماساژ ریلکسی و درمانگر عالی است که در آن ماساژ دهنده نقاط مختلف بدن را با استفاده از انگشتان خود ماساژ داده و با درگیر کردن و به چالش کشیدن ماهیچه ها، تنش و خستگی را از بدن دور می کند.
 
این نوع ماساژ علاوه بر  اینکه شما را به آرامش می رساند سبب افزایش سطح اکسیژن در خون، کاهش سموم عضلات، بهبود گردش خون، انعطاف پذیری بدن و کاهش تنش و استرس می شود.
 

2. ماساژ تایلندی

این نوع ماساژ یکی از انواع ماساژ های معروف دنیا است. در این نوع ماساژ عضلات بدن کشیده شده و مفاصل باز و بسته می شوند. بدن شما از حالت خشکی در آمده و انرژی بدن افزایش می یابد و شما را به آرامش می رساند. این نوع ماساژ برای افرادی که ساعت های طولانی پشت میز می نشینند توصیه می شود.
 

3. ماساژ آروماتراپی

 در این نوع ماساژ، از رایحه ها و اسانس های معطر و آرامش بخش استفاده می شود. این نوع ماساژ به دلیل اینکه همراه با رایحه های معطر و آرامش بخش می باشد سبب آرامش بیشتر می شود و نسبت به ماساژ های معمولی دارای فواید بیشتری است.


 
این نوع ماساژ برای کسانی که دارای اختلالات گوارشی، علائم قبل از قاعدگی، درد پشت، سردرد و بی خوابی می باشند می تواند بسیار مؤثر باشد. فقط باید مطمئن شوید که به اسانس ها و رایحه های معطر حساسیت ندارید.
 

4. ماساژ سنگ داغ

در این نوع ماساژ از سنگ های مسطح و داغ که از جنس بازالت بوده و حاوی مقادیر زیادی آهن است استفاده می شود. عضلات و ماهیچه های سفت بر اثر حرارت گرمای این سنگ ها نرم شده و به آرامش می رسند.
این نوع ماساژ مناسب افرادی است که اغلب احساس سرما می کنند و به اصطلاح سرمایی هستند.
 
همچنین به کسانی که دارای گرفتگی عضلات هستند ولی ماساژ های سبک را ترجیح می دهند توصیه می شود از این نوع ماساژ بهره بگیرند. ماساژ سنگ داغ به طور مؤثر و در زمان کوتاهی خستگی و تنش را از بدن شما دفع می کند.
 

ماساژ ریلکسی برای قسمت های مختلف بدن

برای شروع شما نیاز به یک محیط آرام و بدون سر و صدا خواهید داشت تا تأثیر ماساژ ریلکسی بیشتر باشد. برای این کار تلفن همراه خود را خاموش و یا بی صدا کنید و صدای تلویزیون و هر نوع وسیله الکترونیکی و ... را قطع کنید. نور اتاق را به گونه ای که دلخواه شماست و حس آرامش بیشتری به شما می دهد تنظیم کنید. در صورت تمایل می توانید از انواع روغن های التیام دهنده استفاده کنید. از یکی از افراد خانواده بخواهید که با شما همکاری کند.
 
قسمت هایی از بدن که باید ماساژ داده شوند شامل شانه ها، سر، پاها، دست ها و صورت می باشد که در ادامه به ترتیب نحوه صحیح ماساژ دادن آنها را به شما آموزش می دهیم.
 

ماساژ ریلکسی شانه 


آموزش ماساژ برای رفع خستگی , ماساژ ریلکسی ,ماساژ ریلکسی چیستهدف ماساژ ریلکسی رسیدن به آرامش روحی و رفع خستگی است
 
شانه ها قسمتی از بدن هستند که بیشترین احساس گرفتگی عضلات مربوط به این قسمت می باشد. ماساژ دادن این قسمت سبب کاهش استرس شده و ماهیچه ها را رها می سازد.
نحوه ماساژ: دست ها را روی شانه ها قرار دهید. انگشتان شست و پشت شانه و چهار انگشت دیگر باید در کنار ترقوه قرار بگیرد.
با تمام دست حرکات دایره ای ایجاد کنید. سعی کنید بیشتر با انگشت های شست در دو طرف استخوان پشت دایره هایی بکشید.
برای ایجاد فشار و احساس آرامش بیشتر، از هر دو دست برای یک طرف شانه ها استفاده کنید و حرکات دایره ای انجام دهید.
 

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز شنبه ۲۴مهر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
احداث محور دهق به سمت میمه در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسدآمار کرونا قم ۲۴ مهر؛ ۶ فوتی و ۵۵ ابتلای جدیدآمار کرونا استان مرکزی ۲۴ مهر؛ ۱۰ فوتی و ۲۶۹ ابتلای جدیدآمار کرونا سمنان ۲۴ مهر؛ ۱۳ ابتلای جدیدیکه‌تازی کرونا در استان فارس؛ وضعیت کنونی شکننده و ناپایدار است"یزدانشهر" استان کرمان دوباره لرزیدقتل نوزاد ۱۸ماهه در سنندج/ قاتل دستگیر شدردیابی و بازگشت بیش از ۳۵ درصد کالاهای دیجیتال مفقودی و سرقتی به مال‌باختگانصدای پای پیک ششم کرونا در اردستان شنیده می‌شوداخراج مجرم خانه سالمندان بروجردثبت ۱۱ خانه تاریخی همدان در فهرست آثار ملی ایرانشهرهای قرمز کرونایی استان آذربایجان‌غربی افزایش یافتبروزرسانی پاسخ به استعلامات ادارات دولتی در منابع طبیعی شهرستان قوچانآمار کرونا اردبیل ۲۴ مهر؛ یک فوتی و ۲۵ ابتلای جدیدنصب و راه اندازی 239 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستاهای کم برخوردار خراسان رضوی6 کیلومتر کمربند حفاظتی در اراضی ملی خراسان رضوی اجرا شده است.ساخت 12 هزار و 300 واحد مسكوني براي مددجويان بهزيستي خراسان رضوي۶۰ بیمار کرونایی در بیمارستان قدس پاوه بستری هستندامضاء تفاهم نامه همکاری های مشترک منابع طبیعی و نیروی انتظامی در شهرستان زبر خانکاهش ۱۵ درصدی بیماران کرونایی در استان کرمانسنگ اصفهان می‌تواند چندین برابر نفت درآمد داشته باشدراهیابی 34 نخبه قرآنی استان به مرحله کشوری چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریممنطقه حفاظت شده سالوک قرنطینه شد/ تامین علوفه مغذی جهت کنترل بیماری PPR از نیازهای منطقه"شفافیت برداشت‌ها" نخستین گام برای نجات زاینده‌رود است/ حق محیط‌زیست و کشاورزان نادیده گرفته نشود۱۸۲ بیمار کرونایی در بیمارستان های خراسان شمالی بستری هستند