تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/06/22 03:37
  • / کد خبر: 89152

واکسن آسترازنکا تنها برای دوز دوم تزریق می‌شود/انجام واکسیناسیون سربازها و دانش‌آموزان

واکسن آسترازنکا تنها برای دوز دوم تزریق می‌شود/انجام واکسیناسیون سربازها و دانش‌آموزان رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: واکسن‌ آسترازنکا تنها برای نوبت دوم تزریق می‌شود، در حال حاضر واکسن‌های سینوفارم و کووبرکت در دسترس است، بعد از آن واکسینه کردن سربازها، واکسیناسیون صنایع و دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال بر اساس برنامه‌ریزی‌ها انجام خواهد شد.
کمال حیدری امروز –دوشنبه ۲۲ شهریورماه- در نشست خبری آنلاین در خصوص انجام واکسیناسیون در اصفهان، اظهار کرد: احتمال دارد در آبان ماه موج بعدی بیماری کووید ۱۹ را تجربه کنیم و با پوشش بالای واکسیناسیون می‌توان از میزان مرگ‌ومیرها و ابتلای افراد کاست.

وی ادامه داد: بر روی افراد مسن و پرخطر تمرکز کردیم و ۷۹ درصد از فوتی‌های موج پنجم، همان افرادی بودند که برای انجام واکسیناسیون اقدام نکردند، اطلاعات نادرست در خصوص واکسیناسیون و رعایت نکات بهداشتی به کنترل بیماری ضربه خواهد زد و نیاز است تا افراد در اسرع وقت که در گروه هدف واکسیناسیون قرار می‌گیرند، برای واکسینه شدن اقدام کنند.

حدود ۲ میلیون نفر در اصفهان واکسینه شدند

رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان در خصوص آمار واکسیناسیون در استان اصفهان، خاطرنشان کرد: تاکنون در استان اصفهان حدود دو میلیون نفر واکسینه شدند که از این تعداد حدود یک میلیون و ۳۰۰ نفر دوز اول و حدود ۷۴۰ هزار نفر دوز دوم را دریافت کردند، بر این اساس حدود ۳۵ درصد از جمعیت استان اصفهان دوز اول و حدود ۲۰ درصد از جمعیت نیز دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه پوشش واکسیناسیون در برخی از شهرستان‌های استان اصفهان به حدود ۶۰ درصد رسیده است، تصریح کرد: در برخی روستاها و شهرستان‌های استان افراد بالای ۳۰ واکسینه خواهند شد تا هر چه زودتر به ایمنی جمعی واکسیناسیون برسیم.

کاهش آمار فوتی‌ها و مبتلایان کند است

حیدری با تاکید بر اینکه احتمالاً تا یک ماه و نیم دیگر به میزان ۷۰ درصد واکسیناسیون جمعیت در استان خواهیم رسید، افزود: مهم این است که واکسن به جمعیت تزریق شود و نوع واکسن آنقدر اهمیت ندارد و بهتر است افراد برای ایمنی جمعی در برابر کرونا هر چه زودتر واکسینه شوند تا در موج بعدی مرگ‌ومیر کمتری داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه واکسن آسترازنکا تنها برای نوبت دوم تزریق می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر واکسن‌های سینوفارم و کووبرکت در دسترس است و برای افراد تزریق می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: از چند روز گذشته تاکنون کاهش تعداد مبتلایان بیماری کرونا را داریم، اما باید توجه داشت که شیب کاهشی به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌های بداشتی مقابله با کرونا و حضور در تجمعات و دورهمی‌ها کند است و همچنان نگران شرایط هستیم، چرا که در وضعیت شکننده قرار داریم و ممکن است اگر همچنان رعایت‌ها کمرنگ باشد قبل از اینکه موج پنجم به پایان برسد، وارد موج ششم شویم.

واکسیناسیون در اصفهان ۲۴ ساعته نخواهد شد

وی تصریح کرد: ۳۱۸ هزار نفر متولد ۵۳ تا ۵۸ در استان اصفهان هستند، برای مراجعه همه این افراد برای تزریق واکسن فراخوان داده‌ایم و متولدان ۵۹ و ۶۰ نیز از هفته‌های آینده در گروه‌های هدف واکسیناسیون قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه ممکن است سوش‌های جدید کرونا در کشور شایع شود، اضافه کرد: با انجام واکسیناسیون می‌توان از در موج‌های بعدی درگیری کمتری داشته باشیم، در دانشگاه‌ها حدود ۲۰۸ هزار دانشجو را واکسینه خواهیم کرد، امیدواریم این طرح تا پایان هفته به صورت کامل اجرایی شود.

واکسینه شدن ۷۰ درصد جمعیت اصفهان تا یک ماه و نیم دیگر

حیدری گفت: در چند روز گذشته ظرفیت واکسیناسیون در استان اصفهان حدود ۴۰ هزار نفر در روز بود، اما از امروز ظرفیت واکسیناسیون به ۶۰ هزار نفر رسیده است و با افزایش تعداد شیفت‌ها و اضافه کردن شیفت شب در مراکز واکسیناسیون برای رسیدن به واکسیناسیون روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دوز تلاش خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه از هفته‌های آینده واکسیناسیون سربازخانه‌ها را در دستور کار قرار می‌دهیم، اضافه کرد: بعد از آن واکسینه کردن سربازها، واکسیناسیون صنایع و دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال بر اساس برنامه‌ریزی‌ها انجام خواهیم داد.

تزریق دوز سوم برای کادر درمان کرونا

رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان با تاکید بر اینکه با سرعت بخشیدن به واکسیناسیون احتمالاً تا یک ماه و نیم دیگر حدود ۷۰ درصد جمعیت استان را واکسینه خواهیم کرد، تصریح کرد: مراکز واکسیناسیون اصفهان تا ساعت ۲۳ فعالیت می‌کنند و در اصفهان قرار نیست واکسیناسیون ۲۴ ساعته شود، بیمارستان الزهرا و پل شهرستان در شیفت شب فعالیت می‌کنند و شیفت شب در سایر مراکز نیز اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی خبری مبنی بر واکسیناسیون عمومی در مراکز واکسیناسیون برای همه گروه‌های سنی منتشر شده است، افزود: این خبر صحت ندارد و افراد برای اخبار باید به رسانه‌های معتبر استناد کنند، دوز سوم واکسن کرونا برای کادر درمان کرونا انجام می‌شود، واکسیناسیون افرادی که در مراکز درمانی کرونایی فعالیت دارند و خانواده آنها، در حال اجرایی شدن است و دو نفر از اعضای خانواده آنها واکسینه می‌شوند.

تخلفات مراکز واکسیناسیون را به ۱۹۰ و ۳۱۱۳ اطلاع دهید

حیدری با بیان اینکه تخلفات در مراکز واکسیناسیون را به ۱۹۰ و ۳۱۱۳ می‌توان اطلاع داد، تصریح کرد: در برخی صنایع بزرگ اعلام آمادگی کردند که خارج از پروتکل واکسینه شوند و هزینه واکسیناسیون را پرداخت می‌کنند و این امر در شرکت‌هایی مانند فولاد مبارکه و ذوب‌آهن انجام شد و اولین شرکتی که در این طرح وارد شد، شرکت سایپا در تهران بود.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت واکسن در اصفهان برای دو هفته دیگر نیز وجود دارد و محموله‌های بعدی نیز در راه است، بنابراین مشکل کمبود واکسن نداریم و همراهی مردم می‌تواند به سرعت بخشیدن روند واکسیناسیون کمک کند، افراد بدون پیامک برای تزریق واکسن مراجعه نکنند.


اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
تراژدی معیشت معلمان
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
ویژه استان ها
عده ای تمایل به واکسیناسیون ندارند/ارائه خدمات اجتماعی مشروط به ارائه کارت واکسن شود۲۵۷بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شدندبهره‌برداری از خیابان بهشت اصفهان تا پایان سالحدود یک چهارم جمعیت برای واکسن مراجعه نکرده‌اندآمارفوتی های کرونا درآذربایجان غربی همچنان دورقمی است/فوت۲۸ بیمار۳۹۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شدند / فوت ۲۷ نفرتزریق واکسن در حرم رضوی هر روز از ساعت ۹ تا ۲۴وضعیت کرونایی استان کرمان شکننده استآمار کرونا ایلام ۳ مهر؛ ۷ فوتی و ۱۱۱ ابتلای جدیدبستری ۴۸۰ بیمار کرونایی در استان قزوینبرای اجاره خانه در منطقه آذری تهران چقدر هزینه کنیم؟۶۴ درصد افراد بالای ۱۸ سال در بوشهر واکسن کرونا زده‌اندبلاتکلیفی و سرگردانی مسافران پروازهای عراق در مشهد/ نبود روادید بهانه شرکت الغرافیه برای لغو پروازهابیش از یک میلیون دز واکسن کرونا در همدان تزریق شدفوت ۵ بیمار کرونایی در اردبیل/ ۳۴ بیمار جدید بستری شدندمرگ ۱۱ کرمانشاهی بر اثر ابتلا به کرونامرز شلمچه باز شد/ تردد با گذرنامه و کارت واکسیناسیونبازگشایی مراکز تفریحی و گردشگری ناژوان/ آکواریوم و تله سیژ همچنان تعطیل استکاهش مرگ و میر کرونایی/ ۶ نفر در البرز بر اثر کرونا جان باختندکانال متعفن فاضلاب، اَبَر مشکل اهالی محله «عباس‌آباد» شهر ریشناسایی ۴۱۴ ابتلای جدید به کرونا در لرستان/ ۷ نفر فوت شدکرونا ۸ خانواده کرمانی را داغ دار کرد/ سیر ابتلا نزولی شد۱۶۸۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان‌شرقی بستری هستند۱۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های سمنان بستری شدندپارادوکس دردناک تشنگان لب آب در چهارمحال و بختیاری / آیا عطش مردم "شهر کاج" برطرف می‌شود؟