تبلیغات
  • زمان انتشار: 1400/04/31 10:18
  • / کد خبر: 81231

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

سوش غالب کرونا در مازندران "دلتا" است

سوش غالب کرونا در مازندران "دلتا" است سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: سوش غالب در مازندران دلتا و هندی است و تقریبا می توان گفت ابتلای افراد در حال حاضر به همین سوش است.
 سیمین بابایی در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به اینکه تزریق واکسن کرونا در مازندران در چه مرحله‌ای قرار دارد، اظهار کرد: تزریق واکسن کرونا در مازندران برای سن‌های بالای ۶۰ سال در حال انجام است.
 وی در بیان اینکه آیا مشکل کمبود یا در دسترس نبودن واکسن مرتفع شده یا خیر، افزود: به محض اینکه واکسن به دست ما برسد تزریق انجام می‌شود و در حال حاضر تیم های متعددی در استان مستقر شدند تا تزریق واکسن را انجام دهند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه مازندران رتبه نخست تزریق واکسن در کشور را دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر دریافت واکسن در مازندران خوب است به طوری که در هفته چند دوز واکسن دریافت می شود.
بابایی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۱ هزار و ۱۱۰ دوز تزریق واکسن انجام شد که در این راستا مازندران رکورددار تزریق واکسن کشور است.
وی پاسخ به اینکه تزریق واکسن ها بر روی ویروس دلتا چقدر موثر خواهد بود نیز، گفت: در حال حاضر  واکسن های موجود بر تمام سوش های ویروس تاثیرگذار است و می تواند آنها را پوشش دهد.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: سوش غالب در مازندران دلتا و هندی است و تقریبا می توان گفت ابتلای افراد در حال حاضر به همین سوش است.
بابایی در پاسخ به اینکه چقدر این ویروس هندی بر روی کودکان و نونهالان تاثیرگذار خواهد بود نیز، گفت: ویژگی سوش جدید این است که بیشترین ابتلا برای کودکان و جوانان است و یکی از دلایل آن می تواند واکسینه شدن حداکثری افراد با سنین بالا و افراد مسن باشد.
وی در توصیه‌ای گفت: بهتر است کودکان را از خانه بیرون نبریم تا این پیک به سیر نزولی رسیده و به حالت عادی برگردد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تاکید کرد: البته این که گفته می شود واکسن بر همه سوش ها موثر است به این معنا نیست که فردی که واکسن زده دیگر مبتلا نمی شود بلکه یعنی در  افراد واکسینه شده میزان ابتلا و مرگ و میر کمتر است.
بابایی گفت: بنابراین تا زمانی که بیش از ۷۰ درصد جامعه واکسینه نشدند،  افرادی که واکسن زده اند همچنان باید پروتکل ها را به طور جدی رعایت کنند.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۲۵شهریور ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
کسب و کار ارزش آفرین راه چاره ی اقتصاد امروز
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
مادری در زیر باران فریاد می‌زند
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
جاودانه‌های مولانا و سند ۲۵ ساله
ویژه استان ها
۲۵۰۰ اصفهانی به کربلا می‌روند/ آغاز اعزام از ۲۸ شهریوربرطرف کردن معضل فاقدین شناسنامه در اولویت استاندار جدید باشد۲۵ درصد جمعیت هدف خوزستان علیه کرونا واکسینه شدندنقدعلی: مشکل اصلی اصفهان، اختلافات با چهارمحال‌وبختیاری در مورد زاینده‌رود استزنجان ظرفیت لازم برای تزریق ۴۰ هزار دُز واکسن را داردزائران اربعینی، چگونه واکسیناسیون خود را ثبت کنند؟۸ بیمار کرونایی در لرستان جان باختندمحدودیت تردد شبانه در کاشان از امشب لغو می‌شودشناسایی ۱۲ بیمار مبتلا به قارچ سیاه در استان کردستان/ یکی از بیماران بدحال به تهران اعزام شدتزریق واکسن کرونا در البرز رکورد زدقیمت تخم مرغ در ثبات/ گوشت گوساله در بازار کیلویی ۱۲۵ هزار تومان است۲۵ درصد جمعیت هدف خوزستان دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند«مهدی خلیلی» شهردار انزلی شدهر ماموریت اورژانس بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان هزینه داردزائران اربعین از مراجعه به مرز مهران خودداری کنند۴۰ درصد از مردم قم واکسن کرونا را دریافت کرده اندترافیک جاده‌های استان مازندران مقطعی استجان باختن ۷ بیمار کرونایی در اردبیل/ تزریق بیش از ۶۲۹ هزار دز واکسن کرونابرنامه قطعی برق زنجان شنبه 27 شهریور 1400برنامه قطعی برق هرمزگان شنبه 27 شهریور 1400برنامه قطعی برق گلستان شنبه 27 شهریور 1400برنامه قطعی برق شیراز شنبه 27 شهریور 1400برنامه قطعی برق خراسان شمالی شنبه 27 شهریور 1400برنامه قطعی برق بوشهر شنبه 27 شهریور 1400آخرین وضعیت شیوع کرونا در مازندران