تبلیغات
  • زمان انتشار: 29 دی 1399, 09:01
  • / کد خبر: 59939

قیمت آپارتمان‌های متراژ بالا در شمال و غرب تهران

قیمت آپارتمان‌های متراژ بالا در شمال و غرب تهران شواهد نشان می‌دهد متقاضیان خرید مسکن به دلیل جهش قیمت‌ها در چند سال اخیر به دنبال آپارتمان‌هایی با متراژ پایین‌تر و در مناطقی غیر از شمال و غرب تهران هستند.
 روزنامه دنیای‌اقتصاد نوشت: بازار املاک بزرگ‌متراژ در بازار خرید و فروش ملک پایتخت همیشه مشتریان خاص خود را داشته است. بازاری که حتی جانمایی آن هم متفاوت از ساخت آپارتمان‌های با مساحت متعارف است.   
 
نتیجه تحقیقات میدانی از وضعیت بازار املاک بزرگ متراژ بالای ۱۵۰ مترمربع نشان می‌دهد رفتار خریداران و متقاضیان خاص این واحد‌ها هم تغییر کرده؛ آن طور که برخی واسطه‌های ملکی در برخی مناطق دارای این واحد‌ها می‌گویند، در دورانی که بازار مسکن دوران جهشی را طی کرد، جنس تقاضای همیشگی برای این واحد‌ها تغییر کرد به این ترتیب که برخی متقاضیان برای واحد‌های بزرگ، عمدتا دو راهکار جایگزین را انتخاب کردند، نخست اینکه مساحت مورد انتظار برای جست‌وجوی ملک مد نظر خود را کاهش می‌دهند و دومین راهکار جایگزین اینکه منطقه مدنظر را تغییر می‌دهند.
 
در حال حاضر نتیجه بررسی برخی از فایل‌های خرید و فروش ملک در برخی بنگاه‌های معاملات ملکی نشان می‌دهد واحد‌های مسکونی با مساحت بیش از ۱۵۰ مترمربع غالبا در مناطق شمالی و مناطق غربی شهر تهران وجود دارد.   
 
در این بین فراوانی این واحد‌ها در مناطق شمالی بیش از سایر نقاط پایتخت است. نکته قابل توجه اینکه، در مناطق شرقی نسبتا آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ کمتر از مناطق غربی و شمالی وجود دارد. در برخی مناطق واقع در مرز نیمه شمالی و جنوبی پایتخت نیز به واسطه بافت نسبتا قدیمی که دارند این واحد‌ها به‌عنوان فایل فروش پیشنهاد می‌شوند.
 
برخی واسطه‌های ملکی معتقدند، به دلیل جهش قیمتی مسکن از نیمه سال ۹۶ تقاضا از سوی برخی سازندگان هم برای ساخت این واحد‌ها «نسبتا» کمتر شده و در جهت ساخت ملک متناسب با بودجه خانوار متمایل شدند.
 
آنچه که نتیجه تحقیقات میدانی از بنگاه‌های معاملات ملکی نشان داد این است که واحد‌های مسکونی بزرگ‌متراژ در مناطق شمالی نیز بیشتر در مناطق یک، دو و سه و در مناطق غربی بیشتر در مناطق ۴ و ۵ از سوی مالکان این واحد‌ها برای فروش و عرضه در بازار پیشنهاد شده است.
 
قیمت آپارتمان‌های متراژ بالا در شمال و غرب تهران

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
دیوار کوتاه رسانه
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
ویژه استان ها
قم| آماده سازی پیش تولید فیلم سینمایی مروارید عشقخودکُشی پس از همسایه کُشی/ شلیک به مرد ۵۹ ساله با اسلحه شکاریمرگ‌ومیرهای کرونایی در قم دو رقمی شد / ایجاد تخت‌های موقت در پنج بیمارستانویروس کرونا در استان خراسان جنوبی وارد مرحله چرخه ابتلای فامیلی شده استآمار کرونا استان مرکزی یکم اردیبهشت؛ ۱۱ فوتی و ۶۴۶ ابتلای جدیدسوء‌استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان این بار در اردکان یزد / تزریق واکسن به دو کارمند شهرداریمرکز نوآوری محتوای دیجیتال نیتک، ظرفیتی ارزشمند برای اکوسیستم استارتاپی خراسان۲۲۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ ۴۰ نفرافشاگری علت صف‌های طولانی مرغ در خوزستان /‌ باز هم ردپای دولت در میان استمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان برکنار شد/‌سلیمانی‌دشتکی فاتح تقابل استانداری و آبفاچالش های پیش روی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های نیشابور، فیروزه، زبرخان بررسی شدصید علت مرگ گربه ماهیان است/افزایش رسوبات نفتی درخلیج فارسفوت ۱۱ بیمار کرونایی در اردبیل/ بستری ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیلابتلای ۱۰۴۳ مورد جدید به کرونا ویروس و ۱۶ فوتی در لرستانماه رمضان فرصتی برای زنده نگهداشتن یاد 1318 شهید رمضان استکرونا در البرز هر ساعت یک قربانی می‌گیرداصناف دیگر توان جریمه دادن بابت کرونا را ندارندپاسخ شهردار مشهد به گلایه‌ها از تأخیر در اجرای پروژه‌های شهریمحور غرب استان اصفهان در انتظار عملیاتی‌شدن زیرساخت‌های ابتدایی استقیمت آپارتمان در تهران؛ یکم اردیبهشت ۱۴۰۰مرز مهران ۲ هفته دیگر تعطیل شدتعداد مرگ‌های کرونایی قشم به ۱۱۱ نفر رسید/نیاز به دستگاه اکسیژن ساز با ۳ برابر شدن بستری‌هاجوجه‌ریزی در فروردین‌ماه کاهش نیافته استتصادف تریلی و اتوبوس تهران- اصفهان در شاهین شهر/۷ نفر مصدوم شدندچرا میوه‌های دولتی روی دست ستاد تنظیم اصفهان بازار ماند؟