تبلیغات
  • زمان انتشار: 27 دی 1399, 09:01
  • / کد خبر: 59806

مظنه آپارتمان در مناطق مختلف تهران

مظنه آپارتمان در مناطق مختلف تهران بررسی‌ها نشان می‌دهد در دو ماه اخیر نسبت عرضه مسکن به تقاضا به علت ثابت بودن نرخ تورم رو به افزایش بوده است. کارشناسان معتقدند خریدارن به امید کاهش قیمت تمایلی به خرید مسکن ندارند.
روزنامه دنیای‌اقتصاد نوشت: نتیجه بررسی میدانی از برخی واسطه‌های ملکی نشان می‌دهد تعداد زیادی از خریداران و فروشندگان تصمیم خود را تغییر دادند و این تغییر رفتار طی دو ماه گذشته رخ داده است.
 
به گفته بسیاری از واسطه‌های ملکی در مناطق مختلف پایتخت، تا بیش از دو ماه گذشته بسیاری از فروشندگان عجله زیادی برای فروش ملک خود نداشتند و در مقابل بسیاری از خریداران به‌دلیل افزایش انتظارات تورمی و رشد ادامه‌دار قیمت مسکن تلاش می‌کردند تا ملکی متناسب با بودجه خود خریداری کنند.
 
برخی واسطه‌های ملکی در مناطق پرمعامله شهر تهران معتقدند طی دو ماه گذشته این معادله تغییر کرده است. بنا به اظهارات آنها، درحال‌حاضر به‌واسطه کاهش انتظارات تورمی و توقف روند صعودی قیمت مسکن بسیاری از فروشندگان فروشنده‌تر شدند و در مقابل بسیاری از خریدارانی که تا دو ماه گذشته برای خرید ملک تعجیل می‌کردند، به امید تداوم کاهش قیمت مسکن همچنان تمایل زیادی برای خرید ندارند.
 
کاهش انتظارات تورمی به واسطه تثبیت قیمت در بازار‌های موازی از جمله طلا در کنار تحولات سیاسی بین‌المللی یا به عبارتی کاهش ریسک‌های غیراقتصادی، بازار مسکن را تحت تاثیر قرار داده تا به استناد آمار‌های رسمی حتی در ماه گذشته تورم منفی را تجربه کند.
 
همین موضوع باعث شده تا بسیاری از خریداران همچنان برای خرید دست نگه دارند و در مقابل بسیاری از فروشندگان به‌ویژه فروشندگانی که نیاز به نقدینگی دارند، برای فروش ملک خود تخفیف بیشتری قائل شوند. البته این موضوع برای تمام خریداران و فروشندگان صادق نیست، بلکه نتیجه بررسی‌های میدانی از وضعیت کلی بازار در برخی مناطق تهران برگرفته از اظهارات برخی واسطه‌های ملکی است.
 
مظنه آپارتمان در مناطق مختلف تهران

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
سکان مس را به «مس‌شناسان» بسپارید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
ویژه استان ها
تاکید معاون اول رئیس جمهور بر تامین امنیت آب انتقالی به یزد؛ هیچ کسی و به هیچ دلیلی حق قطع آب مردم را نداردچرا پارکینگ آزادی گران ساخته شد؟نمایشگاه بین‌المللی مشهد حلقه اتصال صنعت نمایشگاهی ایران به مجلس شورای اسلامیآغاز جذب تیمهای استارتاپی در بزرگترین مدیا پارک ایرانسامانه بارشی از ظهر یکشنبه وارد اصفهان می‌شود / کاهش یک تا ۲ درجه دما طی ۲۴ ساعت آیندهنخستین نشست تخصصصی فراکسیون زیر ساخت های فرهنگی سیاحتی گردشگری ونمایشگاهی برگزار شدقرارداد اجرایی تفاهم نامه وزارت ارشاد و آستان قدس رضوی به امضا رسیدبازدید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی از فیلم بدون قرار قبلیافزایش ابتلای کادر درمانی خوزستان به کرونا / خروج تدریجی پرسنل از سیستمزندگی سخت کارتن‌خواب‌ها در سرمای استخوان‌سوز مشهدثبت اولین زایش های قوچ و میش در منطقه «کوه هوا» شهرستان لامرداسکله‌های مسافری به مقصد جزیره هنگام و لارک تعطیل شدفوت ۲ بیمار کرونایی در اردبیل/ بستری ۲۱ بیمار جدید کرونایی در اردبیلابتلای ۱۴ نفر به کرونای انگلیسی در مشهد/ لزوم رعایت دستورالعمل هااتوبوس های بین شهری خوزستان در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی متوقف می‌شوندخوزستانی‌ها بدون تست کرونا نمی‌توانند از استان خارج شوندتعداد مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲۷۹۰۷ نفر رسیدزنجان با مشکل تأمین "تخم‌مرغ" روبه‌رو استکاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان گلستان/ روزهای سختی در پیش استخزان گونه سبز جنگل های هیرکانی/شمشاد خزری خشک شداعمال محدودیت‌های کرونایی در محور‌های خوزستانبیمارستان‌های اصفهان آماده افزایش ظرفیت بیماران کرونایی باشندسبد خریدهای نوروزی کوچک‌تر شد/ افزایش دو برابری قیمت آجیلتحمیل میلیاردها تومان "تن‌ماهی" و "رب‌گوجه" به مردم در ازای خرید روغنمردم یزد مراقب افزایش آمار مبتلایان کرونای انگلیسی باشند