تبلیغات
  • زمان انتشار: 23 دی 1399, 14:13
  • / کد خبر: 59512

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق مشهد پاسخ داد

علت خاموشی‌های اخیر مشهد چیست؟

علت خاموشی‌های اخیر مشهد چیست؟ مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق مشهد گفت: بنا بر اعلام مرکز کنترل برق کل کشور، تمام شرکت‌های توزیع برق باید مدیریت بار داشته باشند. در طرح مدیریت مصرف بار، مناطق مشهد را به گونه‌ای تقسیم بندی کرده‌ایم که به تناوب 45 تا 60 دقیقه تمام مناطق مشهد مدیریت بار شود.
علیرضا کاشی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص علت خاموشی‌های اخیر شهر مشهد اظهار کرد: در شهر مشهد بیش از یک میلیون و 600 هزار مشترک داریم. بیش از 90 درصد نیروگاه‌های تولید برق کشور با سوخت گاز کار می‌کنند. در پی برودت هوا در کل کشور مصرف گاز شهروندان افزایش یافته است که برای جلوگیری از قطع گاز مردم سوخت نیروگاه‌های برق با کمبود مواجه شده است.
وی افزود: در روز جاری بنا بر اعلام مرکز کنترل برق کل کشور، تمام شرکت‌های توزیع برق باید مدیریت بار داشته باشند. در حال حاضر در سطح کشور 40 شرکت توزیع برق داریم که تمامی شرکت توزیع‌های کل کشور از جمله مشهد باید مدیریت بار داشته باشند.
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق مشهد خاطرنشان کرد: در نخستین اقدام روشنایی‌های معابر سطح شهر را به صورت یک خط در میان خاموش کردیم تا مشکلی برای تامین برق شهروندان مشهدی به وجود نیاید. البته در شهر مشهد هیچ مشکلی برای تامین برق وجود ندارد اما از آن جا که این یک مشکل کشوری است، از مرکز کنترل برق کل کشور از ما خواسته‌اند تا مدیریت بار داشته باشیم. همچنین خاموشی‌های مشهد از شب گذشته تا امروز ارتباطی به زلزله مشهد نداشته است.
کاشی ادامه داد: در طرح مدیریت مصرف بار، مناطق مشهد را به گونه‌ای تقسیم بندی کرده‌ایم که به تناوب 45 تا 60 دقیقه تمام مناطق مشهد مدیریت بار شود. اینگونه نیست که کل شهر مشهد را یک جا خاموش کنیم. مدیریت بار منطقه به منطقه در سطح شهر انجام می‌شود. سعی داریم زحمتی برای مردم به وجود نیاید اما اگر مدیریت بار رخ ندهد خاموشی‌های بیشتری خواهیم داشت.
وی در خصوص زمان اتمام مدیریت مصرف بار برق مشهد تصریح کرد: طرح مدیریت بار از امروز به ما اعلام شده و زمان پایان آن مشخص نیست. از مردم تقاضا داریم در خانه لباس گرم بپوشند، درجه گاز و بخاری را حتی‌الامکان کاهش دهند و یک لامپ اضافه‌تر را خاموش کنند تا کمک بزرگی برای تامین برق مردم کشور باشد.

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
ادامه خیابان فرزانگان و پل آفتاب بهره برداری رسمی می شودشکایت « جمهور» در قم به روایت تصویر«شکایت جمهور» در قموضعیت جزیره هرمز و قشم به لحاظ کرونا بسیار نگران کننده استبقایای جسد کشف شده در جنگل کردکوی به پزشکی قانونی منتقل شدهوای استان اصفهان تا روز چهارشنبه پایدار استاجرای حرکات نمایشی بر روی آثار تاریخی + فیلمآمار کرونا اصفهان ۲۹ دی؛ ۴ فوتی و ۸۷ ابتلای جدیدبررسی روند مطالعات برنامه جامع "ارتقاء فرهنگ ترافیک" شهر جدید گلبهارقیمت مسکن در مشهد فرو ریختنگرانی مسئولان از اوج‌گیری کرونا در اردبیل؛ وقتی تغییر رنگ‌ها با سهل‌انگاری‌ها بی‌معنی می‌شودتبدیل خانه‌های تاریخی کاشان به مراکز فساد گردشگران؛ شایعه یا واقعیت؟افزایش ۱۵ درصدی ورود مسافران به استان گیلان در شرایط شکننده فعلی نگران کننده استاختلاط آب شرب و فاضلاب در اهواز کذب است / از صحبت‌های مدیرکل محیط زیست ‌اشتباه برداشت شد‌نرخ جدید کمیسیون بنگاه‌های املاک در لرستان اعلام شدچه اقدامی می توان برای احیای تالاب گاوخونی انجام داد؟قیمت گوشت و مرغ در بازار امروز ۲۹ دی‌ + جدولقیمت آپارتمان‌های متراژ بالا در شمال و غرب تهران۱۰ شهرستان مازندران در وضعیت قرمز کرونا / سفر به مازندران مساوی بازی با مرگفرماندار اردستان: پرونده کارخانه تعطیل‌شده فرش به دیوان عدالت اداری رسیدبازداشت زنان آوازخوان یک کلیپ در کرمانشاهکاهش ورود پرندگان مهاجر به کرمانشاه/ ۸۰ گونه از پرندگان مهاجر در کرمانشاه وجود داردصف نان و داستان تلخ بی‌کفایتی مسئولان در شرق کشور / صف‌های طولانی نان در سیستان و بلوچستان از کجا آب می‌خورد؟کودک آزاری پسربچه خرمشهری را راهی بیمارستان کرد/ پدر او دستگیر شدقم| همایش سربازان حاج قاسم به روایت تصویر