تبلیغات
  • زمان انتشار: 27 آبان 1399, 07:18
  • / کد خبر: 53943

تالارهای دزفول تعطیل شدند/ باغ ویلاها میزبان عروسی کرونایی

تالارهای دزفول تعطیل شدند/ باغ ویلاها میزبان عروسی کرونایی با وجود اینکه تالارهای پذیرایی دزفول تعطیل اعلام شده اما این تعطیلی نتوانست تاثیر چندانی برکاهش برگزاری این مراسم‌ها در این شهرستان داشته باشد چرا که صاحبان باغ ویلاهای این شهرستان جان مردم را بازیچه تجارت خود کرده اند.
آمار مبتلایان به کرونا همچنان در شهرستان دزفول به طور صعودی در حال افزایش و این شهرستان در وضعیت «پرخطر» است و این شرایط بحرانی موجی از نگرانی در بین مردم ایجاده کرده است. از زمان شیوع ویروس کرونا در شهرستان دزفول تجمعات و برگزاری از جمله مراسم عروسی، عزا، همایش و..  ممنوع اعلام شد و در این باره  یکی از مکان‌هایی که تصمیم بر تعطیلی آن گرفته شد تالارهای پذیرایی بود.
با و جود اینکه تمامی تالارهای پذیرایی دزفول تعطیل اعلام شده اما این تعطیلی نتوانست تاثیر چندانی بر کاهش برگزاری این مراسم‌ها در این شهرستان داشته باشد چرا که صاحبان باغ ویلاهای این شهرستان جان مردم را بازیچه تجارت خود کرده اند؛ معضلی که در این شرایط بحرانی، مشکلی دو چندان برای مردم دزفول ایجاد کرده است و همین امر در نهایت تاثیر را در افزایش شیوع بیماری کرونا نیز داشته و دزفول را در  شهرهای قرمز«پرخطر» استان خوزستان قرار داده است.
با وجود آنکه مسئولان بارها تاکید کرده‌اند که مراسم عروسی و عزا باید تعطیل شود اما برخی بی‌تفاوت به وضعیت قرمز کرونا در دزفول، نادیده گرفتن تلاش خالصانه کادر درمان  همچنان مراسم‌های خود را مانند قبل این بار در باغ ویلاها برگزار می‌کنند.
این در حالی است که کرونا این روزها همچنان در شهرستان دزفول جولان می‌دهد و وضعیت این شهرستان (قرمز پرخطر) گفته شده اما مردم بی‌تفاوت نسبت به شیوع دوباره این ویروس به زندگی عادی خود می پردازند.
اما آن سوی دیگر بزم کرونا در روستاهای دزفول است
این روزها که وضعیت کرونا در شهرستان دزفول  قرمز پرخطر است و کرونا در حال تاخت و تاز است اما مراسمات عروسی آن هم با جعیت زیاد و به شکل سنتی  در روستاها و توابع این شهرستان در حال برگزاری است. خانواده‌هایی که  تمام فکر و ذهن‌شان تنها برگزاری مراسم عروسی‌شان است و به این نکته توجه نمی‌کنند که ویروس کرونا جهشی بوده و در یک مراسم چندین نفر را مبتلا می‌کند و نیز کشنده است.
اما نکته تاسف‌بار ماجرا این است علاوه بر معضل این روزهای دزفول "باغ ویلاهای دزفول "؛ اوج برگزاری چنین مراسم‌هایی در روستاهای این شهرستان برگزار می‌شود و گویا روال زندگی عادی در جریان است و یا  شاید هم تصور بر این است که در روستاها خبری از کرونا نیست.
بیش از 15هزار باغ‌‌ویلا در شهرستان دزفول وجود دارد. هر روز به دلیل نبود نظارت کافی شاهد رشد قارچ‌گونه باغ ویلاها و قطعه‌بندی زمین‌های کشاورزی شهرستان هستیم. زمین‌های که پس از قطعه‌بندی به باغچه‌های کوچک‌تر تبدیل و در آن سازه و استخر ساخته می‌شود. متراژ برخی از این باغ ویلاها به زیر400 مترمربع هم رسیده و با قیمت‌های نجومی به فروش و یا کرایه داده می‌شوند.
به گزارش تسنیم: تاکنون حدود سه هزار و 700 فرد مبتلا به کرونا در شهرستان دزفول بستری شده و متاسفانه 460 نفر از بیماران بستری حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول فوت کردند.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
وعده‌های پوچ دولت و بازار بی‌رونق پوشاک/ درب کارگاه‌ها تخته شد۳۵هزار تن گوجه‌فرنگی مزارع استان بوشهر وارد بازار شدساخت پردیس سینمایی شمال‌ غرب کشور در ارومیه در انتظار تخصیص بودجه استکاهش ۲۰ درصدی بستری‌های کرونا در اصفهان۷۰ درصد بستری‌ها در اردبیل مربوط به زنان خانه‌دار و بازنشسته استتهران| ضارب سرپرست آموزش و پرورش قرچک دستگیر شدچگونگی پاک کردن جریمه تردد در ساعات ممنوعه کروناییروند کاهشی بستری‌های مشکوک به کرونا در یزد/آمار به۷۹۲ نفر رسیدخط قرمز شمال برای مسافران/ برگشت ۶ هزار خودرو از مازندرانگونه در معرض انقراض «کرکس سیاه» در استان گیلان رهاسازی شدواکنش سخنگوی شورای شهر به افزایش قیمت بلیت متروگل‌فروشان برای حفظ آبرو مجبور به فروش اموال‎شان شده‌اندچرا ساعات فعالیت حمل و نقل عمومی مشهد تغییر نکرد؟ارسال پیامک هزینه پارک حاشیه‌ای برای صاحبان خودرو در قممرغداران قمی تمایلی به جوجه‌ریزی ندارندتدوام محدودیت های کرونایی در چابهار/ مراکز تجاری تعطیل شدتعطیلی اسکله‌های مسافری بندرعباس و قشمتعداد بستری‌های کرونا در آذربایجان‌شرقی ۱۰ درصد کاهش یافته استشمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۲۹۶ ‌نفر رسیدکاهش ۷۰ درصدی مسافران اتوبوس در اصفهانمحدودیت‌های کرونایی تردد در جاده‌های کرمانشاه را ۴۴ درصد کاهش دادسودجویی دلالان و کرونا نفس نرگس کاران خراسان جنوبی را تنگ کرده استجمع‌آوری ۴۵ لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از تالاب میقانماجرای مرگ دختر بچه ۸ ساله بندرعباسی چیست؟فعالیت شیرینی فروشی‌ها ممنوع است/ تکذیب اخبار منتشر شده در فضای مجازی