تبلیغات
  • زمان انتشار: 8 آبان 1399, 09:53
  • / کد خبر: 52014

تهران| رکوردزنی ۹ باره کرونا در مهرماه/ بستری بیش از ۶۰۰۰ مبتلا در بیمارستان‌‌های استان

تهران| رکوردزنی ۹ باره کرونا در مهرماه/ بستری بیش از ۶۰۰۰ مبتلا در بیمارستان‌‌های استان فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در تهران با بیان این‌‌که از ابتدای مهرماه ۹ بار رکورد مرگ و میر و رکورد موارد جدید ابتلا به کرونا در تهران شکسته شد، گفت: تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌‌های تابعه استان بالغ بر ۶۱۲۵ بیمار گزارش شده است.
دکتر علیرضا زالی ضمن تشریح وضعیت تهران به لحاظ شیوع کرونا اظهار کرد: امروز بالغ بر 10 هزار و 700 بیمار به صورت سرپایی با تشخیص کرونا یا شبه کرونا به بخش‌‌های بهداشتی و درمانی مراجعه کرده‌‌اند.
وی افزود: مجموعا تعداد افرادی که در بیمارستان‌‌های استان تهران در طول 24 ساعتی که گذشت بستری شدند به بیش از 890 نفر رسید.
فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران از بستری شدن 188 بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌‌های ویژه تهران طی روزی که گذشت خبر داد و گفت: در زمان حاضر تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌‌های تابعه استان بالغ بر 6125 بیمار گزارش شده است.
زالی اظهار داشت: متاسفانه برای پنجمین روز متوالی، عدد بستری شدگان کرونایی از 6000 نفر پایین‌‌تر نیامده است؛ همچنین از بین بیماران کرونایی بستری، حدود 700 نفر با حال عمومی وخیم در بخش‌‌های مراقبت‌‌های ویژه بستری هستند.
وی ضمن اظهار تاسف از شیوع گسترده کرونا در تهران تاکید کرد: از ابتدای مهرماه تا به امروز برای 9 بار رکورد مرگ و میر و رکورد موارد جدید ابتلا به کرونا در تهران شکسته شد.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا ادامه داد: آخرین وضعیت منحنی ابتلا و بستری موارد جدید و بستری گواه این موضوع است که در پیک سوم کرونا متاسفانه هیچ کاهشی را نداشته و وضعیت آمار سیرفزاینده را می‌‌پیماید.
وی با اشاره به فعالیت بیمارستانهای تهران به عنوان مهمترین مراکز ارجاعی کشور گفت: بالغ بر 40 درصد بیماران بدحال کرونایی کشور در بخش های مراقبت‌‌های ویژه بیمارستانهای تهران بستری هستند و کماکان بالاترین سهم بیماران با حال عمومی وخیم و نیازمند مراقبت ویژه مربوط به بیمارستانهای تهران است.
زالی با تاکید بر این که کادر درمان حداکثر تلاش خود را برای ارائه خدمات باکیفیت به بیماران مبتلا به کرونا بکار بسته اند یادآور شد: 108 بیمارستان تهران خدمات درمان و پذیرش مبتلایان به کووید 19 را انجام می‌‌دهند و این درحالی است که در آینده احتمال اضافه شدن تخت‌‌های جدید بیمارستانی وجود دارد.
وی ایجاد خستگی و فرسودگی نیروی انسانی و کادر درمان و بهداشت را نگران کننده دانست و هشدار داد: اگر امواج جدید کرونا از ظرفیت‌‌های اشباعی بالاتر رود حتما این موضوع تبدیل به یک چالش جدی خواهد شد.
فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران درباره اعمال محدودیت‌‌ها با هدف قطع زنجیره بیماری کووید 19 نیز توضیح داد: استفاده ازظرفیت 50 درصدی کارکنان ادارت فقط می‌‌تواند بخشی از ترددها را کاهش دهد و لازم است محدودیت‌‌های بیشتری برای پیشگیری از شیوع گسترده‌‌تر ویروس اعمال شود ضمن این که نتیجه مداخلات روزهای گذشته در هفته‌‌های پیش رو مشخص خواهد شد.
زالی گفت: در ساعات پیک شلوغی آمارهای میدانی خبر از کاهش 10 تا 13 درصدی ترافیک و تردد، پس از اعمال محدودیت ها در سطح شهر دارد.
وی ضروت اعمال استفاده از پتانسیل دورکاری و شیفت بندی(50 درصدی) کارکنان بخش‌‌های دولتی و خصوصی را از سوی مسئولان بخش‌‌های اجرایی و استانی را مورد تاکید قرار داد و ادامه داد: بندهای ابلاغی این بخش نامه باید بی کم و کاست اجرا شود.
زالی با اشاره به این که شماره 89511 به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات مربوط به کروناست ادامه داد: بالغ بر 1100 شکایات از دیروز تا امروز توسط کارکنان بخش‌‌های مختلف مبنی بر بی توجهی برخی دستگاه‌‌ها به بخش نامه های ابلاغی اعمال محدودیت‌‌های کاری کارمندان در این سامانه به ثبت رسیده که باید مراتب از طریق ستاد مقابله با کرونا به استانداری و بازرسی کل کشور برای بررسی اعلام شود.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
شناسایی ۴۲ بیمار جدید کرونایی در همدان/ فوت ۹ نفر دیگرخانه «منصوری» ملایر نیازمند مرمت اضطراری استوضعیت یزد از نظر شیوع کرونا هنوز عادی نشده/ مردم در خانه بمانندخودکشی دختر ۸ ساله در بندرعباسقبل و بعد از اهدای پلاسما چه کنیم؟آمار کرونای اصفهان ۱۰ آذر؛ ۲۳ فوتی و ۶۷۵ ابتلای جدید۱۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل جان باختنددختر 17 ساله سلماسی خود را حلق آویز کرد / "روژین" شناسنامه نداشتجمع آوری لاشه ۴۰۱ قطعه پرنده از تالاب میقان اراکقیمت میوه و تره‌بار در بازارهای کوثر امروز ۱۰ آذرماه + جدولجان باختن ۶بیمار کرونایی در استان سمنان/ کرونا یکه‌تازی می‌کندفروچاله ها اصفهان را تهدید می کنددور زدن محدودیت‌های کرونایی به بهای جان مردم/روند ابتلا به کرونا در گلستان افزایشی استکاهش۳۰ درصدی موارد بستری در مراکز درمانی سیستان وبلوچستانتوقف قطار مسکن در ایستگاه آرامش/قیمت زمین و ملک در بیرجند ۱۰ درصد کاهش یافتآمار بیماران کرونایی در همدان کاهشی شد/ مردم رعایت نکنند موج دیگر از راه می‌رسدساخت هتل چهارباغ اصفهان به کجا رسید؟ / از دغدغه‌های فعالان فرهنگی تا مجوز‌های صادر شده میراث!زمان حرکت وسایل حمل و نقل عمومی در کرج تغییر کرددلیل صدای مهیب و مشاهده نور در آسمان سنندجاصفهان پیشرو در امر معنوی فرزندخواندگیبا راه اندازی واحد مشاوره، چاپ و نشر خود را بیش از گذشته هدفمند کرده ایمآسیب صدای هیلتی‌های سنگ فرش آمادگاه به گنبد مدرسه چهارباغروند شیوع کرونا نزولی نشده/ منحنی رشد صعودی مبتلایان ثابت شده استقیمت واقعی بلیط مترو ۱۵ هزار تومان است!‌افزایش ۵۰ تا ۷۵ درصدی قیمت لاستیک در بازار