تبلیغات
  • زمان انتشار: 6 آبان 1399, 10:11
  • / کد خبر: 51738

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی

امروز توسعه موقوفات به عنوان یک جریان اصلی در نظام مدیریتی موقوفات مطرح است

امروز توسعه موقوفات به عنوان یک جریان اصلی در نظام مدیریتی موقوفات مطرح است نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: امروز توسعه موقوفات به عنوان یک جریان اصلی در نظام مدیریتی موقوفات مطرح است.
مشهد رویداد ایران-آیت ا... علم الهدی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی امروز در دیدار با مدیرکل، اعضای شورای معاونین و روسای ادارات اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه امروز توسعه موقوفات به عنوان یک جریان اصلی در نظام مدیریتی موقوفات مطرح است، گفت: توسعه و تحولی که در موقوفه گوهرشاد صورت گرفته ارزشمند است؛ اگر نبود این توسعه ها، هزینه های موقوف علیهم قابل تامین نبود. 
آیت ا... علم الهدی با اشاره به اینکه ما امروز خوشبختانه در موقوفات گوهر شاد شاهد پیشرفت هستیم هم در موقوف علیهم و هم در موقوفه، تصریح کرد: پیشرفت در موقوف علیهم سبب افزایش هزینه ها چه دربخش جاری و چه هزینه های تعمیرات و توسعه مسجد و بهره مندی بیشتر موقوف علیهم شده است و پیشرفت در موقوفه باعث رشد عوائد موقوفه گشته است. 
وی افزود: اگر توسعه این موقوفه نبود در حال حاضر امکان اجرای کامل نیات واقفه وجود نداشت و این توسعه قابل تقدیر است.
امام جمعه مشهد اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی کشور باید برای توسعه موقوفات و رشد درآمد آن برنامه ریزی کرد تا میزان اجرای نیت واقفین کاهش پیدا نکند.
وی با بیان اینکه واقف موقوفه گوهرشاد هزینه مدیریت آن را در وقف نامه در نظر گرفته، گفت: آنچه امروز برای مدیریت این موقوفه هزینه می شود بسیار کمتر از چیزی است که واقف در نظر گرفته و این باعث افزایش سهم اجرای نیت شده است. 
آیت ا... علم الهدی با اشاره به اینکه در موقوفه گوهرشاد عملاً چیزی تحت عنوان حق التولیه پرداخت نمی گردد. تصریح کرد: حق التولیه تعیین شده در فعالیت های فرهنگی اجتماعی هم راستا با نیات واقفه هزینه می شود. 
نماینده ولی فقیه در استان گفت: لازم است همایشی برای متولیان موقوفات برنامه ریزی شود و فعالیت های صورت گرفته در احیا موقوفات جهت الگو گیری به متولیان نیز معرفی گردد.
آیت ا... علم الهدی با اشاره به اینکه واقف با وقف خود صدقه جاریه ای را ایجاد کرده و ما امروز باید به کمک این صدقه جاریه بیاییم، گفت: تلاش هایی که در توسعه موقوفات صورت گرفته عبادت است و خداوند پاداشی را که به واقف داده به کسانی که سعی در زنده نگه داشتن موقوفات دارند، نیز می دهد.

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
اصفهان پیشرو در امر معنوی فرزندخواندگیبا راه اندازی واحد مشاوره، چاپ و نشر خود را بیش از گذشته هدفمند کرده ایمآسیب صدای هیلتی‌های سنگ فرش آمادگاه به گنبد مدرسه چهارباغروند شیوع کرونا نزولی نشده/ منحنی رشد صعودی مبتلایان ثابت شده استقیمت واقعی بلیط مترو ۱۵ هزار تومان است!‌افزایش ۵۰ تا ۷۵ درصدی قیمت لاستیک در بازاراجرای عملیات آسفالت مکانیزه بلوار شهدای ارتش در مشکین دشتبازی با اسلحه حادثه آفرید/ مرگ کودک 10 ساله با شلیک اسلحه شکاریشناسایی بیماران کرونایی در اصفهان؛ به افراد مبتلا خدماتی ارائه نمی‌شودمحور ایلام ـ مهران تا اطلاع ثانوی مسدود شدتردد به ییلاقات یزد ممنوع است/لغو تعطیلی کارمندان متخلفآمار بستری‌های کرونایی در آذربایجان‌شرقی رو به کاهش استتردد بین‌شهری برای قزوینی‌ها ممنوع شدبرخوردهای ‌دوگانه با ‌"کوخ‌نشینان و آقازاده‌ها" /چرا ویلاهای لاکچری تخریب نمی‌شودتعطیلی متروی تبریز تا پایان هفتهادارات چهار شهرستان خوزستان تعطیل شدآخرین وضعیت نوسازی سینما ۲۹ بهمن تبریزمظنه آپارتمان در غربی‌ترین مناطق تهران چند؟با افزایش قیمت نهاده‌ها نباید انتظار ثبات قیمت لبنیات را داشتهیچ اداره ای به طور مطلق نباید تعطیل باشد/۱۲ اخطار کتبی و شفاهی به ادارات هرمزگانرشد قارچ‌گونه بنگاه‌های مشاور املاک در کرجشمار فوتی‌های ناشی از کرونا در چهارمحال و بختیاری به ۶۱۸ نفر رسیدقیمت گوشت مرغ در استان بوشهر به ۲۰هزار تومان کاهش می‌یابدراکبان مرگ، موتورسوارانی که قانون را جدی نمی‌گیرندسادات حسینی: ‌قطارها همچنان با نصف ظرفیت فعالیت می‌کنند