تبلیغات
  • زمان انتشار: 1 آبان 1399, 08:51
  • / کد خبر: 51245

استاندار ایلام:

تعداد بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از کرونا در ایلام زیاد شده است

تعداد بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از کرونا در ایلام زیاد شده است استاندار ایلام گفت: تعداد بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از کرونا در ایلام طی ماه گذشته زیاد شده است.
قاسم سلیمانی‌دشتکی عصر چهارشنبه در جریان بازدید از نقاهتگاه قلاویزان با عنوان این مطلب که حال ایلام در اثر کرونا خوب نیست، بیان کرد: تعداد مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها زیاد شده است.
وی با اشاره به این موضوع که بر طبق دستورالعمل وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی تمام بیمارستان‌های مهم استان بخش کرونا دارند، گفت: اگر چه مردم درخواست دارند که محل درمان بیماران کرونایی یک جای خاص باشد اما به خاطر تعداد بسیار زیاد بیماران این امر ممکن نیست.
وی افزود: همین روز چهارشنبه تعداد بستری‌ها به بیش از ۲۳۰ نفر رسید که یک رکورد خیلی بالایی است و بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر نیز در خانه‌ها قرنطینه هستند.
سلیمانی دشتکی با اعلام این خبر که تعداد فوتی‌های کرونایی استان از مرز ۳۰۰ نفر گذشته است، گفت: به همین تعداد هم به طور غیر مستقیم بر اثر کرونا فوت کرده‌اند و این عدد برای استانی با جمعیت کم ایلام بسیار بالا و خطرناک است.
وی افزود: برای ایجاد و توسعه زیرساخت‌های پیشگیری، مقابله و درمان بیماری امکانات خوبی به استان اختصاص داده شد و امکانات زیادی هم در راه است.
استاندار ایلام با عنوان این مطلب که بیمارستان‌های استان برای مقابله با کرونا تجهیز و جداسازی شده‌اند، گفت: با همکاری نهادهایی چون سپاه و ورزش و جوانان، شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی دو نقاهتگاه مجزا برای احتیاط و درصورت نیاز تجهیز و ایجاد شده است.
وی در ادامه بیان کرد: این نقاهتگاه برای افرادی هست که بهبودی نسبی پیدا کرده‌اند و در خانه امکان قرنطینه نیست تا باقی دوران نقاهت خود را در این مکان‌ها سپری خواهند کرد.
رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا گفت: کرونا با زندگی مردم عجین شده است و برای خلاص شدن از شر کرونا بایست هم مردم و هم مسئولان همکاری کاملی با هم داشته باشند.
استاندار ایلام ماسک زدن، فاصله گذاری اجتماعی و عدم شرکت در اجتماعات را در کنترل بیماری کرونا مهم و حائز اهمیت خواند و گفت: مطمئن هستم اگر مردم این ۳ دستورالعمل را رعایت کنند کرونا خیلی زودتر از آن چیزی که در ذهن‌ها است جمع می‌شود.

منبع: مهر
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
چگونگی کیفیت آب استان؛ آیا آب اصفهان برای نوشیدن مناسب است؟افزایش قیمت مرغ در اصفهان حباب است/ بازار مرغ به تعادل می رسدمظنه آپارتمان‌های میان سال در تهرانبستری ۸۲۰ بیمار کرونایی در مازندرانروایت از تشنگی اهالی شهر کاج ‌در کنار رودهای خروشان/گویا مسئولان همتی برای رفع این مشکل ندارندکاهش ۴۰ درصدی مسافران مترو اصفهانسرگردانی مردم شیراز در تهیه روغن خوراکی/ سازمان صمت فارس: منکر مشکل شهروندان در خرید روغن نمی‌شویمراه اندازی اولین کارگاه آسفالت امولسیون قیری آماده درآبفا گرمدرهحضور تدریجی اهداکنندگان خون تا پایان زمستان ضروری استماجرای چادرنشینی زن و مرد معتاد در جلوی بیمارستان ارومیه چه بود؟آمار کرونا کردستان ۳ آذر؛ ۵ فوتی و ۲۶۸ ابتلای جدیدسوء قصد به جان سرپرست آموزش و پرورش قرچک با اسلحه/ فراهانی زنده استتعداد جان‌باختگان کرونایی در گلستان دو رقمی شد/مردم محدودیت‌ها را رعایت کنندممنوعیت تردد خودروهای پلاک غیربومی در ساعات مجاز شایعه استآمار کرونای اصفهان ۳ آذر؛ ۳۶ فوتی و ۸۷۹ ابتلای جدیدفوت بیماران کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد به دلیل کمبود اکسیژن کذب استکمبود نان در ارومیه نداریم/مردم بیش از نیاز خود نان نخرندتعداد جانباختگان کرونا در البرز به ۲۱۸۳ نفر رسیدکرونا در یزد همچنان می‌تازد؛ چرا یزد از تعطیلی‌های دو هفته‌ای پیروی نکرد؟روش‌های مسدود کردن کارت بانکی مفقودی یا سرقت شدهرضایت به تعطیلی اصناف نداشتیمقیمت میوه و تره‌بار در بازارهای کوثر امروز ۳ آذرماه + جدولتعطیلی آموزشگاههای رانندگی استان اصفهان تا اطلاع بعدینرخ کرایه ترددهای دریایی در هرمزگان افزایش یافتافزایش شدید قیمت مرغ در بازار اصفهان؛ احتمال کاهش قیمت‌ها تا اوایل هفته آینده