تبلیغات
  • زمان انتشار: 28 مهر 1399, 10:21
  • / کد خبر: 50876

متخصص زنان و زایمان:

آسیب های جسمانی و روانی کووید ۱۹ بر سلامت زنان

آسیب های جسمانی و روانی کووید ۱۹ بر سلامت زنان یک متخصص زنان و زایمان، گفت: در مواجهه با پاندمی کرونا، بانوان وظایف سنگینی را بر عهده دارند که نباید از نقش پررنگ آنان در مهار این بیماری غافل شویم.

سودابه درویش، به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایران که امسال با در نظر گرفتن شرایط همه گیری کرونا ویروس با موضوع «سلامت زنان در دوره کرونا» برگزار می‌شود، تاکید کرد: پیشگیری‌ها و رعایت بهداشت فردی و جمعی از محیط خانواده شروع می‌شود، به همین علت، زنان نقش مهم و اثرگذاری در پیشگیری از انتقال بیماری کووید ۱۹ و مبتلا نشدن اعضای خانواده ایفا می‌کنند.

وی با اشاره به وظایف سنگین زنان در مواجهه با پاندمی اخیر کرونا ویروس، خاطرنشان کرد: مدیریت زنان در محیط خانه و خانواده، سهم و تأثیر آنان را در مهار این بحران بیشتر نمایان می‌کند زیرا در شرایط قرنطینه، تعطیلی مدارس و ماندن در خانه بار اصلی بر دوش آنها است.

به گفته درویش، مدیریت زنان در محیط خانه و خانواده؛ نقش و تأثیر آنان را در مهار بیماری کرونا بیشتر نمایان می‌کند. بانوان در مواجهه با پاندمی کرونا ویروس و در شرایط قرنطینه، تعطیلی مدارس و ماندن در خانه وظایف سنگینی برعهده دارند و بار اصلی کارها بر دوش آنها است.

این متخصص زنان و زایمان، خاطرنشان کرد: در این دوران موضوع دیگری که زنان را علاوه بر بیماری و مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ تهدید می‌کند، آسیب‌های جدی به سلامت جسمی، روانی و اجتماعی آنان است.

وی، افزایش وظایف و مسئولیت‌های زنان خانواده در اپیدمی کرونا، بار سنگین اقدامات پیشگیرانه و مراقبت از بیماران مبتلا در خانواده، نگرانی‌های مرتبط با سلامت مادر و نوزاد در دوره بارداری و پس از زایمان در این شرایط و مواردی از این قبیل را باعث بروز آسیب‌های جسمی و روحی در زنان برشمرد.

این متخصص زنان و زایمان تاکید کرد: زنان برای گذار از این دوره سخت زندگی؛ نیازمند آگاهی و حمایت همه جانبه در خانواده و جامعه هستند.

وی، رعایت خودمراقبتی، غربالگری گروه سنی، تغذیه سالم، فعالیت فیزیکی و کسب مهارت‌های زندگی را برای زنان الزامی دانست تا بتوانند سلامت خود را در این دوران و حتی در دوره پساکرونا تضمین کنند.

درویش، فعالیت‌های زنان کادر درمانی در شرایط کنونی را شواهدی دال بر همکاری مسئولانه و همدلانه زنان در شرایط سخت ذکر کرد و افزود: در این شرایط کارکنان بیمارستان از بهورز و مراقب و ماما و پرستار و نیروهای خدماتی گرفته تا کادر تخصصی بیمارستان نیز با مخاطرات جدی سلامت جسمی و روانی مواجه هستند اما همگی با نگاهی مسئولیت پذیر و روحیه‌ای سرشار از انگیزه پای کار ایستاده اند و با تمام توان خود برای حفظ جان و ارتقای سلامت بیماران تلاش می‌کنند.


منبع: مهر
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
جمع‌آوری ۴۵ لاشه پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از تالاب میقانماجرای مرگ دختر بچه ۸ ساله بندرعباسی چیست؟فعالیت شیرینی فروشی‌ها ممنوع است/ تکذیب اخبار منتشر شده در فضای مجازیافراد ساکن در یزد با پلاک غیربومی در شهر تردد نداشته باشنداعمال جریمه ۲۰۰ خودرو در شب نخست اجرای طرح ممنوعیت ترددتوقیف خودروها با پلاک مخدوش تا پایان محدودیت ها در کرمانشاهقربانیان کروناویروس در استان سمنان به 712 نفر رسیدند۱۸ کرونایی دیگر در یزد جان باختندضارب کوهنوردان در کوه کرکس نطنز دستگیر شد؛ لزوم برطرف کردن قانونی معضل کوهنوردانقیمت گوشت قرمز در بازار امروز ۴ آذرماه+ جدولچگونگی کیفیت آب استان؛ آیا آب اصفهان برای نوشیدن مناسب است؟افزایش قیمت مرغ در اصفهان حباب است/ بازار مرغ به تعادل می رسدمظنه آپارتمان‌های میان سال در تهرانبستری ۸۲۰ بیمار کرونایی در مازندرانروایت از تشنگی اهالی شهر کاج ‌در کنار رودهای خروشان/گویا مسئولان همتی برای رفع این مشکل ندارندکاهش ۴۰ درصدی مسافران مترو اصفهانسرگردانی مردم شیراز در تهیه روغن خوراکی/ سازمان صمت فارس: منکر مشکل شهروندان در خرید روغن نمی‌شویمراه اندازی اولین کارگاه آسفالت امولسیون قیری آماده درآبفا گرمدرهحضور تدریجی اهداکنندگان خون تا پایان زمستان ضروری استماجرای چادرنشینی زن و مرد معتاد در جلوی بیمارستان ارومیه چه بود؟آمار کرونا کردستان ۳ آذر؛ ۵ فوتی و ۲۶۸ ابتلای جدیدسوء قصد به جان سرپرست آموزش و پرورش قرچک با اسلحه/ فراهانی زنده استتعداد جان‌باختگان کرونایی در گلستان دو رقمی شد/مردم محدودیت‌ها را رعایت کنندممنوعیت تردد خودروهای پلاک غیربومی در ساعات مجاز شایعه استآمار کرونای اصفهان ۳ آذر؛ ۳۶ فوتی و ۸۷۹ ابتلای جدید