تبلیغات
  • زمان انتشار: 26 شهریور 1399, 10:08
  • / کد خبر: 46573

کرونا سیستم مغز و اعصاب را درگیر می‌کند

کرونا سیستم مغز و اعصاب را درگیر می‌کند یک متخصص مغز و اعصاب گفت: مهمترین عارضه‌ای که در خصوص ویروس کرونا در سیستم اعصاب دیده شده، همراهی ویروس کرونا و سکته‌های مغزی است.
آقامیری متخصص مغز و اعصاب بیمارستان امام حسین در مورد ارتباط ویروس کرونا و بیماری های دستگاه عصبی اظهار کرد: با فراگیری ویروس کرونا بین ۲ تا ۵ درصد ریسک ابتلا به سکته مغزی در افراد افزایش پیدا کرده است. تمام افراد به خصوص جوانان بدون داشتن ریزفاکتور‌های جدی برای سکته‌های مغزی دچار این عارضه می‌شوند.
او گفت: مهمترین عارضه‌ای که در خصوص ویروس کرونا در سیستم اعصاب دیده شده،  همراهی ویروس کرونا و سکته‌های مغزی است.
این متخصص مغز و اعصاب تصریح  کرد: ما در دوره همه گیری ویروس کرونا مشاهده کردیم که بیماران جوان بدون هیچ علائم خاصی دچار سکته‌های مغزی شده‌اند، طبق شواهد سکته‌های این افراد از نوع سکته‌هایی بوده که عروق خونی بزرگی را درگیر کرده است.
آقامیری بیان کرد: عارضه دیگری که بر اثر ویروس کووید ۱۹ می‌تواند در افراد رخ دهد این است که کرونا باعث می‌شود که خود بدن سمومی را تولید کند که به آن اینترلوکین می‌گویند. اینترلوکین‌ها به سلول‌های مغزی می‌رسد و سبب ایجاد یک نوع مسمومیت مغزی می‌شود که به انسفالوپاتی معروف است؛ در چنین شرایطی بیمار احساس گیجی می‌کند و یا حتی دچار کاهش سطح هوشیاری شود.
او گفت: ویروس کرونا می‌تواند به اعصاب محیطی فرد تهاجم کند وسبب ایجاد نوروپاتی در بدن شود که در نهایت ضعف در اندام‌ها را به همراه خواهد داشت. این سه عارضه از عوارض اصلی بودند که ویروس کرونا می‌تواند در سیستم اعصاب مرکزمحیطی فرد بیمار ایجاد کند.
این متخصص مغز و اعصاب تاکید کرد: بر اساس بررسی‌هایی صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که این افراد به ویروس کرونا نیز مبتلا بوده اند، به همین خاطر به نظر می‌رسد که بین ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و بروز سکته مغزی به خصوص سکته‌هایی که با درگیری عروق بزرگ مغز همراه هستند ، رابطه‌ای وجود دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

شما هم دیدگاه خود را بیان کنید

عکس خوانده نمی‌شود
دیدگاه برای این مطلب ارسال شده است. 0
مدیا سنتر رویداد ایران اینستاگرام رویداد ایران

روزنامه رویداد امروز سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ پخش زنده بازار ارز و سکه جدول لیگ
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
روابط عمومی و جهش تولید
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
افغانستان سازی عراق و شعارهای دروغین دموکراسی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
قاسم سلیمانی؛ از سردار امنیت تا نماد وحدت ملی
ویژه استان ها
رکوردشکنی بیماران بستری کرونا در گنابادواکنش شهرداری مشهد مبنی بر جمع آوری تندیس چوبی شجریانپنبه مازندران رشته شد/ کوچ طلای سفید به مزارع استان های همسایهابتلا به کرونا در بین جوانان بیشتر شده است/ پیش‌بینی ۲ نقاهتگاه برای بیمارانصدور مجوز شکار پرندگان در تالاب انزلی ممنوع شدعملیات رفع مشکل راه‌های جزیره قشم با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار استانی آغاز شدبرای اجاره یک واحد مسکونی در منطقه حکیمیه چقدر هزینه کنیم؟امروز توسعه موقوفات به عنوان یک جریان اصلی در نظام مدیریتی موقوفات مطرح استشمار کل فوتی‌های ناشی از کرونا در هرمزگان به ۸۳۱ نفر رسیدقدرت سرایت کرونا ۹ برابر شد‌/ دورهمی خانوادگی و دوستانه کانون ابتلا به کروناستافزایش نگران‌کننده مبتلایان و بستری‌شدگان کرونا در خراسان رضوی/ اعمال محدودیت‌های جدید در ۷ شهرافزایش قربانیان کرونا به ۱۹۸ نفر/وضعیت بحرانی استبخشودگی ۴۰ درصدی هزینه پارکینگ موتورسیکلت های توقیفی در همدانمظنه رهن کامل آپارتمان‌ها نقلی در تهرانسوار کردن مسافر بدون ماسک ممنوعخبر خوش رئیس علوم‌پزشکی بوشهر درباره ثبت روز بدون فوتی کرونایی در استانروزانه ۳۰ نفر به تعداد بستری های کرونایی در کردستان افزوده می شودافزایش مسافرت‌ها به هرمزگان و جزیره کیش/ با تهدید کنندگان سلامت برخورد جدی خواهد شدنیاز فوری به پلاسمای بهبود یافتگان کرونا برای بیماران کرونایی چشم انتظارمراجعه ۷۱۴ بیمار مشکوک به کرونا به اورژانس بیمارستان‌های همدانآمار کرونای اصفهان ۵ آبان ماه؛ ۲۲ فوتی و ۲۱۶ ابتلای جدیدایستگاه میانی زباله بجنورد تا ۲ ماه آینده منتقل می‌شودروند صعودی بستری بیماران کرونایی در استان خوزستان/ اجتماعات خانگی عامل ۵۰درصد از موارد ابتلا استسیستان و بلوچستان در مرحله هشدار شیوع کرونا قرار گرفت / کرونا ‌همچنان قربانی می‌گیردبرنامه‌ای برای ساخت فصل سوم سریال نون.خ در کرمانشاه نداریم